Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

10 lat doświadczenia Sii Polska w dziedzinie badań i rozwoju – poznaj najnowsze innowacyjne projekty

Od blisko dekady Sii Polska, czołowy dostawca usług IT, inżynieryjnych i BPO, rozwija kompetencje w obszarze R&D. Firma zrealizowała wiele projektów, tworząc nowe, innowacyjne rozwiązania i budując doskonałe relacje z klientami. W ostatnim czasie Sii Polska otrzymało prestiżowy certyfikat CIR, stanowiący potwierdzenie doświadczenia w zakresie badań i rozwoju.

Od niemal 10 lat Sii Polska jest strategicznym partnerem klientów poszukujących innowacyjnych rozwiązań. Pierwszy projekt cieszącego się międzynarodowym uznaniem producenta  układów półprzewodnikowych zaczęto realizować w roku 2011. Zadaniem 8-osobowego zespołu inżynierów Sii było opracowanie sterowników kart graficznych, czyli rozwiązania przyszłości, które miało wkrótce pojawić się na rynku. Doskonałe rezultaty osiągnięte przez specjalistów pozwoliły zdobyć zaufanie klienta i stopniowo wspierać kolejne działy technologiczne dzięki wdrażaniu różnych modeli biznesowych.

– W tej chwili możemy pochwalić się osiągnięciem istotnego kamienia milowego – 400 Sii Power People pracujących głównie z biur Sii realizuje 95% projektów jako dostawca usług zarządzanych, będących rozwiązaniem biznesowym opartym na wynikach, które ze względu na swoją specyfikę sprawdza się najlepiej w obszarze badań i rozwoju. W przypadku projektów R&D, zdefiniowanie ich zakresu jest często utrudnione. Dzięki usługom zarządzanym klienci płacą za osiągane wyniki, a dostawcy są bardziej zmotywowani do uzyskiwania pożądanych rezultatów i zwiększania efektywności procesów. Zdobywając zaufaniu naszego klienta, Sii mogło się dalej rozwijać, budując silną bazę kompetencji dla projektów badawczo-rozwojowych – mówi Przemysław Włoczkowski, Head of High-Tech, Electronics & Industrial Engineering Industry w Sii Polska.

Nie tylko rozwiązania dla IT

Już przy okazji realizacji pierwszych projektów Sii Polska działało na wielu płaszczyznach. Firma kontynuowała współpracę z wiodącym producentem układów półprzewodnikowych i realizowała projekty największego globalnego producentem elektroniki użytkowej, opracowując i wdrażając rozwiązania dla sieci 5G, takie jak 5G Core, RAN oraz OAM. Ponadto wraz z holenderskim producentem półprzewodników Sii projektowało nowe rozwiązania dla kluczowych komponentów oprogramowania pod karty chipowe i NFC. Polski lider współpracował również z czołowym dostawcą rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, rozwijając oprogramowanie wbudowane oraz tworząc i testując systemy samochodowe zapewniające efektywność, rozrywkę i bezpieczeństwo.

Sii jest ekspertem cieszącym się zaufaniem zarówno polskich, jaki i międzynarodowych klientów. Poprzez współpracę z dwoma klientami firmie udało się zrealizować projekt skierowany do użytkowników w Japonii. W przypadku OnSemiconductor, Sii zawsze wspierała odbiorców końcowych i zapewniała im wartość dodaną poprzez opracowywanie elektroniki użytkowej. Inżynierowie Sii stworzyli 3-platformową aplikację mobilną dla powerbanków, która umożliwia kontrolowanie poziomu naładowania baterii. „Przepisali” również systemy operacyjne i ulepszyli energooszczędne układy scalone stosowane w waporyzatorach. Poza tym Sii udało się zrealizować projekt japońskiego producenta półprzewodników, który dotyczył sieci neuronowych poprzez wykorzystanie systemów wbudowanych i oprogramowania niskopoziomowego.

– Projekty badawczo-rozwojowe są ciekawe, a przy tym nieprzewidywalne. Często mówiąc o nich używa się terminu „projekty przyszłości”. Wszystko, co dziś uznaje się za pewne, jutro może się radykalnie zmienić. W Sii Polska jesteśmy przygotowani na tego typu sytuacje, zapewniając wsparcie wysoko wykwalifikowanych inżynierów, którzy tworzą zespoły projektowe i mogą pracować w dynamicznie zmieniającym się środowisku. Jednak czynniki zewnętrzne mają znacznie mniejszy wpływ na prace wykonywane w ramach projektów R&D. Na przykład, pomimo trwającej globalnej pandemii, produkty opracowane obecnie przez nasze zespoły zostaną wprowadzone na rynek zgodnie z planem, w przeciągu kilku lat, co oznacza, że w naszym przypadku prognozy długoterminowe są optymistyczne. Świat R&D przetrwał poprzednie epidemie, a prace kontynuowano, ponieważ czynniki zewnętrzne nie mają znaczącego wpływu zarówno na nasze projekty, jak i na całą branżę – mówi Przemysław Włoczkowski.

Warunki dostosowane do konkretnych potrzeb

Projekty badawczo-rozwojowe wymagają szczególnej uwagi. Wiążą się one z koniecznością wyboru zespołu doświadczonych specjalistów, posiadających wiedzę ekspercką w obrębie technologii czy przemysłu, a często nawet poszczególnych rozwiązań, które będą dalej rozwijane. Dzięki 16 Centrom Kompetencji Sii Polska dysponuje wiedzą technologiczną pozwalającą sprostać wszelkimi wyzwaniom z obszaru inżynierii, systemów wbudowanych, Internetu rzeczy oraz uczenia maszynowego.

Do dyspozycji zespołów są dedykowane przestrzenie projektowe, własna, chroniona infrastruktura IT oraz połączenie internetowe, co gwarantuje bezpieczeństwo fizyczne i intelektualne. Pomieszczenia Sii spełniają zarówno oczekiwania użytkowników, jak i wymagania dotyczące bezpieczeństwa – firma posiada certyfikat Common Criteria ISO 15408.

Ponadto w przypadku wielu projektów, standardowa praca zespołów inżynierskich wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, co często wiąże się z koniecznością zbudowania oddzielnego laboratorium. Takie laboratoria funkcjonują w 4 oddziałach Sii. Jedno z nich zostało stworzone z myślą o zespołach realizujących projekty czołowego producenta układów scalonych dotyczące centrum danych, serwerów i komunikacji. W laboratorium Sii inżynierowie pracują obecnie nad platformami serwerowymi, z których będzie korzystać największy portal społecznościowy na świecie. Power People pomagają również usprawnić działanie Internetu – projekty sieciowe obejmują rozwój routerów i przełączników stosowanych w komunikacji globalnej. W innym laboratorium opracowywane są najbardziej innowacyjne rozwiązania międzynarodowego producenta półprzewodników. Trzecie laboratorium wykorzystywane jest do tworzenia pionierskich rozwiązań w dziedzinie biotechnologii. Sii stworzyło kolejne dwa z myślą o wprowadzaniu innowacji w przemyśle motoryzacyjnym i kolejowym.

Specjalistyczne projekty stanowią potwierdzenie wiedzy eksperckiej Sii

Dzięki zapewnianiu niestandardowych warunków pracy możliwe jest opracowywanie rozwiązań, takich jak chociażby system zarządzania inteligentnymi urządzeniami domowymi dla dostawcy inteligentnych rozwiązań domowych. Aby rozwinąć, a następnie zwiększyć funkcjonalność systemu, nasi inżynierowie stworzyli aplikację lokalnego serwera systemowego oraz aplikację interfejsu użytkownika, a także pomogli opracować i wdrożyć nowe funkcje w istniejących pakietach oprogramowania. Dzięki temu użytkownicy mogą zintegrować wiele urządzeń zewnętrznych za pośrednictwem linii elektrycznych i sieci Ethernet.

Innym, wartym wspomnienia projektem jest ten zrealizowany dla amerykańskiego dostawcy półprzewodników i lidera z zakresu rozwiązań Bluetooth Low Energy. W jego przypadku układ scalony Bluetooth jest dostarczany wraz z zestawem narzędzi programistycznych (Software Development Kit), aby umożliwić użytkownikowi szybkie rozwijanie określonych funkcji. Dzięki wsparciu Sii Polska pakiet SDK oferowany przez naszego klienta został rozszerzony o nowe sterowniki lub przykładowe aplikacje, pozwalając tworzyć własne projekty w jeszcze prostszy sposób.

Najważniejszym z projektów zrealizowanych w ostatnim czasie przez Sii Polska jest ten dotyczący Data Lakes, nad którym pracowaliśmy z Ingenico, czyli dostawcą inteligentnych, zaufanych i bezpiecznych rozwiązań płatniczych. Wraz z rozwojem gospodarki informacyjnej, organizacje zaczęły działać głównie w oparciu o dane. Ingenico stanowi tu idealny przykład, szczególnie biorąc pod uwagę wykładniczy wzrost danych transakcyjnych i informacji, które firma musiała przetwarzać w czasie rzeczywistym.

– Od 2017 roku zespoły eksperckie Sii Polska oraz Ingenico rozwijają innowacyjne rozwiązania umożliwiające przechowywanie i efektywne zarządzanie rosnącą ilością danych rejestrowanych podczas transakcji płatniczych przez Ingenico. Od strony wysokopoziomowej, nasze zespoły są odpowiedzialne za projektowanie i tworzenie rozwiązań w oparciu o framework Hadoop, ze szczególnym naciskiem na przetwarzania danych w czasie rzeczywistym z użyciem Spark oraz bazy danych NoSQL – mówi Grzegorz Trepka, Business Manager w Sii Poland, współpracujący z Ingenico.

Projekt jest niezwykle istotny dla Ingenico, ponieważ umożliwia wprowadzanie usprawnień na poziomie technologicznym, co czyni je rozwiązaniami przyszłościowymi, gwarantującymi najwyższy poziom efektywności (SLA). Z perspektywy biznesowej, opracowany system pozwala stwarzać nowe funkcje i dodatkowe usługi, z czego Ingenico może czerpać korzyści. Należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaletę. W związku z przyznaniem Sii kredytu podatkowego na działania R&D, w przypadku tego projektu klient otrzymuje ulgę podatkową w wysokości 15%. W związku z tym, Ingenico postanowiło zwiększyć budżet na badania i rozwój i przeznaczyć wspomniane 15% na poczet kolejnych rozwiązań.

– Bardzo się cieszę, że Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, Badań Naukowych i Innowacji we Francji przyznało Sii Poland certyfikat CIR w ramach tego projektu. Nie tylko pozwala to naszym francuskim partnerom korzystać z ulg podatkowych na badania i rozwój, ale również potwierdza naszą dojrzałość i chęć podejmowania wyzwań technologicznych wspierających postęp – dodaje Grzegorz Trepka.

Sii Polska współpracuje obecnie z ponad 35 firmami, realizując projekty związane z badaniem i rozwijaniem innowacyjnych rozwiązań. Oferując usługi zespołów tworzonych przez ponad 300 inżynierów, jesteśmy doświadczonym i niezawodnym partnerem, któremu możesz powierzyć prace wspierające postęp technologiczny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych projektach i sposobach, w jaki eksperci Sii usprawnią Twoje rozwiązania, odwiedź naszą stronę internetową.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?