Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

500 specjalistów i 10 lat na rynku – Sii Łódź ma dwa powody do świętowania!

Sii Łódź to już ponad 500 specjalistów i 10 lat istnienia na lokalnym rynku. Tylko w ostatnim roku zespół powiększył się o 100 nowych pracowników i nie zamierza na tym poprzestać. Oddział cały czas prężnie się rozwija, o czym świadczy ponad 150 aktywnych ogłoszeń o pracę. Poszukiwane są profile nie tylko związane z obszarem IT. Stale rozbudowywane są również działy księgowości, marketingu i administracji.

– 10 lat istnienia firmy to ogromny sukces. Serdeczne gratulacje dla założycieli i pracowników. Pracowitość, motywacja, chęć doskonalenia się, wytrwałość, sumienność i dobra organizacja – to wpływa na sukces firmy i Wy jesteście tego doskonałym przykładem. Jesteście fantastycznym partnerem w kwestii działań związanych z odpowiedzialnością biznesu i z całą pewnością stanowicie wzór dla innych firm – mówi Adam Pustelnik, Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Sii jest na rynku łódzkim już 10 lat. Oddział konsekwentnie się rozwija i ma ambitne plany na kolejne lata.

– W 2012 roku deklarowaliśmy zatrudnienie na poziomie 80 osób. Dzisiaj jest już nas ponad 500, a liczymy, że w 2022 roku dołączy do nas kolejnych 100 specjalistów. Od 7 lat zdobywamy tytuł Great Place to Work. Według tego badania aż 93% z łódzkich pracowników uznało, że biorąc pod uwagę całokształt, Sii jest wspaniałym miejscem pracy. To napędza nas do działania – mówi Maciej Topczewski, Regional Director Sii Łódź.

W Sii Łódź realizowane są projekty dla międzynarodowych marek takich jak: PUMA, Ingenico, ABB, Nordea, Georg Fischer, BSH. Tak rozbudowane portfolio klientów sprawia, że poszukiwani są specjaliści z różnych obszarów: Developerzy Java, .NET, C++, Mobile (iOS/Android), architekci, testerzy manualni i automatyzujący, inżynierowie DevOps, analitycy biznesowi, Project Managerowie, specjaliści help desk ze znajomością języków obcych, eksperci Business Intelligence oraz Salesforce.

Szeroki wachlarz projektów to również możliwość rozwoju i zmiany dla specjalistów wewnątrz organizacji. Dzięki aplikacji Job Changer każdy z pracowników może nie tylko zawnioskować o zmianę projektu, ale również stanowiska. W Sii Łódź swoją karierę mogą rozpocząć również studenci. Obecnie trwa rekrutacja do Letniej Akademii Talentów, wakacyjnej edycji programu stażowego, wspieranego w ramach akcji Młodzi w Łodzi. We wrześniu zostanie także uruchomiona Tosca Academy – szkółka umożliwiająca testerom manualnym podniesienie kwalifikacji i rozwoju w obszarze automatyzacji.

Poza pracą pracowników łączą też liczne pasje i chęć spędzania wspólnie czasu. Firma wspiera aktywności m.in. poprzez programy Sponsoringu Pasji czy Power Volunteers, na które przeznacza pół miliona złotych rocznie. W oddziale cyklicznie odbywają się również wydarzenia i integracje jak bale karnawałowe, pikniki rodzinne czy wspólne śniadania.

Świętują i pomagają „po łódzku”

W związku z 10-leciem Sii Łódź i przekroczeniem 500 pracowników firma zaplanowała szereg aktywności związanych z celebrowaniem sukcesów. Dużym przedsięwzięciem będzie wspólna inicjatywa podczas łódzkiego Biegu Fabrykanta, którego Sii zostało strategicznym partnerem.

– Po raz 11. zawodnicy będą mogli rywalizować w Biegu Fabrykanta, którego trasa poprowadzona jest po terenie Księżego Młyna, czyli jednej z najstarszych i najbardziej charakterystycznych części Łodzi, co nadaje imprezie niepowtarzalny klimat. Ubiegłoroczna edycja była długo wyczekiwanym i prawdziwym świętem biegania. Bieg Fabrykanta był pierwszym biegiem ulicznym w Łodzi rozgrywanym w pandemii. W tym roku w programie imprezy znajdzie się oczywiście bieg na dystansie 10 km m.in. z klasyfikacją dla pracowników IT, biegi dla dzieci oraz Bieg Grohmana, czyli rywalizacja na dystansie 1 mili – mówi Bartłomiej Sobecki, Organizator Biegu Fabrykanta.

Bieg Fabrykanta odbędzie się 27 sierpnia 2022 roku. W wydarzeniu udział weźmie blisko 100 biegaczy z Sii, którzy rejestrując się, mogą wybrać ścieżkę charytatywną. Ponadto każdy z pracowników może zgłosić swoją chęć pomocy, kibicując oraz zostając wolontariuszem w punkcie z wodą.

– Podczas rejestracji każda osoba będzie mogła zdecydować czy wybrać standardowy pakiet startowy, czy ścieżkę charytatywną i przekazać kwotę 10, 20 lub 50 złotych na Fundację Gajusz. Dzięki wewnętrznemu programowi Sii Power Volunteers podwoimy zebrane środki – dodaje Maciej Topczewski.

Rejestracja na wydarzenie rozpocznie się 10 maja na stronie internetowej Biegu Fabrykanta. W pomoc fundacji będą mogły zaangażować się również osoby, które nie należą do fanów tego sportu. Na tę okazję została uruchomiona specjalna zbiórka, która będzie otwarta do dnia biegu.

– Fundacja Gajusz pomaga dzieciom okrutnie doświadczonym przez los i ludzi. Prowadzimy m.in. trzy hospicja – mówi Anna Rajska, Prezes Fundacji Gajusz. Przez wiele lat wydawało nam się, że to ci mali pacjenci są najbardziej pokrzywdzonymi istotami na świecie. Niestety, okazało się, że może być gorzej. W 2018 roku utworzyliśmy Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie CUKINIA. Powstało przede wszystkim z myślą o dzieciach wychowywanych w pieczy zastępczej: w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Każde z nich doświadczyło ogromnej traumy – opuszczenia przez rodziców biologicznych. Niektóre doznały dużo większych krzywd: maltretowania, molestowania, przemocy. W 2021 roku, poza dotacją z Miasta Łodzi i kontraktem z NFZ, na pomoc Cukinkom wydaliśmy prawie 800 000 złotych. Jest to możliwe dzięki darczyńcom. Dlatego jesteśmy wdzięczni firmie Sii za dostrzeżenie wyjątkowych potrzeb naszych podopiecznych. Bieg charytatywny to podwójne wzmocnienie serca: fizyczne i emocjonalne. Dziękujemy! – dodaje Anna Rajska.

Bieg Fabrykanta wraz z akcją charytatywną będzie zwieńczeniem kampanii z okazji 10-lecia Sii na rynku łódzkim. W przestrzeni miejskiej i mediach społecznościowych już trwa kampania, której bohaterami zostali pracownicy Sii. Nie zabrakło w niej również elementów charakterystycznych dla Łodzi.

Wszystkie aktualne oferty pracy znajdują się w zakładce z ofertami pracy. Bohaterów kampanii można bliżej poznać, odwiedzając dedykowaną stronę oddziału Sii Łódź.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?