Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

764 nowych specjalistów na pokładzie i 1 714 rekomendacji. Mimo pandemii Sii Polska nie zwolniła tempa

Pierwsze półrocze 2020 roku okazało się być pełne wyzwań. Niepewność dotycząca wpływu pandemii na biznes sprawiła, że wiele firm musiało zmienić swoje plany, w tym również rekrutacyjne. Jak w tej sytuacji poradziła sobie Sii Polska?

Od stycznia do końca czerwca do zespołu Sii Polska dołączyło 764 specjalistów, głównie programistów Java, .NET, C/C++ oraz testerów. Oznacza to, że firma dalej dynamicznie się rozwija, a liczba pracowników powoli zbliża się do 5 000 ekspertów w 14 oddziałach w Polsce.

Do działu rekrutacji spłynęło także 1 714 rekomendacji z programu „Poleć Znajomego do Sii”. Utrzymująca się na stałym poziomie ilość poleceń bardzo cieszy – około 35% nowo zatrudnionych osób pochodzi właśnie z systemu, który generuje największą ilość zatrudnień w firmie.

– Dzięki posiadanym narzędziom 95% pracowników Sii z dnia na dzień przeszło na tryb pracy zdalnej. Dotyczyło to oczywiście również zespołów rekrutacji. Szybko musieliśmy przyzwyczaić się do nowych realiów i wyzwań. Cały proces rekrutacji był możliwy online, od pierwszej rozmowy rekrutacyjnej, po sprawdzenie techniczne. Umowę czy sprzęt mogliśmy dostarczyć kurierem. Wdrożenie do nowych obowiązków i pierwszy dzień pracy również odbywał się zdalnie. Choć obecnie powoli wracamy do pracy w biurze, to do kandydata należy decyzja czy chce się spotkać z rekruterem osobiście czy preferuje rozmowę telefoniczną lub online – mówi Wojciech Dreja, Recruitment Director w Sii Polska

Cały czas do zespołu Sii są poszukiwani programiści, inżynierowie DevOps, analitycy, Project Managerowie czy specjaliści wsparcia technicznego. Projekty realizowane są dla polskich i międzynarodowych firm z różnych sektorów: od medycznego, przez finansowy, bankowy czy e-commerce, po motoryzacyjny. Wszystkie aktualne oferty pracy można znaleźć w zakładce kariera na stronie Sii.

Meetupy w trybie online

Chęci do dalszej wymiany wiedzy spowodowały, że liczne meetupy technologiczne, które odbywały się we wszystkich lokalizacjach Sii w Polsce, musiały także zmienić formułę. W pierwszej połowie bieżącego roku odbyło się 9 webinarów, w których wzięło udział 1 750 osób. Spotkania były skierowane również do osób spoza organizacji. Ich tematyka dotyczyła różnych technologii, zarówno tester oprogramowania, jak i programista .NET, C++ czy Java znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło również tematów niszowych dla specjalistów Salesforce oraz Business Intelligence czy Adobe Experience Managerów.

– Pandemia sprawiła, że stacjonarne meetupy przenieśliśmy do online’u. Często występuję na różnego rodzaju wydarzeniach, ale w tym roku pierwszy raz prowadziłem webinar. Było to duże wyzwanie, szczególnie pod kątem ograniczonych możliwości interakcji z uczestnikami, jak to ma miejsce podczas tradycyjnego spotkania, gdzie widzimy reakcje na twarzach publiczności. Zainteresowanie jednak przerosło nasze oczekiwania, żywa dyskusja na czacie była bardzo budująca. Z chęcią to powtórzę – mówi Mateusz Tadla, Test Development Engineer i prelegent webinaru „Automatyzacja testów UI aplikacji webowych”, który odbył się w marcu.

– Cieszę się, że prezentację mogłem poprowadzić w duecie z Mateuszem. Dzięki formule spotkania mogliśmy zgromadzić znacznie większą ilość uczestników niż na tradycyjnym meetupie. Na wydarzenie wdzwoniło się blisko 500 osób! Lubię dzielić się wiedzą, dlatego mam nadzieję, że jeszcze nie raz będę miał możliwość uczestnictwa w webinarze właśnie w roli prelegenta – dodaje Michał Ślęzak, Test Development Engineer i współprowadzący webinar.

Wszystkie wydarzenia, których organizatorem jest Sii Polska można znaleźć w dedykowanej grupie na Facebooku.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?