Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Co łączy zawody Strongman, Hackerspace i Mistrzostwa Świata we Freedivingu? To pasje pracowników Sii

Dlaczego Sii, lider usług IT i inżynieryjnych, decyduje się na sponsorowanie Strongman Cup w małej miejscowości koło Trójmiasta? Dlaczego firma technologiczna postanawia wesprzeć uczestnika Mistrzostw Świata we Freedivingu?

Odpowiedź jest oczywista dla ponad 3600 pracowników Sii, ponieważ Program Sponsoringu Pasji jest jedną z najbardziej popularnych inicjatyw CSR w firmie. W każdej edycji, w tym także w trzeciej trwającej obecnie, startowało ponad 100 pracowników, ubiegając się o grant wspierający rozwój swojej indywidualnej pasji. Łączna kwota, jaką Sii przeznaczy w tym roku na ten cel, wynosi ponad 300 tys. zł.

Choć lato to czas urlopów, dla Programu Sponsoringu Pasji to najgorętszy okres – w najbliższych miesiącach odbędzie się najwięcej wydarzeń dofinansowanych przez Sii, które planowane były jeszcze zimą podczas poprzedniego naboru do Programu. Jednym z nich jest Strongman Cup w Kielnie koło Trójmiasta organizowany 21 lipca przez Adama, Service Delivery Managera z Sii Gdańsk. Na co dzień odpowiedzialny za dostarczanie usług dla klienta Centrum Kompetencyjnego Engineering, prywatnie jest trenerem personalnym i pasjonatem sportów siłowych, promującym aktywny styl życia.

Podczas zawodów zmagać się będą czołowi polscy strongmani w znanych i widowiskowych konkurencjach, takich jak przeciąganie wozu strażackiego czy podnoszenie samochodów. Jako tata dwóch córek, Adam podszedł do wydarzenia kompleksowo zapewniając atrakcje dla wszystkich, stąd zawodom towarzyszy piknik rodzinny z atrakcjami zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych starszych. Dodatkowo wydarzenie zakończy się koncertem. – Jesteśmy dumni, że możemy być sponsorem tego wydarzenia w ramach Programu Sponsoringu Pasji. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że firma IT ma niewiele wspólnego z przeciąganiem ciężarówek, to łączy je coś bardzo ważnego, czyli pasja naszych ekspertów. To oni wskazują ważne dla nich wydarzenia, które wspieramy – mówi Katarzyna Domańska, CSR Manager, odpowiedzialna za Program.

Strongman Cup to tylko jedno spośród wielu wydarzeń i pasji dofinansowanych przez Sii. Zainteresowania pracowników są bardzo różne i dotyczą nie tylko sportu. – Różnorodność tych projektów bardzo nas cieszy, bo pokazuje, jak różni jesteśmy. Jednym z eventów z naszego napiętego kalendarza jest Bass River, który odbędzie się w ostatni weekend lipca w Płocku. Jest to impreza towarzysząca festiwalowi AudioRiver, którą już po raz czwarty organizuje Grzegorz, Release Manager z Sii Warszawa, a po godzinach DJ – podkreśla Katarzyna Domańska.
Pasjonaci z Sii to nie tylko amatorzy. Podczas niedawnych Indywidualnych Basenowych Mistrzostw Świata we Freedivingu Polskę i Sii reprezentował Michał, Solution Architect z Sii Kraków. Michał plasuje się niezmiennie w czołówce najlepszych freediverów na świecie, a w Belgradzie w konkurencji DYN (Dynamic apnea with fins) osiągnął 6. wynik na świecie – przepłynął pod wodą 234 metry.

Wśród wniosków znalazły się także projekty bezterminowe, które toczą się przez cały rok. Przykładem jest Hackerspace we Wrocławiu, którego współzałożycielem jest Bartek, Software Engineer z Sii Wrocław. W starej zajezdni tramwajowej założył warsztat w pełni wyposażony dzięki wsparciu Sii. Można tam rozwijać pasje nowoczesnego majsterkowania, w tym budowania drukarek 3D, modeli zdalnie sterowanych czy układów elektronicznych.

Więcej o Programie Sponsoringu Pasji w Sii znajdziesz na www.sii.pl.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?