Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Co zmiana z SAP PI na SAP PO oznacza dla Twojej firmy?

Systemy SAP Process Integration przechodzą transformację do systemu SAP Process Orchestration. Ten pierwszy to dobrze znane na rynku metody integracji, podczas gdy drugi to zautomatyzowana konfiguracja, w skład której wchodzą zaawansowane narzędzia. Co to oznacza dla Twojego biznesu i jak nasi eksperci mogą przeprowadzić Cię przez ten proces?

Na czym polega zmiana z SAP PI na SAP PO?

W systemie SAP całkowicie zmienia się warstwa konfiguracyjna. Wszystkie wersje do releasu 7.4 mogły do tej pory korzystać z warstwy ABAP (w samej wersji 7.4 również JAVA, był to więc system dwustackowy), natomiast wersja 7.5 jest już tylko i wyłącznie oparta na stacku Javy i w tym języku została napisana cała funkcjonalność. W nowej wersji pojawiły się również w przystępny sposób napisane narzędzia, takie jak nowe adaptery, routing, ccBPM, Proxy czy Data provisioning.

Co to oznacza dla biznesu?

Po zmianach, wszystkie scenariusze biznesowe napisane do tej pory na stacku ABAP, muszą być całkowicie przepisane od nowa na stack JAVA.

– Nie jest to jedynie skopiowanie części konfiguracji, ale całkowite przepisanie interfejsu od zera. Nie powinno to jednak dziwić użytkowników SAP, bo już od wersji 7.4 rekomendowano używanie stacku JAVA. Można więc ten release uznać za przejściowy, który dał użytkownikom czas na zdobycie wiedzy. I teraz kiedy wszystkie poprzednie wersje nie będą już wspierane, warto zastanowić się nad przejściem do najnowszej wersji 7.5 – mówi Marek Bor, Senior SAP Developer w Sii Polska.

Do kiedy należy zaktualizować wersję SAP?

SAP początkowo oferował wsparcie starszych wersji do 2020 roku, następnie rozszerzył je dla systemów dwustackowych (7.3 EHP1, 7.4) do 2030:

  • SAP NetWeaver 7.40 (AS ABAP): główne wsparcie będzie oferowane do grudnia 2027, rozszerzone wsparcie – do 2030.
  • SAP NetWeaver 7.31 (AS ABAP only): główne wsparcie będzie oferowane do grudnia 2027, rozszerzone wsparcie – do 2030.

Te daty wciąż jeszcze mogą ulec zmianie. Żeby pozostać na bieżąco, warto śledzić notę 1648480 – Maintenance for SAP Business Suite 7 Software including SAP NetWeaver.

Aby dowiedzieć się więcej na temat przejścia do najnowszej wersji SAP zobacz nasz webinar: Jak bezproblemowo przejść z SAP PI do SAP. Omawiamy w nim najważniejsze zmiany i różnice pomiędzy obiema wersjami oraz kierunki dalszego rozwoju systemu SAP.

Jeśli szukasz partnera, który pomoże Ci bezproblemowo przejść do nowej wersji SAP, skontaktuj się z nami.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?