Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Data Science – jak skutecznie wykorzystywać dane w biznesie

Ilość danych, którymi dysponują współczesne firmy rośnie w tempie wykładniczym. Gromadzenie ich to jednak nie wszystko. Dopiero skuteczne wykorzystywanie może przynieść przewagę rynkową. O tym, jak ważna jest analiza danych, mówi dr Grzegorz Koloch, trener prowadzący autorskie warsztaty Praktyki Szkoleniowej Sii Polska z obszaru Data Science.

Szkolenie z obszaru Data Science

Podczas autorskich warsztatów Praktyki Szkoleniowej Sii Data Science z przykładami w środowisku R, uczestnicy poruszą takie zagadnienia jak:

  • wprowadzenie i wykorzystanie środowiska R
  • data mining
  • modelowanie szeregów czasowych
  • algorytm genetyczny i sztuczne sieci neuronowe.

Szkolenie skupia się na szczególnym zastosowaniu tych technik we wszystkich sektorach, gdzie występuje duże skupisko danych, które muszą być poddane analizie. Adresowane jest do osób współpracujących ze specjalistami w dziedzinie nauk opartych na danych lub chcących zrozumieć jej podstawy.

Sii dodatkowo realizuje również dedykowane warsztaty z obszaru Data Science w połączeniu z takimi językami programowania jak Python, Matlab czy Julia.

Trener z praktycznym doświadczeniem

Zajęcia prowadzone są przez dr Grzegorza Kolocha, doktora nauk ekonomicznych i adiunkta w Instytucie Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ekspert Sii specjalizuje się w metodach obliczeniowych i optymalizacji (ekonometria, sztuczna inteligencja, analiza danych), wdraża metody numeryczne dla instytucji finansowych (modelowanie ryzyka, prognozowanie, wycena, symulacja i optymalizacja). Jest autorem silników obliczeniowych dla banków i funduszy inwestycyjnych, konsultantem dla giełd oraz banków krajowych i zagranicznych w zakresie modelowania danych i budowy modeli analitycznych (m.in. GPW, BIS w Bazylei).

Dowiedz się więcej o szkoleniu z obszaru Data Science na stronie: https://sii.pl/szkolenia/data-science-i-podstawy-programowania-w-r/

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?