Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Delivery Manager – osoba, od której zależy sukces projektu

W Sii Polska pracuje aktualnie ponad 60 Delivery Managerów. Każdy z nich odpowiada za planowe, uporządkowane i skuteczne prowadzenie projektów i dostarczanie usług. To odpowiedzialne stanowisko, od którego często zależy wynik całego projektu. Czy warto zostać Delivery Managerem w Sii i jakie kompetencje trzeba posiadać?

Delivery Manager – ekspert od komunikacji

Najczęściej dostrzeganą stroną pracy Delivery Managera jest zapewnienie odpowiedniego zarządzania i komunikacji w projekcie. Kluczowa jest zarówno efektywna komunikacja z klientem, jak i z zespołem.

– Odpowiednie zarządzanie informacją pozwala przeciwdziałać zagrożeniom u samego źródła i zapewnia integralność zakresu projektu. Sprzyja też budowaniu z klientem relacji opartej na zaufaniu – mówi Łukasz Romowicz, Delivery Manager w Sii Polska.

Rola Delivery Managera w obszarze komunikacji wewnątrz zespołu to między innymi udział w propagowaniu dobrych praktyk, wspólne szukanie rozwiązań, ale także zapewnienie rzetelnej informacji, pomagającej budować i modyfikować plany biznesowe firmy. Szczególnie istotne jest umiejętne zarządzanie zespołem rozproszonym. Tu zadaniem Delivery Managera w Sii jest wspieranie poczucia przynależności do grupy, tworzenie atmosfery zaufania, a także wdrażanie modelu współpracy opartego na zwinnych metodologiach. W scrumowych zespołach ważne jest m.in. wspólne podejmowanie decyzji, eksperymentowanie i szukanie nowych, bardziej innowacyjnych rozwiązań.

Jaki powinien być Delivery Manager?

Cech, które są kluczowe dla efektywnego zarządzania projektami jest wiele, możemy wymienić wśród nich:

  • Umiejętność efektywnej komunikacji i budowania dobrych relacji z klientem w celu właściwego rozpoznania jego potrzeb i oczekiwań, badania poziomu satysfakcji oraz wczesnego rozpoznania i eliminowania zagrożeń.
  • Poszukiwanie możliwości wykorzystania posiadanych zasobów w najlepszy sposób, niezależnie od tego czy mówimy o wykorzystaniu potencjału członków zespołu, czy zasobów technicznych i technologicznych.
  • Dobre planowanie. W skutecznym zarządzaniu wszystko zaczyna się od odpowiednio przygotowanego i zakomunikowanego planu, zawierającego jasne zasady komunikacji przyjętej strategii oraz przewidującego uporządkowane podejście do pojawiających się problemów i wprowadzania niezbędnych korekt w toku prac.
  • Doświadczenie w zarządzaniu zmianą i uporządkowane podejście do zarządzania ryzykami. Szczególnie w czasie, gdy na nowo musimy zdefiniować pewne obszary ryzyka, a czasem przewartościować dotychczas przyjmowane założenia w tym zakresie.
  • Biegłość w stosowaniu metodologii, zarówno Agile, jak i waterfall, w zależności od sytuacji i możliwości dostosowania się do wymagań i potrzeb konkretnego projektu.
  • Znajomość umów i klauzul będących podstawą do współpracy z klientami. Szczególną rolę odgrywa to w przypadku zmian zakresu projektu lub harmonogramu planowanych działań. Tylko precyzyjne i bieżące zarządzanie tymi obszarami daje pewność, że projekt nie będzie generował strat.
  • Odpowiedzialność i wyobraźnia zdecydowanie wymagane są w zarządzaniu, często wielomilionowymi, budżetami projektów.

Dlaczego warto być Delivery Managerem w Sii Polska?

Delivery Manager to wszechstronna i odpowiedzialna rola. Większość ekspertów zajmujących to stanowisko w Sii specjalizuje się w rozwiązaniach z konkretnych obszarów technologicznych, łącząc je z umiejętnością zarządzania. Od proaktywnej postawy Delivery Managera, kierowania się w codziennej praktyce wartościami Sii, wszechstronności i nastawienia na stałe podnoszenie kwalifikacji, zależy powodzenie projektów. Z pewnością jest to jednak rola dająca dużą satysfakcję.

– Ścieżka kariery Delivery Managera to fascynująca, pełna adrenaliny podróż. Podróż, podczas której codziennie spotykasz nowe sytuacje, co miesiąc dokładasz cegiełkę do portfela Sii, co rok z satysfakcją oceniasz rozmach zrealizowanych celów i przyjmujesz ambitne wyzwania na kolejny, żeby nawiązać współpracę z nowymi partnerami  biznesowymi, w innym kraju, na innym kontynencie. Nic nie daje mi takiej satysfakcji, jak praca bezpośrednio z ludźmi, w której czujesz, że w twoich rękach spoczywa ciężar odpowiedzialności za powodzenie projektu – mówi Łukasz Romowicz.

Chcesz dołączyć do teamu Sii Polska? Sprawdź nasze oferty pracy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?