Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Dodatkowa, super efektywna para rąk w Twojej organizacji – roboty programowe Sii Polska zmieniają oblicze codziennej pracy Holcim, światowego lidera branży materiałów budowlanych

Jak powszechnie wiadomo, nowe technologie napędzają rozwój przedsiębiorstw w różnych sektorach, skracając czas realizacji czasochłonnych, jednak kluczowych biznesowo procesów. Wiele powtarzalnych czynności coraz częściej przejmują inteligentne narzędzia działające w oparciu o automatyzację. Między innymi potrafią one otwierać wiadomości e-mail i załączniki, przenosić pliki i foldery, wydobywać dane z witryn internetowych, wyodrębniać ustrukturyzowane dane z dokumentów i je formatować, wykonywać obliczenia oraz kopiować i wklejać dane. Zatrudniając ponad 75 000 pracowników w około 80 krajach i mierząc się z coraz większym nakładem pracy i ilością informacji, Holcim – międzynarodowy ekspert w dziedzinie rozwiązań budowlanych – postanowił powierzyć Sii Polska wdrożenie RPA w swojej firmie.

Technologia przybywa z pomocą

Każdego dnia Dział Zakupów Holcim zmaga się z ogromną liczbą indeksów produktów i nowych produktów, a także regularnie zmieniającymi się cenami. Pomimo że Microsoft Excel jest idealnym narzędziem do gromadzenia danych, manipulacji i kontroli, jego współpraca z SAP była utrudniona, generując powtarzające się, łatwe do popełnienia błędy. Zaistniała więc potrzeba znalezienia rozwiązania, dzięki któremu aktualizacja danych byłaby szybka i nie prowadziłaby do powstawania błędów. Firma potrzebowała wsparcia w identyfikacji procesów, które mogłyby zostać zautomatyzowane i kontrolowane przez robota.

– Zwróciliśmy się do Sii Polska, jako doświadczonego dostawcy usług RPA, o pomoc w kompleksowej analizie, skoncentrowanej na manualnych, powtarzalnych procesach, procesach opartych na regułach, procesach ze standardową ilością danych wejściowych oraz stabilnych procesach wykorzystujących dużą ilość danych. Kolejnym etapem było opracowanie i wdrożenie elastycznego robota zachowującego się jak niezależny, samodzielny pracownik – mówi Beat Thalmann, SAP Business Process Expert S2P w Holcim.

W pełni zautomatyzowany ekspert

Działając w zgodzie z wymaganiami Holcim, zespół Sii zbudował robota programowego, który efektywnie współpracuje zarówno z SAP, jak i Microsoft Excel, przewyższając możliwości ludzi. Specjaliści nauczyli go procesu z wykorzystaniem scenariuszy testowych i przetestowali dane dostarczone przez klienta. Narzędzie pobiera arkusze Microsoft Excel, w których zgromadzone są nowe ceny i nowe indeksy i aktualizuje wszystkie dane do odpowiednich rekordów lub tworzy nowe indeksy w systemie SAP i informuje opiekuna robota o wszelkich odchyleniach.

– RPA to nie tylko rozwój oprogramowania, ale raczej mieszanka elementów technologicznych i biznesowych. Osoby tworzące roboty można porównać do superbohaterów, którzy rozwiązują złożone problemy biznesowe za pomocą zaawansowanych rozwiązań IT. W projekcie Holcim wykorzystaliśmy szeroką wiedzę branżową i umiejętności programistyczne, rozwijane przez wiele lat obecności na rynku, co pozwoliło zmaksymalizować efektywność firmy i odciążyć jej pracowników – wyjaśnia Maciej Sowiński, Developer RPA w Sii Polska.

Pozytywne wrażenie od pierwszej chwili

Po pewnym czasie użytkowania robota, zespół Holcim docenia korzyści płynące z jego wdrożenia. 

– Dzięki robotowi zadania, które nie wymagają szczególnej kreatywności, są wykonywane automatycznie, bez ingerencji człowieka. To tak, jakby mieć cyfrowego asystenta gotowego wspierać Cię non-stop – mówi Beat Thalmann. – Superszybki robot jest w stanie pracować bez nadzoru przez długie godziny, podczas których nasi pracownicy mogą skoncentrować się na kluczowych aktywnościach. Na pewno będziemy popularyzować to rozwiązanie w całej organizacji – dodaje.

Obiecująca przyszłość

Po sukcesie projektów realizowanych przez Sii Polska, Holcim znalazł kolejnych kandydatów do automatyzacji. Zadaniem jednego z nowych robotów stworzonych przez inżynierów Sii będzie porównywanie danych z dokumentów otrzymanych od dostawców i klientów z danymi w systemie SAP. W przypadku błędów lub rozbieżności robot zwróci się do dostawcy danych z prośbą o wyjaśnienie lub korektę.

Jeśli interesują Cię inteligentne roboty programowe, sprawdź, jak możemy pomóc wdrożyć RPA w Twojej organizacji.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?