Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Dynamicznie rośnie Sii w Krakowie

Krakowski oddział Sii zainaugurował właśnie funkcjonowanie w nowym biurze, którego nowoczesna przestrzeń przystosowana jest do prowadzenia większej liczby projektów informatycznych po stronie firmy. Część z inżynierów, których obecnie poszukuje Sii, będzie pracować właśnie w biurze integratora przy ul. Wielickiej 72. Inni trafią do projektów realizowanych w biurach największych krakowskich firm, dla których pracuje Sii.

Potrzeby rekrutacyjne są naprawdę znaczące. Obecnie otwarte mamy rekrutacje na ponad 150 stanowisk. – mówi Ryszard Pytko, Dyrektor Oddziału Sii w Krakowie.Są wśród nich Java deweloperzy z różnym doświadczeniem, deweloperzy C++, front-end i systemów wbudowanych, testerzy automatyczni i manualni, analitycy biznesowi i systemowi, architekci systemów wbudowanych i inżynierowie elektronicy. Poszukujemy także deweloperów Java i testerów automatycznych, którzy zainteresowani są rozwiązaniami w chmurze, czy też analityków, którzy mają konkretne doświadczenie w sektorze finansowym.  

Zapotrzebowanie rekrutacyjne jest ogromne, a konkurencja na rynku IT w Krakowie wciąż rośnie, dlatego niektóre projekty prowadzimy przy ścisłej współpracy z naszym IT Delivery Center w Lublinie. Budujemy zespoły, w których część specjalistów zatrudniona jest w Lublinie, część – w Krakowie.

Do niedawna współpracujący z Krakowem Lublin był najmłodszym oddziałem Sii. Od kwietnia pozycję tę objęły Katowice. Działania naszego krakowskiego oddziału spowodowały, że pozyskaliśmy kilku poważnych klientów na Śląsku, o dużym potencjale rozwoju. – opowiada Ryszard Pytko. – Od początku istnienia Sii w Polsce, czyli od 2006 roku, strategia firmy zakłada, by być jak najbliżej klienta. W ten sposób powstało już 8 oddziałów. Kraków był piątym biurem, otwartym w piątym roku działalności Sii Polska. Działania naszego małopolskiego zespołu zaowocowały ekspansją na Śląsk.

Sii Katowice podlega oddziałowi w Krakowie, strategia sprzedażowa realizowana jest wspólnie.

Na czym opiera się tak dynamiczny rozwój Sii? Niewątpliwie zasługą jest fakt, że technologia wkracza obecnie do każdego obszaru funkcjonowania biznesu, niezależnie od sektora gospodarki. Do największych klientów Sii należą banki, firmy hi-tech, motoryzacyjne czy energetyczne. Dla takich gigantów prowadzimy duże projekty. Na przykład dla globalnego lidera branży energetycznej i robotyki automatyzujemy testy centralnej aplikacji zarządzającej sprzedażą produktów kilkunastu fabryk. Jednak projekty takie, jak wdrożenie systemu CRM czy stworzenie aplikacji mobilnej prowadzimy także dla mniejszych przedsiębiorstw, np. z branży mediowej. Wszędzie jednak dobry informatyk to obecnie osoba nie do przecenienie. – mówi Ryszard Pytko. – Pracujemy w Krakowie dla firm,  którym dostarczamy ponad 50 specjalistów. Realizują oni bardzo różnorodne projekty. Przykładem może być firma działająca w sektorze turystycznym. Nasi specjaliści biorą udział w 14 różnych projektach tego klienta. Między innymi rozwijają portal służący do komunikacji między agentami pracującymi dla biur podróży czy też aplikację służącą do zarządzania czasem załogi samolotu, a z drugiej strony: budują wewnętrzny portal, dedykowany pracownikom klienta. Większość projektów jest niezwykle rozwojowych, o czym świadczą także doświadczenia naszych kolegów z innych oddziałów Sii w Polsce. Zespoły dla klientów z branży hi-tech, zarządzane przez Sii w Gdańsku, Warszawie czy Wrocławiu, liczą po 150-170 inżynierów. To pozwala sądzić, że w Krakowie tak naprawdę dopiero się rozkręcamy. – dodaje Ryszard Pytko.

Rozwój Sii związany jest też z jakością usług i elastycznym podejściem do klienta. Konkurencja w Krakowie jest niewątpliwie duża, ale klienci chwalą nas za zaangażowanie i elastyczne podejście, którego często nie da się osiągnąć przy współpracy z gigantem IT o wypracowanych, sztywnych procedurach. – zapewnia Dyrektor Sii Kraków.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?