Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Eksperci Sii usprawnili procesy sprzedażowe dla RTV Euro AGD. Sprawdź, jak nowy moduł obsługi zleceń zwiększył wydajność największej sieci handlowej sprzedaży sprzętu domowego w Polsce

Eksperci Sii wpierają RTV Euro AGD w pracy nad rozwiązaniem, które pozwala optymalizować i usprawniać procesy sprzedażowe największego w Polsce przedsiębiorstwa zajmującego się handlem sprzętem AGD. Dowiedz się jakie wyzwania napotkaliśmy podczas realizacji projektu i rozwiązania zaproponowaliśmy klientowi, żeby im sprostać.

Sekretem skutecznej sprzedaży jest sprawić, aby cały proces zakupowy wyglądał prosto z punktu widzenia klienta. Wyzwaniem technologicznym jest uczynienie go solidnym i odpornym bez eksponowania złożoności procesów. I tu właśnie z pomocą pojawiają się eksperci Sii, którzy wsparli w budowie nowego modułu obsługi zleceń Euro-net sp. z o.o.

Euro-net Sp. z o.o., właściciel marki RTV Euro AGD jest pierwszą polską firmą działającą na rynku sprzedaży sprzętu elektronicznego oraz sprzętu gospodarstwa domowego. Od lat sprzedaje najwięcej produktów RTV i AGD w Polsce, starając się zapewnić klientom szeroką ofertę sprzętu wysokiej jakości i w atrakcyjnych cenach, wspartą fachową obsługą oraz poradą. Dba o wygodę klientów, oferując również wiele usług związanych m.in. z zamawianym sprzętem, raty 0%. Dokonanie zakupu w sieci RTV Euro AGD jest także możliwe przez telefon lub przez sklep internetowy www.euro.com.pl.

Systemy informatyczne RTV Euro AGD realizujące proces wsparcia sprzedaży i obsługi zleceń muszą nadążać za oczekiwaniami rynku. Zarząd Euro-net powziął strategiczną decyzję o modernizacji kluczowego ogniwa spajającego omnikanałowe procesy sprzedaży. Tak narodziła się koncepcja budowy nowego narzędzia klasy Order Managment System zwanego Modułem Obsługi Zleceń.

Wyzwania w obsłudze omnikanałowej sprzedaży? Mamy na to rozwiązanie!

Proces sprzedaży RTV Euro AGD jest bardzo złożony, ponieważ sprzedaż odbywa się w różnych punktach styku z klientem, a towar jest dostarczany z różnych lokalizacji. Dodatkowo towary mogą być powiązane z usługami, np. sprzedażą ubezpieczenia lub rozszerzonej gwarancji czy usług montażu. Wreszcie towary mogą podlegać reklamacjom, wymianom lub zwrotom. Wraz z rozwojem sprzedaży, w szczególności sprzedaży internetowej rosną oczekiwania klientów co do szybkości i sprawności Procesów obsługi sprzedaży.

Aby zapewnić kompleksowość rozwiązania, eksperci Sii zdecydowali, że nowy moduł obsługi zleceń zostanie zaprojektowany jako system w pełni zintegrowany z innymi kluczowymi systemami Euro-net. Wymiana jednego z najważniejszych systemów w tak dużej firmie bez zakłóceń dla podstawowej działalności przedsiębiorstwa jest zadaniem złożonym i wymagającym doskonałego planowania oraz koordynacji działań. Zadanie to można obrazowo porównać do budowy elektrowni wodnej na dużej rzece lub gruntownej przebudowy mostu kolejowo-drogowego nad ruchliwym kanałem żeglugowym.  Euro-net powołało więc do życia program obejmujący zaplanowaną, zorganizowaną i skoordynowaną pracę wielu zespołów. Dodatkowo podjęto decyzję o przeprojektowaniu części procesów biznesowych, tak aby lepiej wspierały pracowników w ich codziennych aktywnościach.

Sii wspiera biznesy z branży handlu detalicznego

Stworzenie nowego modułu obsługi zleceń powierzono Sii Polska, która dzięki swojemu doświadczeniu i bardzo wysokim kompetencjom technicznym, a także odpowiednio dużej skali szybko i sprawnie zbudowała interdyscyplinarny zespół wykonawczy. W naszym zespole zatrudniamy ponad 200 ekspertów z dziedziny e-commerce, w tym ponad 50 specjalistów AEM, co czyni nasz największym zespołem AEM w Polsce. Naszym klientom oferujemy kompleksowe rozwiązania dla e-handlu od aplikacji internetowych i automatyzacji marketingu do systemów CRM i ERP. Charakteryzuje nas doświadczenie w integracjach e-commerce z dostawcami usług płatniczych, systemami ERP (SAP, Microsoft), CRM (Salesforce), PIM (Akaneo, inRiver), narzędziami analitycznymi, usługami logistycznymi, czy magazynami.

Wyzwaniem w projekcie dla RTV Euro AGD było nie tylko stworzenie nowego rozwiązania informatycznego, ale także koordynacja działań pomiędzy zespołami realizującymi poszczególne strumienie pracy. Nowe rozwiązanie budowane przez Sii składało się, de facto, ze zbioru mikro-usług osadzonych na nowoczesnej platformie sprzętowej Euro-net.

Priorytetem zaprojektowanego rozwiązania stała się jego niezawodność. Konteneryzacja, automatyzacja wytwarzania oraz rygorystyczne, wielopoziomowe testowanie pozwoliło na szybki i bezpieczny rozwój kolejnych komponentów. Przebudowa istniejących interfejsów, szerokie wykorzystanie szyny integracyjnej czy komunikacji asynchronicznej w połączeniu z wyśrubowanymi, automatycznymi testami wydajności pozwoliło osiągnąć poziom przepustowości znacznie przekraczający założone na wstępie parametry.

Niewątpliwą zaletą rozwiązania – zgodnie z założeniami – jest zintegrowany z innymi systemami RTV Euro AGD charakter systemu. Moduł łączy się z: platformami sprzedażowymi np. systemem e-commerce czy systemami wykorzystywanymi przez pracowników sklepów stacjonarnych, ERP, CRM, systemem logistycznym, modułem uprawnień, hurtownią danych oraz narzędziami służącymi do monitoringu i analizy zdarzeń. Przedstawiona powyżej lista nie jest zamknięta, w przyszłości możliwa jest integracja z innymi systemami.

Sprawny serwis do usług

Dzięki zaangażowaniu Sii system już w pierwszej fazie osiągnął wydajność przetwarzania zleceń kilka razy wyższą od zakładanej. Było to możliwe dzięki eksperckiej wiedzy specjalistów Sii popartej zautomatyzowanymi testami wydajnościowymi oraz metodycznej optymalizacji. W efekcie ilość błędów produkcyjnych została zredukowana niemal do zera. Proces wydania nowej wersji systemu jest w zasadzie w pełni automatyzowany i zajmuje relatywnie mało czasu.

Sii Polska przeprowadziło już wiele udanych projektów w obszarach retail i e-commerce oraz wciąż angażuje się w nowe, by pomóc klientom zwiększyć ich przychody i poprawić użyteczność aplikacji opracowanych z myślą o ich grupie docelowej. Jeśli chcesz dołączyć do zespołu e-commerce lub zmaksymalizować swoją sprzedaż online dzięki doświadczeniu i usługom Sii, odwiedź naszą stronę internetową już dziś!

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?