Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii nowym partnerem kierunku informatyka w chorzowskiej WSB

Sii, jedna z czołowych firm usług IT i inżynierii w Polsce, obecna w 8 miastach w kraju: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Łodzi i od ponad roku w Katowicach, od października objęła patronat nad kierunkiem informatyka na studiach inżynierskich w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie.

Zawarte porozumienie ma na celu zbliżenie środowiska nauki i edukacji do środowiska praktyki gospodarczej. Dzięki tej współpracy studenci i absolwenci chorzowskiej WSB będą odbywali staże i praktyki w Sii, z możliwością zatrudnienia w przyszłości. Biuro Karier będzie także wspierać firmę w organizacji spotkań branżowych na uczelni. Sii liczy na jeszcze lepsze poznanie swoich przyszłych pracowników i rozpoznanie potrzeb w zakresie kształcenia ich pod kątem pracy zawodowej.

Jednocześnie firma Sii dołączyła do Rady Biznesu WSB w Chorzowie, której celem jest dostosowywanie oferty kształcenia do potrzeb rynku pracy. Oznacza to, że przedstawiciele firmy będą uczestniczyli w konsultacjach przy tworzeniu nowych oraz już istniejących programów studiów i specjalności, a także ćwiczeń case study, w celu upraktycznienia nauki na kierunku informatyka.

Zależy nam na tym, żeby absolwent ubiegający się o pracę miał za sobą przede wszystkim zajęcia praktyczne i doświadczenia –niekoniecznie komercyjne, ale jak najbardziej do takich zbliżone. Ważne, żeby studia przygotowały go nie tylko teoretycznie, ale wyposażyły w konkretne umiejętności niezbędne w pracy – prowadzenia projektu, współpracy w zespole, ale i chociażby trzymania się harmonogramu. W realiach biznesowych, nieoddanie projektu na czas to przecież nie tylko niezaliczenie przedmiotu, ale i określone wymierne straty” – mówi Krzysztof Danilewicz, Dyrektor Oddziału Sii Katowice.

Sii liczy też na to, że ściślejszy kontakt ze środowiskiem akademickim wspomoże rozwój oddziału, który cały czas rośnie i w swoich planach ma zatrudnienie co najmniej 100 nowych pracowników!

O Wyższej Szkole Bankowej

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie jest wydziałem zamiejscowym WSB w Poznaniu. Już od 18 lat kształci na kierunkach inżynierskich, ekonomiczno-prawnych i społecznych. W rankingu tygodnika „Wprost” chorzowska Wyższa Szkoła Bankowa, jako wydział zamiejscowy WSB w Poznaniu, zajęła 3 miejsce wśród wszystkich niepublicznych uczelni wyższych w Polsce najbardziej cenionych przez pracodawców (nr 13/2015).

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?