Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Homebanking – wdrożenie nowej funkcjonalności w AX

W związku z dynamicznym rozwojem Sii, wzrostem liczby pracowników i współpracowników Praktyka AX dostała zlecenie wdrożenia nowych funkcjonalności w funkcjonującym w firmie  systemie AX, które usprawniłyby znacznie działania  Sii.

Ten wewnętrzny projekt usprawnił pracę  3 działów w firmie: Administracji, Księgowości oraz Kontrolingu. Problem dotyczył obiegu dokumentów – każda faktura, delegacja czy rozliczenie kosztów było wprowadzane do systemów dwutorowo – do AX-a, tak, żeby dokument był zaksięgowany i pokazał się w wynikach firmy, oraz do systemu bankowego, żeby został opłacony. Ta sama praca, związana z wprowadzeniem danych dostawcy i kwot rachunku bankowego, była wykonywana dwukrotnie. Proces był bardzo czasochłonny i angażował sporo zasobów. Pojawiła się więc potrzeba wprowadzenia rozwiązania, które byłoby bardziej efektywne.

Pomoc w usprawnieniu obiegu dokumentów miała zapewnić kolejna funkcjonalność wdrożonego w Sii w 2014 roku AX’a, czyli Homebanking. Funkcjonalność w wersji podstawowej nie spełniała jednak wewnętrznych wymagań naszej organizacji i trzeba było ją rozbudować i uszczelnić.  Wyzwania tego podjęła się Praktyka AX i w ciągu trzech miesięcy otrzymaliśmy produkt końcowy.

Od 1 grudnia firma korzysta z gotowego produktu, wdrożonego i wykorzystywanego obecnie przez ponad 80 osób. Obecnie każdy z działów, biorący udział w tym procesie, ma jasno określone zadania, które zostały możliwie zminimalizowane. Administracja dba o prawidłowe wprowadzenie dokumentów do rejestru dokumentów oraz o ich zatwierdzenie. Wykorzystuje tutaj dodatkową funkcjonalność: zaciąganie e-faktury bezpośrednio do AX-a. Następnie Księgowość sprawdza dokumenty od strony podatkowej, akceptuje dane do przelewu i tworzy paczkę płatności, wysyłając ją do systemu bankowego. W ostatnim etapie Kontroling autoryzuje paczkę, dokonując wyrywkowej weryfikacji dokumentów.

W efekcie dokumenty szybciej trafiają do księgowości, zmniejszył się nakład pracy administracji w zakresie płatności, a kontroling nie musi autoryzować każdego dokumentu oddzielnie.

Stronę biznesową wewnętrznego wdrożenia nadzorowały dedykowane osoby z działu kontrolingu, księgowości i administracji, a za stronę techniczną odpowiedzialna była Praktyka AX.

 

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?