Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Innowacje dla niesłyszących, czyli współpraca z naszym Klientem Widex ze Skandynawii

Widex to jeden z największych producentów aparatów słuchowych na świecie. Produkty firmy są dostępne w 100 krajach, a jej udział w globalnym rynku sięga 10%. Sii, dzięki swojemu doświadczeniu i szerokiej specjalizacji, zostało zaangażowane w realizację ważnego przedsięwzięcia duńskiej firmy – projektu Clinic Fitting Device. Wpisuje się on w strategię Widex, w której ważną rolę odgrywają innowacje. Firma ma na koncie takie produkty jak m.in. pierwszy na świecie cyfrowy wewnątrzuszny aparat słuchowy czy też rewolucyjne rozwiązania bezprzewodowe.

– W ramach współpracy z Widex Sii tworzy oprogramowanie wbudowane, wspierające dopasowywanie urządzeń klienta do indywidualnych potrzeb konkretnych użytkowników. Nasz zespół pisze je na użytek specjalnego produktu, opartego o procesor z rdzeniem ARM, który pośredniczy między aplikacją komputerową, a aparatami słuchowymi i pomaga w procesie doboru aparatu słuchowego. Od strony technicznej projekt łączy ze sobą nowoczesną platformę, programowanie w C/C++, udział technologii bezprzewodowych oraz codzienną pracę w metodyce Agile. Natomiast z czysto ludzkiej perspektywy motywująca jest też świadomość uczestniczenia w przedsięwzięciu, które ma uczynić lepszym życie osób słabo słyszących – opowiada Mateusz Januszkiewicz, Team Leader Centrum Kompetencyjnego Engineering w Sii Polska i Kierownik Projektu dla Widex.

Grzegorz Brzostowski, Business Unit Director Media & Services Sii oraz opiekun klienta, zwraca uwagę na fakt, że jednym z atutów Sii decydującym o wyborze firmy przez Widex była formuła one stop shop. Zakłada ona gotowość Sii do jednoczesnego wsparcia szerokiej gamy potrzeb technologicznych klienta, umożliwiając mu rezygnację ze zlecania ich wielu zewnętrznym partnerom. Oprócz silnych kompetencji i referencji w obszarze embedded, równie ważna była świetna orientacja Sii w zakresie wykorzystania rozwiązań Microsoft, takich jak m.in. systemy .NET, Sitecore, SharePoint, Dynamics CRM i Dynamics AX, stosowanych na co dzień przez Widex.

Współpraca z duńskim liderem rynku aparatów słuchowych to kolejny krok w ekspansji Sii na rynku skandynawskim. Firma odpowiadała na nim także za innowacyjne projekty realizowane dla firm m.in. z Norwegii, Finlandii czy Islandii. Jednym z nich było stworzenie zupełnie nowej odsłony serwisu internetowego mediowego giganta z Danii. Powstał ona w oparciu o nową architekturę, zarówno w warstwie aplikacyjnej, jak i serwerowej. Do przygotowania całego backendu aplikacji, w tym warstwy integracyjnej z systemem edytorskim oraz obsługą treści premium w projekcie posłużył Framework Symfony2.

Współpraca z firmą Widex i duńskim gigantem mediowym wpisuje się w działania Sii nakierowane na rozwój działalności firmy w tej części Europy. Sam rynek skandynawski jest istotnym celem w strategii rozwoju Sii. Co więcej, już niedługo, bo we wrześniu 2017 r., Sii będzie partnerem ważnego branżowego wydarzenia w Danii, 600 Minutes Executive IT – bardzo prestiżowej konferencji skierowanej do prezesów przedsiębiorstw, w której udział potwierdzili już szefowie takich firm jak Leman, Saxo Bank, Coop, Carlsberg, JP / Politiken Hus i wielu innych.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?