Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Inżynierowie Sii Gdańsk współtworzą rozwiązania, z których korzystają użytkownicy gier komputerowych na całym świecie

Blisko 100 specjalistów z gdańskiego oddziału Sii Polska pracuje dla globalnego producenta głównych części komputerowych. Mając dostęp do najlepiej sprzedających się gier, zespół Sii Gdańsk testuje karty graficzne oraz współtworzy do nich sterowniki, by znaleźć i naprawić pojawiające się błędy. Dzięki temu, poruszając się np. Wiedźminem w najnowszej wersji gry, użytkownik nie zobaczy niekompletnej postaci bez kończyn.

Płynność, jakość detali, dokładność w każdej animacji to parametry, za które odpowiada karta graficzna.  Do tego dochodzi sprawdzenie każdej ścieżki, którą może obrać użytkownik rozpoczynając przygodę z nową grą. Nad każdym z tych elementów czuwa gdański zespół inżynierów, który codziennie weryfikuje karty graficzne klienta, aby odnaleźć jak największą liczbę bugów i nieprzewidzianych przez producenta kart wariantów.

– Najlepiej testować grając, dlatego w projekcie bardzo dobrze odnajdują się osoby, które fascynuje branża gier. Tym bardziej, że karty graficzne weryfikujemy nie tylko na najpopularniejszych tytułach, ale również tych, które dopiero trafią do sprzedaży – mówi Rafał Głowienka, Młodszy Inżynier ds. Oprogramowania w Sii Polska.

Karty graficzne testowane są przez gdański zespół dużo wcześniej zanim pojawią się w sklepach. A co się dzieje z tymi, które już trafiły na rynek gamingowy?

W Sii Gdańsk powstają także pliki konfiguracyjne. Nasi inżynierowie i technicy współtworzą z klientem aplikację, z której użytkownicy mogą skorzystać po jej zainstalowaniu wraz ze sterownikiem  graficznym. Dzięki funkcji wykrywania rodzaju sprzętu użytkownika, gracz może pobrać rekomendowane i sprawdzone dla danej gry ustawienia.

– Użytkownik może również sam dopasować ustawienia gry wchodząc na stronę internetową producenta kart graficznych. Po rozpoznaniu procesora, wyświetlane są wykonane przez nas zrzuty ekranu z ustawieniami najlepiej dobranymi pod konkretny sprzęt i daną grę. Miesięcznie na stronę klienta wchodzi setki tysięcy graczy – dodaje Mikołaj Rościszewski, Lider zespołu w Sii Polska.

Gdański zespół pracuje również nad innymi projektami. Są to m.in. aplikacje desktopowe, aplikacje webowe oraz różne narzędzia ułatwiające inżynierom codzienną pracę, np. narzędzie do zbierania wyników zrealizowanych testów i porównywania ich z rozwiązaniami innych producentów. Aplikacje zostały napisane w języku C# (.NET Core 3.1) z użyciem frameworka graficznego WPF, ASP.Net MVC, JavaScript, jQuery, JS, Python.

Zróżnicowane zadania sprawiają, że w zespole pracują osoby o różnym doświadczeniu, a możliwe ścieżki rozwoju dają szanse osobom, które kiedyś nawet nie myślały o IT.

Od fana gier komputerowych do inżyniera

Mimo, że zdecydowana większość inżynierów aplikujących do Sii Polska to osoby z wyższym wykształceniem w kierunku IT, są stanowiska, na których nie jest to konieczne. Należy do nich m.in. Technik Tester.

– W Sii pracuję już 10 lat. Na stanowisko Technika Testera aplikowałem mając ukończone studia ekonomiczne. Zacząłem od testowania gier i szukaniu bugów graficznych. Potem przyszedł czas na studia informatyczne. Obecnie programuję w Pythonie, jestem Tech Leadem w 7-osobowym zespole. Nadal pracuję nad projektami związanymi z rozwojem grafiki – komentuje Piotr Laszczak, Inżynier ds. oprogramowania w Sii Polska.

Rocznie kilka osób awansuje ze stanowiska Technika Testera na Inżyniera. Co pomaga rozwijać się w tym kierunku? Nauka języków programowania i otwartość na zmiany.

– Do Sii dołączyłem 2 lata temu, również jako Technik Tester. Najwięcej uwagi poświęcałem językowi C# i udało mi się awansować na stanowisko inżynierskie. Moja praca daje wiele możliwości rozwoju, z których często korzystam, takich jak udział w meet-upach i webinariach, kursach programistycznych czy szkoleniach, np. testerskim kończącym się zdobyciem certyfikatu ISTQB – dodaje Krystian Dąbrowski, Inżynier ds. oprogramowania w Sii Polska.

Chcesz realizować ciekawe projekty dla liderów w swojej branży i mieć możliwości rozwoju lub zmiany ścieżki kariery? Sprawdź aktualne oferty pracy i aplikuj.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?