Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Inżynierowie z Sii czuwają nad bezpieczeństwem milionów pasażerów nowojorskiego metra

Zespół inżynierów z Sii Katowice realizuje projekt LIRR dla firmy Alstom, kanadyjskiego koncernu transportowego. Pracownicy Sii są odpowiedzialni za system DMS mający na celu podniesienie skuteczności diagnostyki awarii i bezpieczeństwa w nowojorskich kolejach. – Inicjatywa jest efektem nowej ustawy prawnej w USA wynikającej z dużej liczby wypadków w kolejach wysokich prędkości – mówi Malwina Bartków, Project Coordinator w Sii Katowice.

Projekt LIRR ma na celu gromadzenie informacji diagnostycznych z różnych urządzeń w infrastrukturze kolejowej. Jego realizacja nie byłaby możliwa bez systemu DMS (Diagnostic Maintenance System), wyposażonego w moduły raportujące i alarmujące o zdarzeniach związanych z ruchem pociągów oraz przetwarzające informacje z urządzeń diagnostycznych, nad którym pracują eksperci z Sii.

W grę wchodzi ludzkie życie

– Jednym z naszych zadań jest sprawdzenie czy awaria pociągu została przetworzona i zapisania w systemie oraz czy wywołała odpowiedni alarm. Jeżeli DMS nie będzie działał poprawnie, to wykrycie awarii na linii kolejowej będzie utrudnione i może dojść do wypadku. W grę wchodzi ludzkie życie dlatego musimy upewnić się, że system zachowa się odpowiednio w każdej problematycznej sytuacji, nawet takiej, której klient nie jest w stanie przewidzieć – mówi Dawid Wielgos, Junior Test Engineer z zespołu LIRR.

Projekt jest realizowany dla dwóch kolei w Nowym Jorku: Long Island Rail Road (LIRR) i Metro-North Railroad. LIRR to najbardziej ruchliwa podmiejska linia kolejowa w Ameryce Północnej rozciągająca się od Manhattanu po wschodnią końcówkę hrabstwa Suffolk na Long Island. Jest to również jeden z niewielu na świecie systemów dojazdów do pracy, który działa 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, przez cały rok. Z kolei Metro-North Railroad to założona w 1834 roku i działająca nieprzerwanie od tego czasu, druga najstarsza amerykańska linia kolejowa nadal funkcjonująca pod swoją pierwotną nazwą i statutem.

Podróżujący metrem mogą spać spokojnie

W styczniu 2018 w Pittsburghu rozpoczęły się pierwsze testy integracyjne wszystkich części większego projektu PTC (projekt DMS, realizowany przez Sii, jest jego częścią), polegającego na kontroli logistyki pociągów oraz zapewnienia bezpieczeństwa przejazdu. Dwóch członków zespołu, Adam Curyło, Software Engineer, i Robert Goleniec, Service Delivery Manager, zostało zaproszonych na czterotygodniową delegację do USA w celu zaprezentowania klientowi działania systemu oraz wymiany wiedzy z pozostałymi zespołami. Po ich powrocie do USA pojechała kolejna dwójka naszych inżynierów z zespołu LIRR. Agnieszka Korowacka, Junior Software Engineer, i Tomek Nowicki, Software Engineer, wyruszyli w podróż do Pittsburgha w celu kontynuowania prac nad testami.

– Nasi inżynierowie nie spędzali czasu wolnego w czterech ścianach hotelowego pokoju. W ramach delegacji zwiedzili Nowy Jork, Toronto, Waszyngton i Los Angeles. Byli nad Niagarą po stronie kanadyjskiej, kibicowali na meczu NBA w Cleveland i wspierali drużynę hokejową z Pittsburgha – podkreśla Malwina Bartków.

Dla katowickiego oddziału Sii to wyjątkowy projekt. – Zdobycie zaufania klienta pozwoliło pokazać jak ogromnym potencjałem, wiedzą i energią są obdarzeni pracownicy Sii. Podróżujący metrem czy koleją w Nowym Jorku mogą spać spokojnie, bo czuwamy nad ich bezpieczeństwem – mówi Artur Sobczak, Test Engineer z zespołu LIRR.

Artykuł przygotowała: Zuzanna Siondalska

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?