Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

ITIL®4 Managing Professional Transition – szkolenie stworzone z myślą o profesjonalnych managerach IT

W ubiegłym roku oferta Sii Polska została poszerzona o szkolenie ITIL®4 Foundation, pozwalające zapoznać się z podstawami nowoczesnego zarządzania IT w modelu usługowym. Kolejnym szkoleniem w ofercie firmy jest ITIL®4 Managing Professional Transition, które nakierowane jest na praktyczną i techniczną wiedzę, która pozwoli skutecznie zarządzać IT w kontekście usług i zespołów oraz wzajemnymi relacjami między nimi.

Dlaczego stworzono nową wersję ITIL® oraz jakie są podstawy nowoczesnego podejścia do ITI zawarte w szkoleniu ITIL® Foundation pisaliśmy już we wcześniejszym artykule.

Tym razem przedstawiamy więcej informacji na temat kolejnego poziomu szkoleniowego ITIL®4.

Profesjonalny manager IT działający w nowoczesnym i dynamicznie zmieniającym się cyfrowym środowisku to osoba posiadająca szeroką znajomość różnych obszarów. Wiedza niezbędna do pełnienia takiej roli obejmuje m.in.:

  1. Podstawy usługowego modelu zarządzania IT opisane w ITIL®4,
  2. Integrację działań, łańcuchów wartości i procesów oraz narzędzi, aby móc tworzyć, dostarczać i wspierać dostarczanie usług i produktów IT,
  3. Zarządzanie różnymi interesariuszami IT oraz dopasowanie rozwiązań do ich potrzeb,
  4. Działanie cyfrowych organizacji w dynamicznych środowiskach,
  5. Tworzenie samouczących się i samodoskonalący się organizacji.

Szkolenie ITIL®4 Managing Professional Transition trwa 5 dni i pozwala zapoznać się ze wszystkimi powyższymi elementami. Kurs przeznaczony jest dla ekspertów i managerów IT, którzy posiadają już dużą w wiedzę z zakresu usługowego zarządzania IT. Stąd też warunkiem udział w tym szkoleniu jest posiadanie certyfikatu ITIL® Expert lub minimum 17 kredytów zdobytych w ramach egzaminów ITIL® w wersji 3.

Szkolenie zwieńczone jest egzaminem – osoby, które uzyskają pozytywny wynik na egzaminie otrzymają certyfikat ITIL®4 Managing Professional. Certyfikat ten potwierdza, że jego właściciel to osoba posiadające wiedzę, kompetencje oraz umiejętności niezbędne każdemu profesjonalnie działającemu managerowi IT.

Dla osób, które nie posiadają wiedzy ani certyfikatów z zakresu ITIL® w wersji 3, uzyskanie certyfikatu ITIL®4 Managing Professional będzie wymagało odbycia szeregu kursów oraz zdania egzaminów z poziomu podstawowego (ITIL® Foundation) oraz specjalistycznego (4 szkolenia i egzaminy):

  1. ITIL® Create, Deliver & Support
  2. Drive Stakeholder Value
  3. High Veocity IT
  4. Diret Plan & Improve

Zgodnie z najnowszym schematem certyfikacyjnym ITIL®4.

Źródło: https://www.axelos.com/certifications/itil-certifications/itil-credit-system

– W najbliższym czasie planujemy dalszą rozbudowę oferty Sii o kolejne kursy ITIL®4, tak aby móc dostarczać uczestnikom naszych szkoleń najnowszą wiedzę z tego obszaru, a także możliwość uzyskaniu aktualnych certyfikatów – mówi Rafał Kwatek, Offering Lead & ITIL® Approved Trainer w Sii Polska. –  Szkolenia ITIL®, podobnie jak inne oferowane przez nas kursy są realizowane również w formie online. Jakość procesu dydaktycznego realizowanego przez trenerów na naszych szkoleniach zdalnych utrzymuje się na tym samym, bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą pozytywne oceny oraz opinie uczestników szkoleń. Szkolenia w formie online to jeden z przykładów udanej cyfrowej transformacji, jakiej dokonaliśmy w Sii. Jest to dowód na to, mamy zarówno teoretyczną wiedzę, jak i praktyczne doświadczenie z zakresu ITIL®4, którymi możemy dzielić się z naszymi kursantami – dodaje Rafał Kwatek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ITIL®4 i innych szkoleniach, które mogą usprawnić pracę w Twojej firmie oraz rozwinąć Twoją karierę w IT i pozwolić Ci stać się profesjonalnym managerem IT, odwiedź stronę Praktyki Szkoleniowej Sii.


ITIL® jest zastrzeżonym znakiem towarowym AXELOS Limited, używanym za zgodą AXELOS Limited. The Swirl logo™ jest znakiem towarowym AXELOS Limited, używanym za zgodą AXELOS Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone. W zakresie akredytowanych szkoleń i egzaminów ITIL® Praktyka Szkoleniowa Sii działa jako Affiliate we współpracy z Quint Wellington Redwood, który posiada status Accredited Training Organization (ATO).

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?