Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Jak wybrać najlepszy CMS dla Twojej firmy? Eksperci Sii radzą czemu warto wziąć pod uwagę Umbraco

Sukces wizerunkowy marki w dużej mierze uzależniony jest od możliwości swobodnego publikowania treści w rozmaitych kanałach komunikacji. Wiele zależy od tego, jaki system CMS wybierzemy do codziennej pracy oraz to, czy umożliwi on publikowanie angażujących treści szybko oraz w intuicyjny sposób. Dowiedz się jak wybrać najlepszy CMS dla Twojego przedsiębiorstwa i dlaczego warto rozważyć wdrożenie Umbraco z ekspertami Sii.

Ciężko nie zgodzić się z twierdzeniem, że WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS). Jest to spowodowane faktem, że PHP jest najczęstrzym językiem programowania używanym w Internecie. Z tej przyczyny większość stron internetowych jest budowana przy użyciu WordPressa. Mimo swej popularności nie jest on jedynym narzędziem CMS, z którego możemy korzystać. Na rynku istnieje wiele dostępnych opcji, takich jak Joomla, Drupal, czy też Umbraco.

Jak wybrać najlepszy CMS?

Zanim podejmiecie decyzję o wyborze najlepszego CMS-a należy rozważyć jakie są oczekiwania i potrzeby danego biznesu, bowiem nie każde oprogramowanie sprawdzi się tak samo. Jest wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę, są to na przykład:

 • Łatwość obsługi
 • Wsparcie techniczne i bezpieczeństwo
 • Łatwa skalowalność
 • Koszty
 • Możliwość optymalizacji SEO
 • Możliwości rozwoju narzędzia

Podczas wyboru CMS do budowy witryny trzeba brać pod uwagę fakt, że będzie nam służył długoterminowo. Musimy liczyć się z dużym prawdopodobieństwem zmian jeśli chodzi o technologie i trendy w projektowaniu stron www. Dobrym rozwiązaniem jest więc wybór CMS-a, który jest stale aktualizowany. Oczywiście musimy przy tym wziąć pod uwagę stopień zaawansowania użytkowników, którzy będą z niego korzystać, a także koszty i możliwości optymalizacji.

Dlaczego warto wziąć pod uwagę Umbraco?

Umbraco oferuje praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie tworzenia stron internetowych, zarządzania treścią i personalizacji, charakteryzuje się elastycznością i łatwością w użyciu.

Do czego więc możemy go wykorzystywać? Chociażby do budowania stron korporacyjnych, które służą jako intranet dla pracowników i partnerów, sklepów internetowych, blogów oraz dowolnych rozwiązań internetowych, które wymagają dużej ilości integracji. Ten CMS jest również idealnym rozwiązaniem dla agencji marketingowych, które chcą współpracować z małymi firmami lub przedsiębiorstwami poszukującymi  frameworka do zarządzania ich treścią. Użytkownicy mogą bezpośrednio zarządzać swoją witryną, co pomaga poprawić ogólne wrażenia klientów i ułatwia pozostawanie na bieżąco z wszelkimi zmianami. Dla spragnionych technologicznej wiedzy, więcej szczegółowych informacji na temat Umbraco zawarliśmy na naszym blogu.

Dlaczego eksperci Sii polecają wdrożenie Umbraco CMS?

– Ciekawostką jest to, że Umbraco może działać zarówno jako monolit, jak i headless CMS, dzięki czemu użytkownicy mają swobodę zarządzania wieloma witrynami i platformami z taką samą łatwością jak jedną – dodając lub usuwając dowolny rodzaj danych – wyjaśnia Piotr Back, Software Engineer z Sii Polska. Takie właśnie zastosowanie Umbraco CMS zaproponowaliśmy klientowi z branży innowacyjnych rozwiązań cyfrowych dla sektora edukacyjnego w Danii.

Klient zwrócił się do ekspertów Sii z kilkoma problemami, które wymagały szczególnej uwagi. Firma posiadała wiele różnych stron internetowych, których aktualizacje i zarządzanie sprawiały pewne trudności. Zmiany treści często wymagały wsparcia programistów – zajmowały dużo czasu i były kosztowne. Co więcej, klient potrzebował centralnego miejsca do przechowywania wszystkich zasobów cyfrowych, takich jak obrazy, filmy i dokumenty a także możliwości łatwego udostępniania treści między różnymi stronami internetowymi. Jednym z problemów był również fakt, że dane były przechowywane w wielu starszych systemach zbudowanych w różnych technologiach.

W odpowiedzi na potrzeby klienta, eksperci Sii zaproponowali podejście headless CMS. Nasz zespół zbudował centralne repozytorium dla wszystkich treści oraz wykorzystał Umbraco CMS do zarządzania nim. Dostarczyliśmy w pełni funkcjonalną platformę, która spełniła następujące potrzeby biznesowe:

 • Udostępnianie danych dla ponad 60 stron internetowych i aplikacji.
 • Łatwe zarządzanie danymi – Umbraco pozwala redaktorom klienta zarządzać wszystkimi treściami w jednym miejscu i publikować je we wszystkich kanałach, urządzeniach i aplikacjach.
 • Elastyczność tworzenia różnego rodzaju treści, takich jak kursy, artykuły, wiadomości, informacje o wydaniu, powiadomienia itp.
 • Dostosowanie – system można łatwo rozszerzyć o nowe funkcje i dynamiczne komponenty.
 • Skalowalność i stabilność – rozwiązanie doskonale radzi sobie z dużym ruchem, ponieważ Umbraco hostowane w chmurze Azure jest bardzo wydajne.
 • Bezpieczeństwo i łatwość integracji – obecnie CMS integruje się z wewnętrznymi systemami autoryzacyjnymi w celu sprawdzenia uprawnień do treści.

Nowy CMS okazał się rozwiązaniem wielu problemów klienta. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach wsparcia wdrożenia nowoczesnych rozwiązań CMS sprawdź naszą ofertę.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?