Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Kornelia, Product Owner w Sii Polska ma pasję, która sprawia, że świat staje się bardziej kolorowy! Z okazji okrągłych 500 Power People w Sii na Śląsku rozmawiamy z pracownikami, którzy mocno przyczynili się do rozwoju oddziałów

Swoją ścieżkę kariery w Sii Kornelia rozpoczęła od stanowiska Event Specialist. Jak sama mówi: Ten czas wiele mnie nauczył. Dzięki swojej pracy i odwadze dziś pełni obowiązki Product Ownera i jest gotowa na dalszy rozwój i naukę!

Śląskie oddziały Sii mają w swoich szeregach już ponad 500 Power People. Z tej okazji przeprowadziliśmy wywiady z pracownikami, którzy w ostatnich latach mocno przyczynili się do rozwoju firmy, a ich postawa oraz zaangażowanie stanowią mieszankę, obok której nie można przejść obojętnie. Przeczytaj rozmowę z trzecią bohaterką kampanii „500 Power People w Sii na Śląsku” – Kornelią, Product Ownerem w Sii Polska!

Ponad 3 lata temu dołączyłaś do naszej firmy. Zostałaś zrekrutowana, czy aktywnie poszukiwałaś nowej ścieżki kariery?

To drugie — aktywnie poszukiwałam wtedy pracy, zależało mi na stanowisku kreatywnym i ciekawym. Na jednym z portali z ogłoszeniami o pracę znalazłam ofertę Event Specialist. Pomyślałam „To brzmi super!” Bardzo szybko skontaktowała się ze mną rekruterka z Sii i po kilku tygodniach udało mi się dołączyć do zespołu katowickiego. Tak zaczęła się moja przygoda z obszarem HR. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że również z IT

Czy stanowisko “eventowca” stanowiło dla Ciebie wyzwanie?

W poprzedniej pracy zajmowałam się organizacją wydarzeń kulturalnych, mam dobry skill organizacyjny i lubię sprawiać, że „rzeczy się dzieją”. Praca jako eventowiec w Sii to było jednak niezłe wyzwanie — szybko musiałam poznać specyfikę pracy kolegów i koleżanek, dowiedzieć się co jest aktualnie popularne w eventach korporacyjnych, dostosować się do różnych czynników zewnętrznych, które zawsze są istotne przy organizacji rozmaitych wydarzeń. Poza tym zajmowałam się też szkoleniami, onboardingiem i szeroko rozumianym miękkim HR. Nie ukrywam, że czas pandemii był dla mnie dość ciężki — jak pewnie dla wszystkich pracowników działu HR. Eventy, szkolenia, kontakt z pracownikami — wszystko było dość utrudnione. Ten czas wiele mnie jednak nauczył.

Po niespełna dwóch latach zmieniłaś stanowisko na Business Consultant. Planowałaś ten krok, czy poszłaś na żywioł?

Pewnego dnia po pracy zobaczyłam mail od Joanny Kucharskiej, która w tamtym czasie pełniła obowiązki Chief Human Resources Officer w Sii. Asia poszukiwała do swojego teamu osoby na stanowisko Power Usera (Business Consultant). Opis obowiązków i zadań był dla mnie bardzo ciekawy — pomyślałam, że super byłoby kreować procesy w naszej firmie i wspierać Asię w HR-owych działaniach. Wzięłam udział w rekrutacji i udało się! Smutno było mi opuszczać mój dotychczasowy dział, bardzo zżyłam się z zespołem. Trzeba iść jednak naprzód. Zrozumienie procesów, kreowanie ich, pierwsze zetknięcie z działami Internal IT — gdy teraz wspominam swoje początki, jako Power User to mam wrażenie, że była to jazda bez trzymanki. Na szczęście nad wszystkim czuwała Asia, a dodatkowo trafiłam do super teamu HR HQ. Szybko odnalazłam się w nowym świecie. Jako Power User HR zajmowałam się m.in. procesem Worker Rating, rozmowami okresowymi, czuwałam nad aplikacją dedykowaną dla naszych pracowników — SiiApp oraz narzędziami do pracy eventowców. Uczestniczyłam w procesie wdrożenia programu Buddy oraz sprawowałam pieczę nad ustalaniem priorytetów backlogowych zadań naszych narzędzi. Pomagałam lokalnym działom w ich codziennej pracy i dawało mi to sporą satysfakcję.

Obecnie od kilku miesięcy pracujesz w Sii jako Product Owner. Jesteś zadowolona z tej zmiany?

Po zmianie stanowiska przez Joannę Kucharską, nasz team HR HQ również czekały zmiany i roszady. W związku z tym, że jako PU miałam dużą styczność z Product Ownerami w naszej firmie, wiedziałam, że to super stanowisko i dobry start do pracy w IT, o której myślałam już od jakiegoś czasu. Skorzystałam z okazji i zdecydowałam się na kolejną zmianę — mam nadzieję, że już na dłużej! Kierując się wartością Sii „Odwaga i transparentność” nie bałam się powiedzieć przełożonym, że czuję, że to czas zmian również dla mnie i jednocześnie najlepszy moment na przejście do działu Internal IT. Gdybym tego nie zrobiła, pewnie żałowałabym i moje losy potoczyłyby się zupełnie inaczej… być może gorzej Jako Product Owner w teamie SharePoint zajmuję się po części tym, czym zajmowałam się jak Power Userka, tylko że teraz jestem „po drugiej stronie”. Zbieram wymagania biznesowe, dbam o backlog, dogrywam szczegóły, sprawiam, że nasze rozwiązania są coraz lepsze. Praca w IT to kolejne wyzwania i kolejne przygody. Widzę, że moja dotychczasowa ścieżka kariery wiele mi dała i dziś nie byłabym w tym miejscu, gdyby nie wszystko to, czego udało mi się nauczyć w Sii przez ostatnie 3 lata.

Poza pracą jesteś również założycielką grupy tanecznej Natarang, której poświęcasz bardzo dużo czasu. Opowiedz nam więcej o swojej pasji.

Taniec indyjski to coś, na czym spędzam najwięcej czasu po pracy – zajmuję się nim już 16 lat. Dzięki niemu poznałam wspaniałych przyjaciół, zwiedziłam trochę świata, nauczyłam się niesamowitych kroków tanecznych i rozwinęłam jako osoba. Teraz jest to mój sposób na życie.

Nasza grupa działa w Chorzowie i już w styczniu będzie obchodziła swoje 10-lecie. Zajmujemy się tańcem Bollywood oraz indyjskim tańcem klasycznym Kuchipudi, który wykonujemy jako jedyna grupa w Polsce. Występujemy na deskach scen Polski i Europy – miałam już okazję tańczyć w Londynie, Oslo, Madrycie czy Sztokholmie. Kocham tę formę sztuki i jestem w stanie spędzać godziny na sali tanecznej, aby potem mieć okazję do pokazania swojej pasji widowni. Co ciekawe, na jeden z naszych spektakli otrzymałam w zeszłym roku dofinansowanie z Programu Sponsoringu Pasji, realizowanego w Sii. Dzięki temu udało nam się wystawić w Chorzowie spektakl tańca Kuchipudi, co było wyjątkowym wydarzeniem i przeżyciem.

Na koniec zdradź nam — jak wyglądają Twoje plany na przyszłość?

Plany zawodowe na razie mam proste — rozwijać się jako Product Owner i zdobywać nowe skille z tym związane. Prywatnie stawiam na taniec i podróże. Cieszę się, że znów mogę realizować swoje pasje i dzielić się nimi, a dodatkowo sprawiać, że świat nabiera trochę więcej kolorów. Dołącz do śląskich oddziałów Sii — sprawdź aktualne oferty pracy dla Katowic, Częstochowy i Gliwic.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?