Previous Page

Aktualności

Apetyt na nowe rozwiązania – Sii wspiera apetito w tworzeniu innowacyjnego systemu zamawiania posiłków
Strona główna Aktualności Newsy Apetyt na nowe rozwiązania – Sii wspiera apetito w tworzeniu innowacyjnego systemu zamawiania posiłków

Apetyt na nowe rozwiązania – Sii wspiera apetito w tworzeniu innowacyjnego systemu zamawiania posiłków

Przewiń w dół

16 października 2019

  • podziel się:

Apetito oferuje catering dostosowany do precyzyjnie określonych potrzeb biznesu, przemysłu, czy instytucji takich jak szkoły czy szpitale. Produkt sam w sobie jest niezwykle istotny, niemniej sposób, w jaki klienci mogą złożyć na niego zapotrzebowanie, to ważny element w całym procesie zakupowym. Obecnie Sii wspiera firmę w tworzeniu nowego systemu zamawiania posiłków, który łączy artykuły pochodzące z różnych firm w jedno zamówienie.

Apetito jest wiodącym dostawcą mrożonych posiłków i systemów cateringowych dla instytucjonalnych rynków gastronomicznych oraz dostawców detalicznych. Założone w 1958 roku rodzinne przedsiębiorstwo z sukcesami działa w 8 krajach (Niemcy, Francja, Austria, Holandia, Hiszpania, Kanada, Wielka Brytania i USA). Od początku funkcjonowania założono, iż jego działania będą odpowiedzialne, zobowiązane do etycznego i zrównoważonego prowadzenia biznesu jako integralnej części strategii korporacyjnej. W obliczu zapotrzebowania na stworzenie dedykowanej platformy, która ułatwiłaby klientom składanie zamówień oraz potrzebę dostosowania istniejących widoków serwisu do nowych wymagań, na strategicznego partnera w zakresie rozwoju oprogramowania wybrano Sii.

Cyfryzacja w przemyśle spożywczym

Jesteśmy świadkami, jak nasz styl życia i zwyczaje zakupowe nieustannie ewoluują. Jest to ciągły proces, który ma bezpośredni wpływ na żywność i jej konsumpcję. Przyzwyczailiśmy się do zamawiania posiłków do domu lub biura, a także do szerokiego spektrum opcji, np. wegetariańskiej, wegańskiej, bezglutenowej, niskokalorycznej czy wysokobiałkowej.

Mathias Fenger, eBusiness Solutions Team Leader w apetito, uważnie przygląda się tym zmianom. – Cyfryzacja ma ogromny wpływ na przemysł spożywczy. Z perspektywy odbiorcy każdy etap podróży klienta zmienia się znacząco. Dlatego nasze narzędzia muszą ewoluować, aby sprostać ich oczekiwaniom. Dziś produkty, składniki odżywcze i alergeny, a także ich organiczne pochodzenie i wymiar ekonomiczny mają dla klienta coraz większe znaczenie. Narzędzia cyfrowe są kluczem do osiągnięcia zadowolenia klientów w kwestii wyboru, procesu zamawiania i serwowania posiłków. Wsparcie i nawigacja narzędzi cyfrowych znacznie poprawiają odbiorcom komfort użytkowania – mówi Fenger.

Cyfryzacja procesu zamawiania to ogromna korzyść zarówno dla klientów, jak i dla samego apetito. Obecnie firma pracuje z Sii Polska nad stworzeniem modułowych, generycznych zestawów oprogramowania dla konkretnych segmentów rynku spożywczego. – Korzystając z komponentów modułowych, możemy dostosować narzędzia cyfrowe dla każdego klienta indywidualnie, konfigurując produkt, zamiast tworzyć parę osobnych. W ten sposób możemy sprostać wymaganiom klienta i utrzymać pełną kontrolę w procesie zarządzania – mówi Mathias Fenger.

Skuteczny i elastyczny partner w „chmurze”

Wdrożenie całkowicie nowego sposobu zamawiania artykułów od zewnętrznych dostawców pozwala na dostarczanie ich do klientów w jednym transporcie razem z artykułami apetito. Tego rodzaju projekty, które są dla klientów przełomowe z perspektywy biznesowej, są zawsze ekscytującym wyzwaniem dla Sii. Współpraca z doświadczoną firmą zewnętrzną to dla klientów ogromna wygoda oraz pomoc w szybszym i skuteczniejszym osiągnięciu założonych celów.

– Eksperci Sii wspierają zespół Klienta w opracowywaniu nowych sposobów obsługi danych, zapewnienia wstecznej kompatybilności i wizualnej integralności z wcześniej stworzonymi rozwiązaniami – mówi Wojciech Drescher, Account Executive w Sii. – Ponadto zoptymalizowaliśmy wydajność witryny i czas jej ładowania. Specjaliści Sii wspierają zespół IT klienta nie tylko w rozbudowie dedykowanej platformy wspierającej proces zamawiania posiłków, ale również w obszarze wymiany wiedzy o nowoczesnych procesach front-end developmentu. Wszystko to pomaga klientowi zbudować silną i konkurencyjną pozycję na rynku – dodaje.

Jak wygląda taką współpraca?

– Dzięki dzisiejszym narzędziom i infrastrukturze nie ma już większego znaczenia, czy oprogramowanie jest hostowane lokalnie czy w chmurze – wyjaśnia Mathias Fenger. – Nasze lokalne zespoły programistów są rdzeniem rozwoju oprogramowania apetito. Sii jako skuteczny i elastyczny partner w „chmurze” dysponuje odpowiednimi zasobami ludzkimi. Wciąż jestem pod wrażeniem szerokiego spektrum umiejętności i wiedzy specjalistycznej w zakresie technologii. Co więcej, Sii umożliwia apetito dynamiczny wzrost i szybkie dostosowywanie się do zmieniających się warunków. W szczególności skalowanie zespołów i zmienne portfolio dostępnych zasobów wpasowują się optymalnie do naszej struktury – dodaje.

Już ponad 100 firm z całego świata zaufało Sii, wiodącemu dostawcy usług IT i inżynieryjnych w Polsce. Sprawdź nasze case studies, aby się zainspirować lub sprawdź naszą ofertę, aby dowiedzieć się, jak możemy wesprzeć Twój biznes.

To również może Cię zainteresować

podziel się ze znajomymi

[contact-form-7 id="8498" title="Share form PL"]