Previous Page

Aktualności

Dołącz do „Tosca Challenge”! – Sii organizatorem konkursu dla uczestników tegorocznego Testing Cup
Strona główna Aktualności Newsy Dołącz do „Tosca Challenge”! – Sii organizatorem konkursu dla uczestników tegorocznego Testing Cup

Dołącz do „Tosca Challenge”! – Sii organizatorem konkursu dla uczestników tegorocznego Testing Cup

Przewiń w dół

23 maja 2019

  • podziel się:

Sii Polska po raz kolejny zostało sponsorem Testing Cup – największych zawodów testerskich w Polsce, które odbędą się w Poznaniu w dniach 10-11 czerwca. W tym roku polski lider usług testowych przygotował dla uczestników wydarzenia dodatkową atrakcję – konkurs „Tosca Challenge”.

TestingCup to pierwsze na świecie i największe do tej pory zawody w testowaniu oprogramowania, połączone z konferencją. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do testerów oraz wszystkich osób związanych z programowaniem i zapewnieniem jakości systemów informatycznych. Organizowane od 2012 roku mistrzostwa cieszą się niesłabnącą popularnością, dając co roku kilkuset specjalistom z Polski i świata możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń.

Dołącz do „Tosca Challenge”! 

Uczestnicy Testing Cup mogą wziąć udział w organizowanym przez Sii konkursie „Tosca Challenge”, dzięki któremu lepiej poznają możliwości narzędzia i dostaną szansę na wygranie konsoli XBOX One.

Na czym polega zadanie konkursowe?

Celem zadania jest zautomatyzowanie typowych pułapek testowych, napotykanych w aplikacjach internetowych, za pomocą Tricentis Tosca. Każdy uczestnik otrzyma 4 zadania o różnym stopniu trudności i punktacji. Maksymalna liczba punktów wynosi 450, a czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań wynosi 30 minut.

Nagrodę główną – konsolę XBOX One – otrzyma osoba, która zdobędzie największą liczbę punktów i najszybciej rozwiąże zadania konkursowe.

W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy poznańskiego wydarzenia, którzy wcześniej wyślą swoje zgłoszenie na adres: kwojcik4@sii.pl, ukończą bezpłatne szkolenia Tricentis Tosca (na podstawie vouchera otrzymanego mailem) i odwiedzą stoisko Sii 11 czerwca podczas Testing Cup, a następnie rozwiążą przygotowane dla nich zadania.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na blogu Testing Cup. Regulamin akcji dostępny jest tu: Regulamin

Automatyzacja i Continuous Testing na Testing Cup

– Nasz zespół uruchamia ponad 0,5 mln automatycznych skryptów testowych każdego dnia. Te liczby robią wrażenie – mówi Szymon Wróblak, Business Development Manager w Centrum Kompetencyjnym Usług Testowych w Sii. – Automatyzacja i Continuous Testing to obszary, na których aktualnie najsilniej się koncentrujemy. Bez nich trudno mówić o cyfrowej transformacji. Naszą misją jest też popularyzowanie nowoczesnych narzędzi, które rewolucjonizują sposób testowania oprogramowania. Dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie konkursu, w ramach którego chcemy przybliżyć uczestnikom platformę Tricentis Tosca, pozwalającą na testowanie zgodne z metodykami DevOps i Agile – dodaje Wróblak.

Badania pokazują, że zaledwie 30% organizacji działających w oparciu o zwinne metodyki, w pełni wdrożyło automatyzację testów.  Oznacza to, że procesy testowania pozostają w tyle za procesami rozwojowymi i wytwórczymi, którym firmy poświęcają dużo uwagi. Większość narzędzi do tej pory wykorzystywanych do testów oprogramowania nie jest w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez zyskujące na popularności metodyki Agile.

– Uważamy, że odpowiedzią na wyzwania, przed którymi stają firmy wdrażające zwinne metodyki są odpowiednio dobrane narzędzia, takie jak Tricentis Tosca – mówi  Szymon Wróblak. Tosca to wiodąca na rynku platforma do Continuous Testing, która znacząco przyspiesza proces testowania oprogramowania dzięki podejściu Model Based Testing.  Dzięki zminimalizowaniu ilości kodu (low-code/no-code) tester manualny i biznesowy może zautomatyzować złożone scenariusze E2E dla ponad 150 technologii, a także zintegrować testy z narzędziami CI/CD.

Usługi testowe są jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Sii. Aktualnie firma zatrudnia ponad 800 inżynierów do spraw testów, dzięki czemu jest największym w Polsce dostawcą usług z tego zakresu. W minionym roku Sii zostało dwukrotnie wyróżnione za obszar usług testowych w międzynarodowych rankingach – Computerworld TOP200 oraz 20 Leading Testing Providers, prowadzonym przez TEST Magazine.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usługach oferowanych przez Sii, odwiedź stronę Centrum Kompetencyjnego Usługi Testowe.

To również może Cię zainteresować

podziel się ze znajomymi

[contact-form-7 id="8498" title="Share form PL"]