Previous Page

Aktualności

Program rekomendacji Sii objął także stanowiska nietechniczne
Strona główna Aktualności Newsy Program rekomendacji Sii objął także stanowiska nietechniczne

Program rekomendacji Sii objął także stanowiska nietechniczne

Przewiń w dół

13 grudnia 2018

  • podziel się:

Działający od 2010 roku program poleceń pracowników do Sii jest obecnie źródłem ponad 30% zatrudnień w firmie. Niedawno został poszerzony o stanowiska nietechniczne. Zmianom uległy także niektóre kwoty za rekomendacje oraz okres ważności polecenia.

W nowej odsłonie programu „Poleć znajomego do Sii” osoby z wewnątrz, jak i spoza firmy, mogą rekomendować pracowników na stanowiska nietechnicznie. Jest więc możliwość polecania osób do pracy w dziale Sprzedaży, Rekrutacji, HR, Administracji czy Księgowości. Za zatrudnienie znajomego w obszarze back office otrzymuje się standardowo bonus do 4 000 zł oraz do 8 000 zł w przypadku priorytetowych potrzeb rekrutacyjnych. Kwoty odpowiadają tym obowiązującym w przypadku rekomendacji na stanowiska techniczne z obszaru IT i inżynierii. Bonusy wypłacane są, gdy do nawiązania współpracy lub zatrudnienia dojdzie maksymalnie w przeciągu 12 miesięcy od daty rekomendacji.

Rosnąca rola poleceń

Obecnie już 1/3 nowo zatrudnionych osób w Sii pochodzi z programu poleceń. Najwięcej rekomendacji firma otrzymuje od pracowników. Pełnią oni funkcję ambasadorów – są najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o atmosferze pracy oraz możliwościach rozwoju w Sii.

– Rekomendowałem znajomych, którzy akurat szukali pracy i moim zdaniem mieli odpowiednie predyspozycje do poszukiwanych ról. Osobom, które polecałem zależy też na rozwoju, samorealizacji oraz pracodawcy wspierającego ich w tym obszarze. Ilość kursów, które są dostępne w Sii w ramach chociażby weekendowych szkoleń to duży plus dla tych, którzy chcą zostać w IT i nie boją się inwestowania w siebie – mówi Łukasz Formela, Test Technician, dzięki któremu w ostatnim roku cztery osoby rozpoczęły pracę w Sii Gdańsk.

Znajomych można polecać zarówno na wybrane stanowiska jak i bez określania konkretnej roli. Wystarczy wypełnić prosty formularz znajdujący się na stronie firmy. Po otrzymaniu zgłoszenia, dział Rekrutacji skontaktuje się zarówno z osobą poleconą, jak i polecającą odnośnie dalszych kroków związanych z rekomendacją.

Poleć znajomego poprzez formularz

To również może Cię zainteresować

Wyślij wiadomość

podziel się ze znajomymi

[contact-form-7 id="8498" title="Share form PL"]