Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Pierwszy rok Globalnego Programu Stażowego Sii za nami! Poznajcie wyniki, efekty i zadowolonych stażystów

W ramach Globalnego Programu Stażowego Sii nawiązaliśmy współpracę z największymi polskimi uczelniami. Przez cały rok akademicki 2021/2022 aktywnie uczestniczyliśmy w życiu studentów, równocześnie tworząc oferty stażowe w Sii. Co przyniosła ta współpraca? Sprawdźcie sami!

W jakim celu powstał Globalny Program Stażowy? Założeniem projektu było zaproszenie młodych ludzi do współpracy z Sii. Kluczową rolę w promocji programu odgrywa nasza obecność na polskich uczelniach. Dotarliśmy do ponad 30 szkół wyższych w Polsce, w tym do największych i najbardziej prestiżowych takich jak Politechniki w Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Lublinie i Poznaniu oraz Uniwersytety: Śląski, Warszawski, Gdański oraz Uniwersytet Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie.

ABC programu stażowego, czyli co robiliśmy przez ostatni rok

Zakres współpracy w przypadku każdej uczelni jest inny – od obecności ofert Sii w biurach karier przez wsparcie merytoryczne po zasiadanie w radach programowych! W roku akademickim 2021/22 postawiliśmy na knowlegde sharing, czyli formę, w której mamy najwięcej doświadczenia i która cieszy się ogromną popularnością wśród studentów. Naszą działalność na uczelniach zdominowały zatem wykłady, szkolenia oraz warsztaty, które każdorazowo dopasowywaliśmy bezpośrednio do potrzeb danej placówki. Program zakładał również obecność na targach pracy i eventach związanych z rozwojem kariery – czyli wszędzie tam, gdzie młodzi ludzie szukają informacji o możliwościach rozwoju. Kolejnym krokiem były Sii Open Days – Dni Otwarte w biurach Sii, które przeprowadziliśmy w 8 największych polskich miastach.

Sii Open Days – branża IT od środka

W ramach Dni Otwartych studenci mogli spędzić cały dzień w naszych biurach, przyjrzeć się branży IT od środka i porozmawiać z ekspertami, którzy pracują w niej na co dzień. Ta inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę! Nasze oddziały odwiedziło łącznie 260 osób, a kilkadziesiąt z nich po wizycie zdecydowało się na aplikację do Sii. Podczas spotkań w biurach zaplanowane zostały również sesje z rekruterami, managerami i ekspertami technologicznymi oraz dedykowane warsztaty. Największą wartością wskazywaną przez uczestników tych spotkań było otrzymanie solidnej dawki wiedzy podanej w luźnej formie. W trakcie tego rodzaju eventu odwiedzający znajdywali odpowiedzi na pytania, których nie znaleźliby nawet w Google 😊

Od stażysty do Juniora

Celem Globalnego Programu Stażowego jest promocja Sii na uczelniach oraz zrekrutowanie najbardziej utalentowanych studentów na staże i przekonanie ich, że warto w Sii zostać na dłużej. Efekt pierwszej edycji przerósł nasze oczekiwania – 345 odbytych staży, z których aż 40% zakończyło się przedłużeniem współpracy. Skąd taki wysoki wskaźnik podpisanych umów? Szeroka oferta stażowa obejmuje niemal każdy dział firmy, a elastyczne godziny i praca zdalna pozwalają łączyć studia i rozwój zawodowy. Już w trakcie stażu studenci mogą korzystać ze szkoleń i wsparcia mentorskiego. Po okresie stażu proponujemy dalszą współpracę każdej osobie, która była zaangażowana i chce się dalej z nami rozwijać.

A co sami uczestnicy myślą o stażu?

Poznajcie wypowiedzi 3 uczestników programu, którzy po jego zakończeniu zostali zatrudnieni w Sii. Czym się kierowali, szukając stażu, czemu wybrali Sii i co im się najbardziej podobało?

Korneliusz Warsiewicz, Test Development Engineer: Szukałem informacji w Internecie i zobaczyłem, jak szerokim wachlarzem technologii zajmuje się firma. Stwierdziłem, że Sii musi dawać duże możliwości rozwoju i staż może otworzyć mi drogę w dowolnym kierunku w przyszłości. Nie myliłem się. Podobało mi się, że mogłem nabyć umiejętności bezpośrednio od bardzo doświadczonych ekspertów, którzy uczyli przez praktykę i pokazywali nam najnowsze, najlepsze rozwiązania. To było zupełnie co innego niż na studiach. Nauczyłem się sporo, od podstawowej budowy procesora, po wysokopoziomowe zagadnienia z programowania.

Kamil Pałubicki, Test & Analysis Engineer: Uważam, że Sii to jest idealna firma zarówno dla osób startujących w świecie IT, jak i osób bardziej doświadczonych. Możliwość rozwoju, atmosfera pracy i ciekawe projekty to jedne z cech, które moim zdaniem są najbardziej zauważalne. Wydaje mi się, że to, co odróżnia Sii od innych firm to fakt, że każdy pomysł, sugestia czy problem, który pojawił się w trakcie stażu, nie był bagatelizowany, a ja wiedziałem do kogo się udać. Co więcej od razu były podejmowane kroki, aby daną sprawę rozwiązać.

Joanna Żakowicz, Associate Business Manager: Firmę Sii tworzą ludzie, którzy każdego dnia inspirują i motywują do działania. To relacje są kluczem do sukcesu Sii. Podczas stażu miałam okazję poznać wspaniałych ludzi, którzy dzielili się swoim doświadczeniem i pomocą w każdej sytuacji.

– A atmosfera pracy, eventy i cudowne biuro sprawiają, że praca zdalna jest wyjątkiem, aż chce się przyjeżdżać do biura codziennie – dodaje Kamil.

Pierwszy dzwonek 2022/23

Nie wiemy jak studenci – ale my już z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego roku akademickiego. Czy szykujemy coś wyjątkowego? Poza kontynuowaniem dotychczasowych inicjatyw planujemy powołać Akademickich Ambasadorów Sii i dać możliwość najbardziej operatywnym studentom nawiązania z nami prawdziwej współpracy! W ramach relacji Sii – Ambasador student bliżej pozna naszą firmę, będzie mógł uczestniczyć w szkoleniach i eventach integracyjnych oraz zdobywać bonusy finansowe za promowanie inicjatyw Sii na swojej uczelni i w mediach społecznościowych.

Będzie się działo, więc jeśli zobaczycie w swoich lokalnych oddziałach młodych, pełnych entuzjazmu i żądnych wiedzy stażystów – będzie to tylko oznaczało, że nasz program działa!

Chcesz dołączyć do nas na staż?  Sprawdź aktualne oferty!

Chcesz zostać Akademickim Ambasadorem Sii? Zgłoś się do nas!

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?