Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Praca zdalna nie musi ograniczać – ciągłość biznesowa dzięki efektywnemu digital workplace

Stworzenie nowoczesnego, cyfrowego miejsca pracy, które pozwala na efektywną, wygodną współpracę z dowolnego miejsca na świecie i komunikację zawsze było priorytetem Sii. Dlatego nasi eksperci konsekwentnie wprowadzają rozwiązania Digital Workplace w oparciu o narzędzia dostarczane przez Microsoft, łącząc je z najnowszymi rozwiązaniami infrastrukturalnymi.

– Infrastruktura Sii była projektowana z założeniem możliwości pracy zdalnej dla wszystkich pracowników i od ponad 6 miesięcy, dzięki wdrożeniu narzędzi chmurowych oraz inwestycji w przepustowość, jesteśmy na obecną sytuację przygotowani – mówi Michał Kopczyński, Chief Information Officer w Sii Polska.

Rozwiązania Office 365 sprawiają, że praca zdalna nie różni się od zwykłej. Wszyscy pracownicy mogą:

 • prowadzić wirtualne spotkania
 • korzystać ze wszystkich wykorzystywanych na co dzień narzędzi – systemu CRM, raportów BI, narzędzi pakietu Office, Portalu Intranetowego i wielu innych
 • edytować i wymieniać się plikami online
 • dotrzeć do dowolnych danych.

Znając użyteczność i różnorodność zastosowań takich narzędzi Sii Polska wdraża je zarówno w swojej organizacji, jak i u klientów. Dzięki nim możliwe jest prowadzenie efektywnej pracy zdalnej i utrzymanie ciągłości biznesowej niezależnie od okoliczności.

Digital Workplace w praktyce

Cyfrowe miejsce pracy w Sii Polska opiera się przede wszystkim na szeregu sprawdzonych narzędzi:

 • MS Teams
 • Exchange Online
 • Outlook Online
 • Cloud OneDrive
 • SharePoint
 • Uwierzytelnianie KEMP

Kluczowe narzędzia służące komunikacji, zostały przeniesione do chmury, dzięki czemu znacząco odciążona została sieć korporacyjna Sii. Skrzynki pocztowe pracowników Sii Polska są zmigrowane do Microsoft Exchange Online, co pozwoliło na powiększenie ich pojemności do 50 GB. Przestrzeń dyskowa online każdego użytkownika została zwiększona do 1TB poprzez wdrożenie usługi OneDrive. Możliwy jest nie tylko szybki dostęp do wszystkich potrzebnych plików niezależnie od miejsca, w którym się pracuje, ale także proste dzielnie się i wspólna praca na dokumentach, takich jak np. oferty handlowe czy prezentacje bez konieczności obciążania sieci korporacyjnej. Wszyscy pracownicy realizujący projekty dla klientów mogą bez problemu dotrzeć do niezbędnych do tego zasobów i wygodnie współpracować.

Tego typu usprawnienia zwiększyły bezpieczeństwo, ułatwiając jednocześnie dostęp. Dzięki uwierzytelnianiu KEMP pracownicy Sii Polska pracujący aktualnie poza siecią firmową, wciąż mają w pełni zabezpieczony dostęp do raportów BI, systemu CRM i firmowego intranetu z poziomu przeglądarki internetowej.

Managerowie mają narzędzia pozwalające zarządzać produktywnością zespołów pracujących zdalnie, a pracownicy stały dostęp do aktualnych wiadomości o działaniach w firmie. Zaplanowane szkolenia i spotkania są kontynuowane online. Utrzymany jest także stały kontakt z klientami, wszystkie projekty realizowane są dla nich bez zakłóceń i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Sprawna komunikacja dzięki MS Teams

Skuteczna komunikacja członków rozproszonych zespołów jest jednym z kluczowych zagadnień związanych z budowaniem efektywnego digital workplace. Narzędziem, które pozwala z łatwością utrzymać ciągłość pracy, zapewnić pracującym z każdego miejsca na świecie doskonały kontakt i możliwość współpracy z osobami z innych lokalizacji jest Microsoft Teams.

To nowoczesna usługa oparta na chmurze, łącząca funkcjonalności wiadomości błyskawicznych, telekonferencji z wysoką jakością obrazu i integracji z pakietem MS Office, dzięki czemu pliki mogą być edytowane przez wiele osób jednocześnie. Historia konwersacji oraz możliwość tworzenia zespołów i wątków pozwala na ograniczenie korespondencji mailowej i odciążenie skrzynek pocztowych – wszystkie pliki przechowywane są w aplikacji.

Dzięki Microsoft Teams możliwe jest:

 • prowadzenie stałej komunikacji między osobami pracującymi w tym samym zespole projektowym
 • prowadzenie wideokonferencji i spotkań biznesowych z klientami
 • dzielenie się i wspólna praca na plikach – użytkownicy mają dostęp między innymi do wbudowanych aplikacji, takich jak: Word, Excel, PowerPoint, szybkich ankiet Polly i wielu, wielu innych
 • prowadzenie szkoleń, webinarów i warsztatów zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Dobre praktyki stosowane na całym świecie

Z wyzwaniami w obszarze digital workplace mierzy się wielu klientów Sii Polska. Wśród nich jest międzynarodowa firma zajmująca się przetwórstwem żywności, która stała przed wyzwaniem stworzenia cyfrowego miejsca pracy, bazującego na rozwiązaniach Microsoft Office 365.

Eksperci Sii Polska zaproponowali szereg rozwiązań umożliwiających dostarczenie narzędzia wspierającego tworzenie obszarów roboczych dla szybko rosnącej liczby użytkowników systemu. Wdrożone zostało elastyczne i intuicyjne rozwiązanie automatyzujące proces zamawiania, weryfikacji i tworzenia komponentów Office 365 takich jak: SharePoint, Teams, Planner czy Office 365 Groups. Dzięki wdrożeniu rozwiązania liczba aktywnych użytkowników SharePoint Online wzrosła o 23%, co zdecydowanie pomogło w dalszym procesie adopcji Office 365 i budowaniu dobrych praktyk komunikacyjnych w zespole. Więcej o tym projekcie dowiesz się TUTAJ.

Nie masz jeszcze w swojej firmie rozwiązań Office 365? Mamy dobrą wiadomość – Microsoft udostępnia aktualnie swoje narzędzia firmom za darmo przez okres do 6 miesięcy. Zobacz prezentację pokazującą korzyści dla Twojej firmy, a następnie skontaktuj się z nami przez naszą stronę, a pomożemy Ci pozyskać licencje, dobrać i wdrożyć narzędzia, które odmienią pracę w twojej organizacji.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?