Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Pracownicy Sii przebiegli 16 000 km i zebrali łącznie 43 000 zł na cele charytatywne w ramach projektu #SiiRuns40WM

30 września w Warszawie odbył się jubileuszowy 40. PZU Maraton Warszawski, który był areną zmagań dla pasjonatów biegania z Sii, ukoronowaniem trzymiesięcznych wymagających treningów i wielkim finałem akcji #Biegamdobrze w Sii. Kolejny raz zespół lidera usług IT i inżynierii pokazał, że nasze wspólne wartości, m. in. ambicja, odwaga, pasja i zaangażowanie są niesamowitym motorem napędowym do działania i pokonywania własnych ograniczeń.

Projekt #SiiRuns40WM odbył się w ramach Programu Sponsoringu Pasji i trwał 3 miesiące. 40 ochotników z całej Polski – pasjonatów nie tylko biegania, ale przekraczania własnych granic, zgłosiło się do trzymiesięcznych treningów i finałowego biegu na królewskim dystansie podczas 40. PZU Maratonu Warszawskiego. 9 kobiet i 31 mężczyzn trenowało pod czujnym okiem Bartka Olszewskiego i Katarzyny Gorlo, pokonując łącznie ponad 16 tysięcy kilometrów!

Było to nie tylko wyzwanie sportowe – akcja miała także wymiar charytatywny. Od początku lipca każdy z uczestników projektu brał także udział w inicjatywie #BiegamDobrze. Wspólnie z całym Sii, swoimi znajomymi, przyjaciółmi i rodziną zabiegali (nomen omen) o wsparcie finansowe dla Fundacji Rak’n’Roll. Cel został osiągnięty. Maratończycy z Sii zebrali dla Fundacji łącznie 43 068,30 zł. Maciej Topczewski, Sii Łódź Director,  w dniu dekoracji liderów (29 września) był na pierwszym miejscu wśród 770 zbierających z całej Polski – uzyskał na rzecz fundacji 14 215 zł.

– Chcieliśmy zebrać razem 40 tysięcy złotych – mówi Maciej Topczewski, pomysłodawca projektu i jego uczestnik. – To było duże wyzwanie i świetna przygoda. Postawiliśmy na niestandardowe formy promocji. Ja osobiście zadeklarowałem, że jeśli zbiorę 8 tysięcy, ogolę głowę na łyso, chcąc tym nietypowym gestem zwrócić uwagę na działalność Fundacji i jej program „Daj włos!”. Powrót do poprzedniej fryzury pewnie potrwa kilka miesięcy, ale było warto – wyjaśnia Dyrektor Sii Łódź.

30 września na starcie Maratonu stanęło 39 zawodników (dwóch wyeliminowanych przez kontuzję, jeden jako zastępstwo). 65% drużyny biegło królewski dystans po raz pierwszy i aż 38 zawodników ukończyło go szczęśliwie i w regulaminowym czasie. Prawie wszyscy nie będący debiutantami poprawili swój rekord życiowy. Najlepszy czas (3:35:22) wśród kobiet z Sii osiągnęła Martyna Dworczyńska, Key Account Manager z Sii Warszawa, plasując się na 84. miejscu. Najlepszy wśród mężczyzn z Sii z czasem 2:52:19 był Seweryn Socha, DR Coordinator/Gatekeeper z oddziału poznańskiego (89 miejsce w klasyfikacji mężczyzn). Dla wszystkich była to świetna zabawa i ogromna satysfakcja po przekroczeniu mety.

– Wszystkim zaangażowanym w projekt #SiiRuns40WM należą się ogromne gratulacje – mówi Maciej Topczewski. – Przede wszystkim całemu zespołowi i naszym trenerom – za wspaniałe wsparcie i motywację do podejmowania ciągłego wyzwania. W trakcie przygotowań każdy z nas miał chwile zwątpienia, każdy wybiegał od 200 do 700 kilometrów (lider ponad 800!). Nie mógłbym nie wspomnieć również o wszystkich tych, którzy wsparli nasze zbiórki: zarówno z Sii, jak i spoza firmy. Bez tego nie zrealizowalibyśmy naszego ambitnego celu charytatywnego! Projekt był naprawdę świetną przygodą i sądząc po opiniach zawodników i kolegów w pracy, myślę, że rozbudził mocno apetyt na więcej! – podsumowuje pomysłodawca projektu.

Obecnie trwa nabór do kolejnej edycji Programu Sponsoringu Pasji. Termin składania aplikacji mija 31 października – po sukcesie projektu #SiiRuns40WM i zapytaniach od pracowników można wnioskować, że pojawią się nowe pomysły na projekty wspierające bieganie i wiele innych ciekawych inicjatyw.

#SiiRuns40WM #PowerPeople #PassionDrivesPowerPeople #BiegamDobrze #FundacjaRak’n’Roll

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?