Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Program rekomendacji Sii objął także stanowiska nietechniczne

Działający od 2010 roku program poleceń pracowników do Sii jest obecnie źródłem ponad 30% zatrudnień w firmie. Niedawno został poszerzony o stanowiska nietechniczne. Zmianom uległy także niektóre kwoty za rekomendacje oraz okres ważności polecenia.

W nowej odsłonie programu „Poleć znajomego do Sii” osoby z wewnątrz, jak i spoza firmy, mogą rekomendować pracowników na stanowiska nietechnicznie. Jest więc możliwość polecania osób do pracy w dziale Sprzedaży, Rekrutacji, HR, Administracji czy Księgowości. Za zatrudnienie znajomego w obszarze back office otrzymuje się standardowo bonus do 4 000 zł oraz do 8 000 zł w przypadku priorytetowych potrzeb rekrutacyjnych. Kwoty odpowiadają tym obowiązującym w przypadku rekomendacji na stanowiska techniczne z obszaru IT i inżynierii. Bonusy wypłacane są, gdy do nawiązania współpracy lub zatrudnienia dojdzie maksymalnie w przeciągu 12 miesięcy od daty rekomendacji.

Rosnąca rola poleceń

Obecnie już 1/3 nowo zatrudnionych osób w Sii pochodzi z programu poleceń. Najwięcej rekomendacji firma otrzymuje od pracowników. Pełnią oni funkcję ambasadorów – są najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o atmosferze pracy oraz możliwościach rozwoju w Sii.

– Najczęściej rekomendacje dotyczą osób, z którymi eksperci Sii współpracowali w poprzednich miejscach pracy. Nasi pracownicy wiedzą, jak się u nas pracuje, znają projekty i doceniają możliwości rozwoju, które oferujemy – chętnie przyciągają więc do nas swoich kolegów i koleżanki. Zachęcamy również do szerszych poszukiwań potencjalnych pracowników wśród znajomych na Facebooku, Linkedinie czy uczestników meetupów popularnych w branży IT. Polecenia to korzyść dla każdej ze stron. Osoba rekomendowana ma informacje o firmie z pierwszej ręki, dzięki czemu łatwiej może wybrać przyszłego pracodawcę. Z kolei polecający, oprócz dobrego współpracownika, zyskuje na rekomendacjach finansowo – mówi Wojciech Dreja, Dyrektor ds. Rekrutacji w Sii.

Znajomych można polecać zarówno na wybrane stanowiska jak i bez określania konkretnej roli. Rekomendowanie jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić krótki formularz znajdujący się na stronie firmy, a resztą procesu zajmie się Dział Rekrutacji Sii. Obecnie można rekomendować m.in. osoby do pracy na stanowiska w Dziale Sprzedaży. Wszystkie aktualne ogłoszenia z tego obszaru znajdują się na stronie firmy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?