Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Projekt wewnętrzny – technologiczne wyzwanie i szansa na rozwój dla inżynierów

Rozwijające się w zawrotnym tempie nowe technologie stanowią duże wyzwanie dla specjalistów z branży IT. Eksperci Sii Polska w swojej pracy wykorzystują szeroką gamę różnorodnych technologii. Poza rozwiązaniami tworzonymi pod konkretne potrzeby klientów, inżynierowie mają również możliwość udziału w wewnętrznych projektach – to właśnie tu zgłębiają i testują w praktyce nowe zagadnienia, dzięki którym mogą rozwinąć i udoskonalić swoje kompetencje. Smart Cars Demo czy IoT Hub realizowane przez Centrum Kompetencyjne Embedded to tylko niektóre z rozwiązań, nad którymi pracują inżynierowie w Sii.

Dynamika rozwoju nowych technologii

Świat techniki zmienia się w zawrotnym tempie. Pojawiają się coraz to nowsze technologie, a istniejące już od lat rozwiązania znajdują nowe zastosowania. Trendy, które jeszcze do niedawna były domeną startupów i wizjonerów, zostają dostrzeżone przez gigantów rynku. Ujawniają się nowe, wcześniej zupełnie nieznane problemy, otaczający nas świat staje się coraz bardziej „connected”, „smart”, „autonomous” i „secure”. Wszystko to powoduje nieustanną potrzebę poszerzania horyzontów przez specjalistów z branży IT, którzy muszą być gotowi na technologiczne wyzwania rynku.

Projekty wewnętrzne – doświadczenie, które procentuje

Doskonałym laboratorium badawczym, a także kuźnią innowacyjnych rozwiązań są projekty realizowane wewnętrznie. Za każdym tego typu projektem stoi odpowiednie uzasadnienie biznesowe, czyli przewidywane zapotrzebowanie rynku na dane rozwiązanie bądź konkretne technologie. Projekty wewnętrzne dają możliwość wykorzystania szerokiej gamy technologii (platform, języków programowania) i narzędzi dodatkowych: do zarządzania wymaganiami, pracy w rozproszonych zespołach czy tworzenia dokumentacji. Praca przy takich rozwiązaniach to dla inżynierów Sii również miejsce doskonalenia posiadanych już umiejętności, nierzadko dająca szansę na zamianę wiedzy czysto teoretycznej w solidne umiejętności praktyczne.

Autonomiczne auta i inteligentne domy

W ramach projektów wewnętrznych realizowanych przez Centrum Kompetencyjne Embedded w Sii, inżynierowie mieli jak dotąd okazję pracować m.in. nad:

  • Smart Cars Demo – rozproszonym systemem czasu rzeczywistego, kontrolującym poruszające się pojazdy, opartym o dedykowany system operacyjny od Green Hills Software.
  • IoT HUB – uniwersalnym koncentratorem do wszelkiej maści urządzeń bezprzewodowych i przewodowych z obszaru home automation.
    Podczas prac eksperci Sii Polska mieli możliwość połączenia i rozwoju szeregu rozmaitych kompetencji. Taka różnorodność zarówno w przedmiocie prac, jak i technologiach, a także możliwość tworzenia projektów od etapu koncepcji po gotowy produkt, to ogromna zaleta pracy w Sii i powód do dumy dla inżynierów tworzących te innowacyjne rozwiązania.

Chcesz być częścią zespołu Sii, którzy tworzą prawdziwi pasjonaci? Sprawdź aktualne oferty pracy lub sprawdź naszą ofertę, by dowiedzieć się, w jakich obszarach możemy wykorzystać swoje doświadczenie, by pomóc rozwinąć Ci Twój biznes.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?