Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

PSii Patrol – 116 wolontariuszy Sii przepracowało ponad 260 godzin w ogólnopolskim projekcie wsparcia schronisk dla bezdomnych zwierząt

Pracownicy Sii Polska chętnie angażują się w pomoc bezdomnym zwierzakom, dlatego w ramach 5. edycji Programu Sii Power Volunteers powstał ogólnopolski projekt wolontariacki PSii Patrol. W ciągu 3 miesięcy w akcję w 4 lokalnych schroniskach włączyło się blisko 120 ochotników, którzy przepracowali ponad 260 godzin i zebrali ponad 50 tysięcy złotych!

Pies czy kot to wspaniały i wierny towarzysz człowieka – nierzadko również troskliwy opiekun. Niestety, coraz więcej czworonogów zostaje porzuconych i trafia do miejscowych schronisk, a sytuacja lokalnych placówek jest trudna. Pracownicy Sii Polska postanowili pomóc zwierzakom poprzez wolontariacki projekt PSii Patrol. Inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce. Pracownicy Sii zbierali karmę, koce i zabawki. Następnie w weekendy na miejscu w schroniskach budowali kojce i reperowali budy, sprzątali teren, wyprowadzali psiaki na upragnione długie spacery, a nawet urządzili zwierzęcy salon fryzjerski. Łącznie w ramach projektu 116 Sii Power Volunteers przepracowało ponad 260 godzin w 4 lokalnych schroniskach: Przytulisku Oława, Ciapkowo w Gdyni, schronisku w Borku i Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Kwota, która została przeznaczona na rzecz przytulisk wraz z wewnętrznymi zbiórkami to ponad 50 tysięcy złotych!

Inicjatorem Projektu PSii Patrol był Tomek Werbik, Team Leader z wrocławskiego oddziału Sii. – 3 lata temu razem z żoną adoptowaliśmy 2 bezdomne psy z domu tymczasowego: Feluś i Sara są do dzisiaj naszymi domownikami – mówi Tomek. – Poza tym moja 10-letnia córka jeździła do schroniska w Oławie wyprowadzać psy na spacer. Okazuje się, że pomoc wolontariuszy jest bardzo potrzebna. Któregoś dnia zobaczyłem w Internecie ogłoszenie, że schronisko w Oławie otworzyło na pomagam.pl zbiórkę funduszy na remont. Pomyślałem, że warto byłoby ich wesprzeć, więc złożyłem wniosek w 5. edycji Sii Power Volunteers i udało się! Dostaliśmy dofinansowanie – dodaje.

Zasady projektu były proste. Każdy Pracownik Sii mógł zaangażować się w akcję, zapraszając również swoich przyjaciół, znajomych i rodzinę (w projektach Sii Power Volunteers musi być co najmniej 2 wolontariuszy z Sii). Za każdą przepracowaną godzinę w lokalnym schronisku Sii przekazywała darowiznę na remont Przytuliska w Oławie. W akcji wzięły udział oddziały z Gdańska, Katowic, Krakowa i Wrocławia. Łącznie 116 wolontariuszy, którzy pod przewodnictwem lokalnych liderów uruchomili zbiórki oraz zorganizowali weekendy, podczas których wolontariusze pracowali na rzecz wybranych schronisk. Wypracowana kwota wesprze remont placówki Przystanek Przytulisko w Oławie oraz Schroniska Ciapkowo w Gdyni. Warto wspomnieć, że w wyniku akcji nowy dom znalazły już 2 psy i 2 koty.

– W imieniu naszych czworonożnych podopiecznych chcielibyśmy serdecznie podziękować całemu Sii i pracownikom za pomoc w przytulisku i wsparcie finansowe – mówi Justyna Duszkiewicz, wolontariuszka i członek Stowarzyszenia Przystanek Przytulisko Oława. – W ciągu kliku godzin Wasi wolontariusze wykonali ogromną pracę, która pomaga na co dzień żyć mieszkańcom schroniska, bo nic tak nie cieszy psa jak sucha, bezpieczna buda, pełna miska, ale przede wszystkim długi spacer i towarzystwo dobrego człowieka. Darowizna, którą dzięki zaangażowaniu zebrali wolontariusze, pozwoli nam zakończyć remont Przytuliska: zadaszymy wszystkie kojce, wyłożymy teren płytami chodnikowymi, wymienimy pozostałą część ogrodzenia oraz przegrody pomiędzy kojcami i wybiegami, a także zakupimy nowe budy – dodaje.

– W Ciapkowie odwiedziło nas ponad 70 fantastycznych, wrażliwych, empatycznych ludzi – mówi Anna Elgert z OTOZ Animals Schronisko Ciapkowo w Gdyni. – Każda osoba przyniosła ze sobą najpotrzebniejsze dary takie jak karma, zabawki, środki czystości, smakołyki, legowiska czy też materiały do wyściełania kojców dla zwierzaków. Podczas akcji mieliśmy okazję przybliżyć naszą pracę i oprowadzić o schronisku. Jesteśmy bardzo zadowoleni, szczególnie, że wolontariusze skupili się na pomocy tym najstarszym podopiecznym – seniorom – dodaje.

Program Sii Power Volunteers – co w 6. edycji?

W projekt PSii Patrol zaangażowała się duża grupa wolontariuszy. Takie akcje pokazują, jak ważna dla pracowników jest działalność dobroczynna. Jest też doskonałym dowodem na to, że „razem możemy więcej”! Obecnie rusza 6. edycja Programu, a w niej kolejne inicjatywy: wsparcie Fundacji Iskierka i remont Pracowni Rezonansu Magnetycznego na Wydziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, zajęcia z programowania dla dzieciaków z Oddziału Gastroenterologicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie oraz półkolonie dla dzieci z podwarszawskich domów dziecka.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?