Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Gdańsk pierwszym oddziałem, który przekroczył liczbę 1 000 osób! Poznaj naszych ekspertów i projekty, które realizują

W tym roku gdański zespół Sii świętował osiągnięcie ważnego kamienia milowego – przekroczenie liczby 1000 specjalistów w oddziale. Sii Gdańsk tworzą ludzie o bardzo różnorodnych profilach zawodowych i doświadczeniu – od programistów i testerów, przez specjalistów od inżynierii przemysłowej i cyberbezpieczeństwa, sprzedaży i marketingu, aż po administrację i rekrutację. Dowiedz się, jak wygląda praca w największym oddziale firmy.

Gdańska siedziba Sii, otwarta w 2008 roku, jest dziś największym oddziałem Sii Polska i trzecim co do wielkości pracodawcą z branży IT na Pomorzu. Wspierając ponad 40 międzynarodowych klientów, w tym firmy takie jak Puma, Ingenico, Thales czy największego na świecie producenta układów scalonych, realizuje różnorodne projekty z zakresu IT, R&D oraz inżynierii przemysłowej. W oddziale pracuje już ponad 1000 osób, a wśród nich eksperci specjalizujący się zarówno w popularnych technologiach, jak Java, C, C++, C#, .NET, Angular JS, React, Embedded C, Python, Xamarin czy Magento, jak również tych bardziej niszowych.

Różnorodność kompetencji

Tomasz Klamrowski, zatrudniony jako pierwszy inżynier w Sii Gdańsk, obecnie pełni rolę Account Directora i zarządza współpracą z jednym z największych klientów firmy z branży high-tech oraz ponad 400-osobowym zespołem realizującym dla niego projekty.

– Rozpocząłem pracę w Sii w lutym 2006 roku jako programista embedded JavaCard i jednocześnie jako tester dla jednego z pierwszych klientów Sii, Gemalto. Gregoire Nitot, założyciel i prezes Sii Polska, bardzo entuzjastycznie przedstawił mi plany rozwoju swoje nowej firmy w Polsce, a ja akurat szukałem pracy jako programista. Postanowiłem mu zaufać, co okazało się strzałem w dziesiątkę – opowiada Tomasz Klamrowski.

Od programisty embedded i testera, przez project managera i Service Delivery Directora, bogata ścieżka kariery Tomasza pokazuje, że w Sii Gdańsk najważniejsi są ludzie. Firma zapewnia różnorodne możliwości rozwoju i ceni chęć do poszerzania swoich kompetencji, dlatego w Sii ludzie zostają na dłużej. Wśród zespołów technicznych znajdziemy tu osoby o przeróżnych kompetencjach.

– Praca na stanowisku architekta rozwiązań w Centrum Kompetencyjnym Systemy Wbudowane wymaga ode mnie łączenia wielu wydawałoby się przeciwstawnych sfer – mówi Mateusz Januszkiewicz, Security Architect. – Po pierwsze: technicznej, czyli opracowania działającego rozwiązania. Po drugie: interpersonalnej, bo bez komunikacji z klientem i zespołem technicznym oraz wzajemnego zrozumienia nie ma mowy o powodzeniu projektu. I po trzecie: planistycznej, ponieważ liczy się umiejętność przekucia projektu technicznego i wymagań klienta na zrozumiałą dla biznesu czaso-finanso-przestrzeń. Każda z tych sfer jest zarazem ciekawa, jak i na dłuższą metę śmiertelnie nudna. Dopiero połączenie ich w różnych proporcjach sprawia, że otrzymujemy, w mojej opinii, pracę marzeń. I dlatego właśnie nie zamieniłbym pracy architekta rozwiązań na żadną inną, a w Sii jestem już dobre 10 lat – dodaje.

– Pracuję w Sii od 5 lat. Zaczynałam jako testerka i obecnie jako programistka Python realizuję projekt dla klienta z branży automotive. Oprócz głównego projektu, Sii daje mi możliwość prowadzenia szkoleń i rozmów technicznych, dzięki czemu rozwijam swoje zdolności miękkie – mówi Katarzyna Łabędź, Senior Software Engineer.

Kompetencje miękkie i techniczne to nie wszystko. W niektórych projektach potrzebna jest bardzo specjalistyczna wiedza i doświadczenie.

– Tworzymy oprogramowanie na komputery z procesorami o małej mocy i liczbie rdzeni, na których toczy się równolegle wiele procesów. Bardzo ważne jest tworzenie wydajnego software’u i potrzebne jest doświadczenie w wyciskaniu każdej milisekundy z czasu wykonywania kodu, oraz zrozumienie jakie operacje kryją się za każdą jego linią – mówi Bronisław Truszkowski, Software Engineer, który dość niestandardowo wykorzystuje Javę w świecie systemów wbudowanych. – Do tego pracuję na samodzielnym stanowisku, gdzie odpowiadam za projektowanie techniczne rozwiązań, które wdrażamy. Mam ten komfort, że nie muszę programować w narzuconych schematach, z którymi się „nie zgadzam”. Ponadto pomagam w tworzeniu kodu innym – dodaje.

Projekty, które zmieniają świat

To, co pracownicy cenią w Sii to nie tylko możliwość rozwijania swoich kompetencji czy zdobywania nowych umiejętności, ale też rzeczywisty wpływ ich codziennej pracy na otaczający nas świata.

– Praca w Centrum Kompetencyjnym Inżynierii pozwala mi zmierzyć się z projektami w różnych gałęziach przemysłu. Obecnie zajmuję się projektem SCADA dla największego wytwórcy turbin wiatrowych na świecie. W swoim projekcie odpowiadamy za ustandaryzowanie systemów zatrzymania turbin w przypadku między innymi oblodzenia lub ochrony nietoperzy i ptaków. Dzięki różnorodnym projektom miałem okazję nie tylko sprawdzić się pracując dla liderów branży, ale i zobaczyć wiele ciekawych miejsc na świecie. Jednym z tych, które szczególnie zapadło mi w pamięć jest Wietnam – mówi Tomasz Adamczyk, Senior Control System Engineer.

– Jeśli jeździsz Skodą Fabia, Rapid, Scala, Seatem Ibiza, Arona, VW Polo czy Audi A1, masz w samochodzie część, tak zwany cross car beam, do której powstania dołożyłem swoją cegiełkę. W Sii realizuję głównie zagraniczne projekty związane z uruchomieniami maszyn i robotów biorących udział w procesie spawania w przemyśle motoryzacyjnym – mówi Przemysław Dembkowski, Control System Engineer.

– Nasz mały zespół pracuje nad projektem związanym z ładowarkami aut elektrycznych i wykorzystywaniem ich do przechowywania energii na potrzeby sieci elektrycznej. Fajnie jest być częścią samochodowej rewolucji i mieć choć niewielki wkład w budowanie mniejszej ilości elektrowni na potrzeby miast – mówi Bronisław Truszkowski, Software Engineer.

Nie tylko IT i inżynieria

Sii Gdańsk to nie tylko programiści, testerzy czy analitycy – część oddziału stanowią osoby pracujące w tzw. back office, czyli stanowiskach związanych ze sprzedażą, marketingiem, administracją czy rekrutacją. Do ich zadań należy rozwijanie biznesu firmy, utrzymywanie relacji z klientami, pracownikami czy kandydatami, a także wsparcie administracyjne.

– Od ponad 9 lat pracuję w Sii na stanowisku sprzedażowym. Moje największe wyzwanie? W Sii handlowiec to rola 360 stopni, trzeba dbać o wiele aspektów związanych z realizacją celów biznesowych. Tu każdy dzień jest inny i przynosi nowe wyzwania. To ciągłe balansowanie między satysfakcją klientów, zadowoleniem pracowników przy jednoczesnym pilnowaniu realizacji celów finansowych – mówi Karolina Schuetz, Account Executive.

Wsparcie biznesu to nie tylko sprzedaż, ale też czynne powiększanie puli potencjalnych pracowników zainteresowanych firmą. Tym zajmuje się gdański zespół rekrutacji.

– Realizujemy jeden wspólny cel – pozyskiwanie kandydatów do projektów Sii. Rynek IT stawia przed nami wiele wyzwań, więc  szczególnie dbamy o Candidate Unique Experience, czyli m.in. dobrą atmosferę podczas rozmów rekrutacyjnych i opiekę nad kandydatem w trakcie całego procesu. To jak kandydat zapamięta Sii, będzie miało duży wpływ na jego lub jej decyzję o dołączeniu do naszych projektów – mówi Alicja Sawicka, Recruitment Manager.

Ważnym ogniwem Sii Gdańsk jest właśnie dział odpowiadający bezpośrednio za opiekę nad pracownikami. Magdalena Treder, HR Operations & Billing Manager wyjaśnia:

– Nasz dział podzielony jest na kilka obszarów, związanych z procesami HR (twardym i miękkim) a także z częścią rozliczeniową. Oprócz dokumentacji pracowniczej, obszar HR to również szkolenia, organizacja wydarzeń integracyjnych, akcji dobroczynnych, grup zainteresowań i wielu innych. Tutaj szczególnie troszczymy się o wszystkich pracowników, codziennie realizując misję Power People i dbając o ich satysfakcję z pracy.

Świetna atmosfera – klucz do sukcesu

Świetna atmosfera, z której Sii słynie, dla wielu osób odgrywa znaczącą rolę w pracy. Jedną z nich jest  Konrad Podhajski, Test & Analysis Engineer, który dołączył do Sii Gdańsk jako 1000. pracownik.

–  Od jakiegoś czasu szukałem okazji do zmiany. Znajomy polecił mnie do pracy, dostałem zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną i tak się tu znalazłem. Ludzie z zespołu są świetni, dobrze się ze sobą dogadujemy i to jest chyba coś, z czego jestem najbardziej zadowolony – mówi Konrad Podhajski.

Podobne zdanie mają pracownicy Sii z dłuższym stażem. 

– W Sii pracuję od 2016 roku. Do tej pory miałam okazję pracować w dwóch działach w Sii i w mojej opinii Centrum Kompetencyjne Systemy Wbudowane jest najciekawszym i najbardziej dynamicznym działem. Oprócz ciekawych projektów, w których mogę realizować się jako programistka, mamy tu bardzo fajną mieszankę charakterów. Atmosfera pracy jest profesjonalna, pełna szacunku, ale też pełna humoru. Nie można się z nimi nudzić w pracy! – mówi Katarzyna Łabędź.

Ambitne plany na przyszłość

Co miesiąc do pomorskich zespołów dołącza ponad 30 specjalistów, kilkanaście osób zmienia też projekt wewnętrznie, decydując się na nowe wyzwania i poszerzenie kompetencji lub całkowitą zmianę ścieżki kariery. Oddział gdański ma ambitne plany na dalszy dynamiczny rozwój.

– Ten kamień milowy jest symbolicznie ważny, jednak cały czas czekamy na więcej. Biorąc pod uwagę ilość otwartych stanowisk w Sii Gdańsk, myślę, że w tym roku przekroczymy 1100 pracowników, a może nawet 1200. Ten wzrost postrzegam jako nagrodę za realizację naszej misji Power People i jednego z naszych głównych celów: zadowolenia pracowników – mówi Michael Desmurs, Regional Director.

W Sii Gdańsk pracuje wielu specjalistów o różnych profilach, a oddział bardzo dynamicznie się rozwija. Jeśli chcesz rozwijać się wraz z nami, sprawdź kogo obecnie poszukujemy w Gdańsku i dołącz do nas!

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?