Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Gdańsk w najwyższym budynku w północnej Polsce

Gdański oddział firmy Sii został jednym z pierwszych rezydentów budynku Olivia Star, części kompleksu Olivia Business Centre, w którym ma swoją siedzibę od 2012 roku. Sii Gdańsk zajęło pięć pięter w najnowszej inwestycji biurowej w Trójmieście.

Z końcem września gdański oddział Sii zmienił siedzibę. Firma przeniosła się do najnowszego obiektu biurowego w Trójmieście, jakim jest Olivia Star zlokalizowana przy ul. Grunwaldzkiej 472 C w Gdańsku Oliwie. Na piętrach od 14 do 18 Sii Gdańsk zajmuje obecnie 6,5 tys. m2, czyli o około tysiąc metrów kwadratowych więcej, niż wcześniej, gdy biura Sii znajdowały się w budynkach Tower, Point, Six i Gate – w którym firma nadal zajmuje drugie piętro (również na terenie Olivia Business Centre).

Olivia Star jest najwyższym budynkiem w północnej Polsce. Szczytowy punkt elewacji wysokościowca znajdzie się na wysokości 156 metrów, a łącznie z iglicami budynek osiągnie 180 metrów. Olivia Star stanął między biurowcami Olivia Four i Olivia Six, zamykając w ten sposób pierścień wokół wewnętrznego, publicznego patio z zielenią i fontannami. Budynek Olivia Star powiększył powierzchnię biurową do wynajęcia w Olivia Business Centre z 73 tys. m2. do prawie 120 tys. m2. Pod wieżowcem powstał 3-kondygnacyjny parking podziemny. Pierwsi najemcy wprowadzili się jesienią 2017 roku.

Budynek będzie połączony z przeszklonym ogrodem zimowym, powstającym na wewnętrznym patio z zielenią i fontannami. Ogród zimowy został zaprojektowany jako tętniące życiem miejsce pełne wydarzeń edukacyjnych i artystycznych. Ta całoroczna, piękna przestrzeń o wspaniałej atmosferze udostępniona zostanie lokalnej społeczności.

Z najwyższego piętra Olivia Star, ponad 150 metrów nad ziemią, można podziwiać najciekawszą panoramę w Polsce: Zatoka Gdańska, Gdańsk, klify Gdyni, porty w Gdyni i Gdańsku, molo w Sopocie i Półwysep Helski oraz cały zadrzewiony Trójmiejski Park Krajobrazowy. Z tego powodu na tych najwyższych piętrach budynku powstanie ogólnodostępny taras widokowy i centrum konferencyjne. Będą do nich prowadziły dwie osobne windy, które nie będą zatrzymywały się na piętrach biurowych.

Jednym z głównych założeń Olivia Business Centre od samego początku była wielofunkcyjność. Zespół Olivia Business Centre dba o równowagę między pracą a życiem osobistym wszystkich osób pracujących w centrum: regularnie odbywają się tu wydarzenia o tematyce biznesowej, edukacyjnej, kulturalnej i sportowej. W kwietniu 2016 roku otwarty został nowoczesny, dwupiętrowy, całodobowy klub fitness CityFit. Do dyspozycji wszystkich odwiedzających centrum już teraz pozostają m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, 3 restauracje, 2 kawiarnie, przedszkole i żłobek, 4 banki, nowoczesna siłownia, salon piękności, notariusz oraz punkt ładowania samochodów elektrycznych. Przy Olivia Business Centre znajduje się prawie 2000 miejsc parkingowych, ponad 200 stojaków rowerowych oraz 5 szatni z prysznicami.

W kompleksie swoje siedziby ma ponad 100 firm, wśród których są Allianz, Alior Bank, Amazon, Bayer, Energa, Epam, Generali, Medicover, Noble Bank, PKO Bank Polski, PwC, Sii, T-Mobile czy ThyssenKrupp, a także Agencja Rozwoju Pomorza. Olivia Business Centre przygotowało również ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych oraz startupów.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej wideoprezentacji: https://www.youtube.com/watch?time_continue=20&v=xYR7cGogJgE

 

OLIVIA STAR W LICZBACH

Wysokość całkowita: 180 m

Najwyższy punkt elewacji: 156 m

Wysokość najwyższego punktu nad poziomem morza: 200 m n.p.m.

Liczba kondygnacji nadziemnych: 35

Liczba kondygnacji podziemnych: 3

Powierzchnia do wynajęcia: 43 700 m2

Kompleks biurowy posiada certyfikat BREEAM

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?