Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
  Wstecz

  Podsumowanie roku finansowego – wywiad z Gregoire Nitot, CEO Sii

  O minionym roku obrotowym, wyzwaniach ostatnich miesięcy i ambitnych projektach wypowiada się Gregoire Nitot, CEO & Założyciel Sii Polska. Dowiedz się, co planuje Prezes i założyciel najdynamiczniej rozwijającej się organizacji IT w Polsce.

  Drodzy Pracownicy, Klienci, Partnerzy,

  Mamy wiele sukcesów do świętowania. Brawo dla całego zespołu. Ostatni rok obrotowy był zdecydowanie najlepszy w historii Sii. Zrealizowaliśmy naszą misję i pięć podstawowych celów: zysk, zadowolenie Klienta i Pracownika, rozwój i fun. Ponadto nasze wyniki finansowe są rekordowe.

  Na początek kilka liczb. Jako organizacja osiągnęliśmy zysk netto na poziomie aż 39 mln złotych. Żadna podobna do Sii firma w Polsce nie może pochwalić się takim sukcesem. Trzeba też wspomnieć o 30% wzroście przychodów w wysokości 390 mln złotych. Nasz zysk brutto to z kolei 50 mln złotych. 99 mln złotych przekazaliśmy polskiemu rządowi jako podatnik. To Polska jest największym beneficjentem naszej działalności. To naprawdę imponujące liczby – jestem bardzo dumny z naszej wspólnej pracy i efektów jakie uzyskaliśmy.

  Wszystko to udało się pomimo wielu wyzwań, z którymi się mierzyliśmy. Dwa lata temu przeszliśmy transformację w organizację macierzową. Była to trwająca około 4-5 lat inwestycja, która w pełni się udała. Aktualnie w Sii funkcjonuje 8 oddziałów. Dodatkowo otworzyliśmy 11 Centrów Kompetencyjnych, które są naszymi Centers of Excellence. Są to wysokospecjalistyczne jednostki dedykowane konkretnym technologiom, takim jak: Testy, Digital, Sharepoint, CRM, AX, BI, Salesforce, IT Operations, Application Services, Engineering i szkolenia.

  Centra Kompetencyjne wspierają od strony technologicznej oddziały w realizowaniu zaawansowanych projektów. Dziś widać, że była to bardzo dobra decyzja. Na szczególną pochwałę zasługują Centra Kompetencyjne Digital i Testing, czy SharePoint, które dynamicznie się rozwijały i wygenerowały największy przychód. Warto również wyróżnić AX, które dotąd przynosiło straty, a od tego roku dołączyło do grona dochodowych Centrów.

  Te osiągnięcia są możliwe dzięki naszym zmotywowanym Pracownikom. Ich obecność sprawia, że firma staje się coraz większa i silniejsza. To ludzie, którzy dbają o dostarczanie usług najwyższej jakości. Dzięki nim Klienci przyznają, że jesteśmy atrakcyjniejsi od konkurencji, mamy lepszą metodykę, oferujemy bardziej dojrzałe procesy, a pracujący w Sii inżynierowie są po prostu najlepsi. Również nasi eksperci dobrze się o nas wypowiadają. Dbamy o to, żeby umożliwiać im pracę przy ciekawych projektach, ponadto nieustannie ich wspieramy. W efekcie po raz kolejny zdobyliśmy tytuł Great Place to Work. Sii znajduje się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce już 3 rok z rzędu!

  Teraz musimy pracować nad dalszym rozwojem i wzrostem. Cel fiskalny na przyszły rok to 500 mln złotych. Chciałbym „przegonić” ten rok obrotowy. To ambitne zadanie, bo oznacza, że będziemy rozwijać się jeszcze szybciej. Musimy zatrudnić też bardzo wielu inżynierów. Ale jestem przekonany, że ten cel uda się nam osiągnąć. Najważniejsze, żeby nasi Klienci w dalszym ciągu chcieli współpracować z Sii. To zadanie dotyczy nas wszystkich – od inżynierów, którzy dostarczają najlepsze usługi na rynku, po menadżerów, dbających o każdy szczegół oferty. Jesteśmy ambitni! W perspektywie pięciu lat chcielibyśmy, jako największa firma IT w Polsce, wypracować miliard złotych przychodu rocznie. To zależy oczywiście od rynku i ewentualnego kryzysu, ale mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy, najwyższej jakości oraz motywacji uda nam się osiągnąć ten cel.

   

  Może Cię również zainteresować

  Pokaż więcej newsów

  Bądź na bieżąco

  Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

  ZATWIERDŹ

  This content is available only in one language version.
  You will be redirected to home page.

  Are you sure you want to leave this page?

  Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
  Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

  Möchten Sie fortsetzen?