Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Łódź nowym sąsiadem kultowego Jednorożca!

Od skromnych początków do dominującej pozycji w branży technologicznej — oto historia Sii Łódź, która w 2023 roku wraca do korzeni, przenosząc się do nowoczesnego biura w centrum miasta. Dowiedz się więcej o początkach, sukcesach i ambitnych planach na przyszłość jednego z wiodących graczy w branży technologicznej w Polsce.

Historia firmy i oddziału Sii Łódź

Kiedy mowa o firmach technologicznych w kraju, Sii Polska przychodzi na myśl jako lider w dziedzinie doradztwa technologicznego, transformacji cyfrowej oraz usług inżynieryjnych. Eksperci Sii współpracują z największymi przedsiębiorstwami w Polsce i za granicą, realizując usługi z zakresu dostarczania nowoczesnego oprogramowania, automatyzacji procesów i maszyn, testowania, konsultingu i wielu innych. Sii Polska ma tym samym realny wpływ na rozwój sektorów motoryzacyjnego, bankowości i finansów, hi-tech, medycznego, handlu detalicznego i logistyki oraz usług użyteczności publicznej.

Historia jednego z najprężniej rozwijających się oddziałów firmy — Sii Łódź, sięga 2012 roku. Co ciekawe, jego otwarcie zainicjował jeden ze specjalistów, pracujący wówczas w oddziale warszawskim.

— Gdy dołączyłem do Sii, byłem pod ogromnym wrażeniem tego, jak szybko firma się rozwija i otwiera nowe oddziały w kolejnych miastach — mówi Krzysztof Wnuk, Architekt w Sii Polska. — Wtedy postanowiłem lobbować, by biuro powstało także w moim rodzinnym mieście – Łodzi. Powód był prosty: to właśnie tutaj chciałem żyć i pracować. Moje wysiłki się opłaciły! Pierwsze łódzkie biuro mieściło się przy najpopularniejszej ulicy naszego miasta – Piotrkowskiej. Bliskość deptaka zachęcała do integracji, również w biurze. Popołudniami często w nim zostawaliśmy, by pograć wspólnie w wieloosobowe gry komputerowe — dodaje.

W ostatnich latach łódzkie biuro znajdowało się przy ulicy Kopcińskiego. Historia zatoczyła jednak koło i dziś, po wielu latach, oddział powrócił do ścisłego centrum.

Przeprowadzka do serca Łodzi

W lipcu 2023 roku, Sii Łódź rozpoczęła nowy rozdział, przenosząc się do nowoczesnego biura położonego w samym sercu miasta, tuż przy ulicy Piotrkowskiej i kultowej stacji przesiadkowej – Stajni Jednorożców.

— Nasze nowe biuro zlokalizowane jest w biurowcu Hi Piotrkowska, na 14. i 15. piętrze, przy ulicy Piotrkowskiej 157 A — mówi Agnieszka Kościelecka, Regional Director Sii Łódź. — Ostatnie miesiące były dla wielu z nas bardzo intensywne. W przeprowadzkę włożyliśmy mnóstwo pracy, czasu, energii i serca. Wszystko po to, aby nasi eksperci mogli cieszyć się piękną przestrzenią, stworzoną z myślą o ich potrzebach i najwyższym komforcie — dodaje.

Na blisko 2 400 mkw. pracownicy Sii Łódź mają do dyspozycji wygodne pokoje projektowe, sale konferencyjne, salę z bieżnią, rowerkiem i podnoszonymi biurkami, przestrzenie coworkingowe, kuchnię i pokój gier. Na terenie biurowca znajduje się także parking samochodowy, rowerowy, motocyklowy i ładowarki do samochodów elektrycznych, a dodatkowo hotel, siłownia, bank oraz sklep spożywczy i drogeria. Widok z okien biura również niewątpliwie robi wrażenie — z siedziby Sii Łódź można obserwować imponującą panoramę miasta.

Decyzja o przeprowadzce do nowego biura była podyktowana dynamicznym rozwojem oddziału, który rocznie zatrudnia około 130 nowych specjalistów. Ponadto kierowano się chęcią zapewnienia pracownikom nowoczesnej i komfortowej przestrzeni, umożliwiającej nie tylko wydajną pracę, ale także integrację.

Jednym z pierwszych eventów zorganizowanych w nowej siedzibie była „parapetówka” połączona z CEO Meet-up, czyli spotkaniem z prezesem i założycielem Sii Polska, Gregoire Nitotem. W czasie wydarzenia uczestnicy mieli okazję zwiedzić biuro, poznawać się i integrować, a także dowiedzieć się o planach firmy na najbliższą przyszłość.

Ambitne plany

Z prawie 600 ekspertami na pokładzie, Sii Łódź nie zamierza spocząć na laurach. Obecnie budowane i rozwijane są kompetencje w obszarach technologii programowania – embedded, front-end, (Typescript, React) czy back-end (Java, .NET). Poszukiwani są specjaliści DevOps oraz eksperci w zakresie rozwiązań chmurowych (GCP, AWS, Azure) a także Big Data (Python, Scala, Spark). Obszarem, który zajmuje szczególne miejsce na mapie oddziału jest rozwój Centrum Kompetencyjnego Business Services.

Zatrudnione osoby mogą liczyć na pracę z doświadczonymi ekspertami, najnowszymi technologiami i realizować się w ambitnych projektach.

— Od grudnia 2021 roku pełnię rolę kierownika projektów, pracując w Centrum Kompetencyjnym Project Management — mówi Marek Wyrwicki, Project Manager w Sii Polska. — Współpracuję z czołowym europejskim producentem półprzewodników z Niemiec, prowadząc kluczowy projekt z zakresu R&D. Projekt ten łączy różnorodne technologie – od oprogramowania, poprzez uczenie maszynowe, chmurę, algorytmy, procesy produkcyjne, aż po konfigurację maszyn. Aktualny projekt daje mi możliwość rozwoju, motywuje do kreatywności, ma wpływ na wsparcie kluczowej dla użytkowników technologii oraz pozwala budować bardziej ekologiczny świat — kończy.

Praca specjalistów Sii Łódź ma wpływ na rozwój klientów oraz ich sukcesy.

— Pracuję w projekcie realizowanym dla niemieckiego klienta — mówi Zbyszko Natkański, Software Engineer w Sii Polska. — Wspólnie tworzymy platformę do wyboru najkorzystniejszych kredytów hipotecznych, uławiając tym samym kontakt i współpracę między kredytobiorcami, pośrednikami i bankami. Platforma umożliwia porównywanie ofert kredytowych i stały kontakt z opiekunem. Klient postanowił udostępnić platformę także zewnętrznym podmiotom, co wymaga od nas zabezpieczenia danych i oddzielenia procesów. Ostatecznie naszym celem jest dostarczanie nowatorskich i sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym platforma stanie się liderem na rynku nieruchomości w tej części Europy — dodaje.

Sii to więcej niż praca. Programy takie jak Mentoring czy Buddy stawiają na rozwój osobisty, wymianę doświadczeń i integrację. Dzięki narzędziu Job Changer pracownicy w dowolnym momencie mogą wnioskować o zmianę stanowiska, technologii, projektu czy miejsca wykonywania pracy. Firma wspiera także pasje pracowników i organizuje akcje wolontariackie — budżet na programy Sponsoringu Pasji i Power Volunteers w 2023 roku wyniósł aż 1 mln zł. Spotkania grup zainteresowań — Sii Communities, liczne eventy i wspólna aktywność społeczna budują zintegrowany i zgrany zespół, który jest jednym z filarów sukcesu firmy.

Dołącz do oddziału, w którym czekają na Ciebie inspirujące projekty, świetna atmosfera i zgrana ekipa współpracowników!

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?