Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Lublin oczami pracowników – w oddziale pracuje już ponad 400 specjalistów

Lubelski oddział Sii ma powód do świętowania. Zespół liczy już ponad 400 specjalistów, a każdego roku dołącza do niego kolejnych kilkudziesięciu ekspertów. Co przyczyniło się do tego sukcesu? O swoich wrażeniach opowiedzieli pracownicy firmy.

Projekty, nad którymi pracują inżynierowie Sii Lublin są bardzo zróżnicowane, to m.in.: systemy bezpieczeństwa i zasilania samochodów elektrycznych czy zarządzania załogą linii lotniczych. Tutejsi eksperci programują także m.in. dla PUMY, tworząc system zarządzania cyklem życia produktu, który wspiera użytkowników w procesie zamawiania elementów niezbędnych do produkcji obuwia. Jednym z członków tego zespołu jest Maciej, Senior Java Developer.

– Obecnie opiekuję się rozwiązaniami stworzonymi przez nas w ciągu ostatnich trzech lat. Rozwijam je, wdrażam w nowych modułach i dostosowuję do zmieniającej się architektury systemu. Na co dzień staram się dbać o jakość kodu, kondycję funkcjonalności, za które jestem odpowiedzialny, tak, by działały stabilnie, bez błędów i były zgodne z pierwotnymi założeniami. Wiąże się to z weryfikacją pomysłów i kodu produkowanego przez członków zespołu oraz wymagań klienta – tłumaczy Maciej, Senior Java Developer w Sii Lublin. Wiele aspektów, za które cenię pracę w Sii wynika ze skali firmy. Jednym z nich jest stabilność zatrudnienia. Praca w dużej, dobrze prosperującej firmie daje poczucie bezpieczeństwa, zapewnia różnorodność projektów. Dodatkowymi plusami są na pewno dobrze wyposażone biura, możliwość uczestnictwa w szkoleniach i konferencjach branżowych. Mimo rozmiaru firmy, nie mam poczucia pracy w wielkiej korporacji. Panuje tu miła atmosfera, a dodatkowo jest bardzo dużo możliwości integrowania się nie tylko ze swoim zespołem – dodaje Maciej.

Sii Lublin to również centrum usług wspólnych, w ramach którego budowane są zespoły księgowości, administracji i rozliczeń. W oddziale tworzone jest także oprogramowanie na wewnętrzne potrzeby firmy. Zdarza się, że osoby rozpoczynające pracę w jednym dziale Sii zmieniają swoją ścieżkę kariery i rozpoczynają przygodę w zupełnie nowym obszarze.

– Pracę w Sii rozpoczęłam na stanowisku Specjalisty ds. Obsługi Klienta. W tym okresie mogłam bardzo dobrze poznać strukturę firmy, procesy w obszarze administracji, office managementu, marketingu czy sprzedaży. Moja przygoda z projektami analitycznymi zaczęła się później, kiedy dołączyłam do zespołu Business Process Outsourcing. Tam zdałam sobie sprawę, że zależy mi, aby rozwijać się w kierunku zawodu analityka biznesowego. Wtedy też postanowiłam skorzystać z aplikacji Job Changer, umożliwiającej zmianę stanowiska i dalszy rozwój w tym obszarze – mówi Iwona, Junior Business Analyst. Obecnie dużo uczę się od mojego przełożonego oraz innych członów zespołu, którzy posiadają większe doświadczenie zawodowe. Możliwość zmiany oceniam bardzo pozytywnie – brałam udział w szkoleniach z analizy procesów biznesowych w notacji BPMN, które poprawiły moje umiejętności techniczne z zakresu obsługi aplikacji, a także znajomość rozwiązań technologicznych – dodaje Iwona.

W podobnej sytuacji znalazła się Ania, która po 3 latach w dziale rekrutacji dołączyła do zespołu Internal IT, gdzie odpowiada za utrzymanie wybranych systemów wewnętrznych.

– Moja praca polega na zbieraniu wymagań od kolegów i koleżanek z innych działów firmy, analizowaniu tych wymagań, konsultowaniu możliwych rozwiązań, a dalej współpracy z zespołem deweloperskim i testerskim w kwestii realizacji tych zmian, a ostatecznie wdrożeń. Przypuszczam, że gdybym aplikowała do innych firm na stanowisko Product Ownera z doświadczeniem wyłącznie w obszarze rekrutacji, to moja aplikacja byłaby odrzucona już na etapie selekcji CV. Sii daje możliwości zmiany ścieżki kariery i nie jestem jedyną osobą, która z obszaru tzw. „back office” przeszła do obszaru technicznego – mówi Anna, Junior Product Owner. – Dodatkowo dzięki wsparciu Sii bez obaw o domowy budżet mogę realizować moją pasję jaką jest improwizacja teatralna. W ubiegłym roku otrzymałam dofinansowanie w ramach Programu Sponsoring Pasji. Dzięki temu, pojechałam na kilka festiwali i wzięłam udział w genialnych warsztatach kanadyjskiego improwizatorach Lee White’a. Poprowadziłam też zajęcia technikami impro dla chętnych z oddziału lubelskiego – były to tzw. Brain Games. To było niesamowite doświadczenie – wspomina Anna.

Wsparcie w realizowaniu hobby to benefit, który jest bardzo wysoko oceniany przez pracowników Sii. Kolejne edycje Programu Sponsoringu Pasji przeciągają coraz więcej chętnych. Dlatego budżet przeznaczony na ten program oraz inicjatywę Sii Power Volunteers został zwiększony w tym roku do 500 000 zł.

W codziennej pracy Sii stawia również na zaangażowanie, elastyczność oraz wolność i zaufanie. Dzięki temu pogodzenie pracy zawodowej z pasją i życiem rodzinnym nie jest aż tak dużym wyzwaniem.

– W Sii pełnię funkcję ‘fullstack’ Senior .Net Developera. Większość projektów, w których biorę udział, to projekty web’owe, tworzone w oparciu o Angulara (obecnie wersja 8) oraz .Net Core (2.2 lub 3.0). Zgodnie z bieżącym trendem, nasze rozwiązanie wykorzystują usługi Microsoft Azure, ale zdarzają się także projekty „on premises”. Największym wyzwaniem zawodowym jest ciągły rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji tak, aby nadążyć za błyskawicznym postępem technologii. Programowanie od zawsze było moją pasją, której poświęcałem także swój czas wolny. Obecnie moją największą pasją jest rodzina – żona Anna i dwójka wspaniałych dzieci – Antoś i Natalia. Pozytywnym zaskoczeniem było to, że pomimo, że dzieci zdominowały moje prywatne życie, w tematach zawodowych prawie nic się nie zmieniło – opowiada Paweł, Senior Software Engineer.

Mam elastyczny czas pracy, np. po „ciężkiej nocy” z gorączkującą córeczką – rano, na spokojnie mogę pojechać do lekarza, wykupić leki w aptece, odwieźć synka do przedszkola i dopiero potem zacząć pracę w biurze. W Sii cenimy sobie jakość naszej pracy i jej efektywność, ale potrafimy pogodzić obowiązki rodzinne czy też nasze inne pasje i zadania, które obecnie realizujemy w projekcie – tłumaczy Paweł.

Sii Lublin dynamicznie rozwija się już od 7 lat. Niebawem lubelski oddział powiększy także swoją powierzchnię biurową. Bardzo cieszy nas fakt, że na pokładzie wciąż są osoby, które budują to miejsce od samego początku. Z okazji przekroczenia 400 osób planowane jest również wewnętrze świętowanie. Część pracowników została także bohaterami zewnętrznej kampanii. W tym celu wzięli udział w specjalnej sesji zdjęciowej, której kulisy można obejrzeć na wideo.

Zadowolenie i satysfakcję pracowników Sii potwierdza także zdobyty piąty raz z rzędu tytuł Great Place to Work – wyróżnienie dla najlepszych pracodawców.

Wszystkie oferty pracy z lubelskiego oddziału Sii znaleźć można na stronie firmy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?