Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii otwiera kolejne trzy biura w Polsce. Lider IT i inżynierii teraz także w Częstochowie, Pile i Bydgoszczy

We wrześniu Sii otworzyło biuro w Częstochowie, a z początkiem października wystartuje także w Pile i Bydgoszczy. Wielokrotny zdobywca tytułu Great Place to Work, stworzy w przeciągu najbliższych miesięcy kilkaset nowych miejsc pracy. Inwestycje umożliwił wyjątkowo dynamiczny rozwój, którym firma może pochwalić się w ostatnim roku. Mimo rekordowych wyników, Sii nie planuje zwalniać, lecz przyśpieszać.

Miniony rok był dla Sii czasem szczególnie dynamicznego rozwoju. Wzrost przychodów w skali roku utrzymał się na rekordowo wysokim poziomie 31% przynosząc 512 mln zł przychodu. Na rozwój spółki zwrócił uwagę magazyn Computerworld w swoim prestiżowym Rankingu TOP 200 oraz dziennik Rzeczpospolita przyznając Sii dwie nagrody – „Orła Rzeczpospolitej” oraz wyróżnienie na Liście 500 przyznawane największym i najlepszym przedsiębiorstwom na polskim rynku.

– Tempo wzrostu jest bardzo ważne, ale kluczowe jest to, aby szło ono w parze z zyskiem. To jest najważniejszy wskaźnik rozwoju. Nasze przychody zwiększyły się o 122 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem i wygenerowaliśmy zysk na poziomie 50 mln zł netto, co pozwala nam inwestować, a właśnie inwestycje są siłą napędową Sii i dzięki nim idziemy do przodu. Na pozycję lidera na rynku IT w Polsce pracujemy także dbając o zadowolenie klientów i satysfakcję pracowników – mówi Gregoire Nitot, założyciel i prezes Sii Polska.

Wyniki finansowe pokazują, że strategia stawiająca na reinwestowanie zysków a także dbanie o ciągły rozwój pracowników, przynosi pozytywne skutki. Jest ona realizowana poprzez tworzenie coraz to nowych Centrów Kompetencyjnych specjalizujących się w konkretnych obszarach technologicznych. W tym roku otwarto już kolejne 3 wyspecjalizowane jednostki: SAP, BPO oraz Embedded.

Cztery nowe lokalizacje w przeciągu roku

2018 rok wiązał się także z rozrostem terytorialnym firmy. W styczniu do ośmiu oddziałów w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach, dołączył dziewiąty w Rzeszowie. We wrześniu zostaną otwarte dwa nowe biura w Częstochowie i Pile, a w październiku także nowy oddział w Bydgoszczy.

Pierwszym biurem, które swoje drzwi dla pracowników otworzyło z początkiem września, jest Częstochowa. Strategiczna lokalizacja oraz bogate zaplecze ekspertów były elementami kluczowymi tej decyzji, którą Sii traktuje jako inwestycję. Potencjał rynku częstochowskiego w branży motoryzacyjnej jest duży z uwagi na dostępność wykwalifikowanych specjalistów z wiedzą domenową, a rekrutacja obejmuje między innymi specjalistów z doświadczeniem w obszarze systemów wbudowanych i doskonałą znajomością branży motoryzacyjnej, w tym także ekspertów pracujących w architekturze AUTOSAR. Będą oni realizowali między innymi projekty polegające na obsłudze diagnostyki w systemie odpowiedzialnym za komunikację poprzez bluetooth, WiFi, LTE i USB oraz rozwoju oprogramowania dedykowanego samochodom elektrycznym i hybrydowym.

Jedenastą lokalizacją Sii w Polsce, która wystartuje w połowie miesiąca, jest Piła. Rozwój firmy w Wielkopolsce związany jest z planami zatrudnienia specjalistów z obszaru automotive. Na pracę w Pile mogą liczyć specjaliści z zakresu inżynierii jak PLC, konstruktorzy czy robotycy oraz developerzy z naciskiem na znajomości front-end i technologii Java. Tutejsze pierwsze projekty dotyczyć będą programowania sterowników wykorzystywanych w produkcji m.in. skrzyni biegów, silników i karoserii samochodowych. Eksperci będą mieli także możliwość rozwoju w projektach dotyczących maszyn sortujących bagaże, transportery i przenośniki szkła oraz produkcji paneli słonecznych.

Równie ambitne plany na przyszłość

Kolejną inwestycją w rozwój Sii będzie otwarcie oddziału w Bydgoszczy, co nastąpi z dniem 1 października. Do marca 2019 r. planowane jest aby pracowało tu 40 specjalistów, a w kolejnym roku liczba ta przekroczyła 100 osób. Choć do otwarcia biura w supernowoczesnym biurowcu Immobile K3 pozostały jeszcze dwa miesiące, już teraz poszukiwani są Developerzy Java, .NET i Embedded, a także testerzy. W Bydgoszczy zostanie zbudowany również zespół back office, więc poza osobami technicznymi, trwa także rekrutacja na specjalistów ds. rekrutacji, business developerów, pracowników administracji i office management.

Pozycję lidera na rynku usług IT i inżynierii w Polsce, pod względem tempa wzrostu, Sii zawdzięcza swojej przewadze konkurencyjnej, czyli one-stop-shop. Przekłada się to na dużą wygodę dla klientów, ponieważ wszystkie usługi IT i inżynieryjne są realizowane przez jednego dostawcę. Obecnie Sii wspiera swoich klientów w zakresie rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą IT, testów, usług service desk, szkoleniowych i inżynieryjnych. Obecnie głównym celem jest rozwijanie oferty firmy o nowe kompetencje, takie jak business consulting.

Tempo rozwoju ma utrzymać się na tak wysokim poziomie w najbliższych latach. Do końca roku obrotowego Sii planuje osiągnąć przychód w wysokości 680 milionów złotych oraz zatrudniać 4100 specjalistów. Jednak najważniejszym projektem Sii Polska na nadchodzące miesiące będzie otwarcie podległego spółce Sii Szwecja, co jest kolejnym krokiem strategii rozwoju współpracy z klientami ze Skandynawii.

Więcej o Sii można dowiedzieć się na www.sii.pl.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?