Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Polska pomogło stworzyć przyjazne cyfrowe środowisko pracy w oparciu o rozwiązania Office 365

Jeden z kluczowych klientów Sii Polska, międzynarodowa firma zajmująca się przetwórstwem żywności, stanęła przed wyzwaniem związanym ze skutecznym zarządzaniem cyfrowym miejscem pracy – „digital workplace”, wykorzystującym rozwiązania Microsoft Office 365. Wyzwaniem projektu było dostarczenie narzędzia wspierającego tworzenie obszarów pracy roboczych dla szybko rosnącej liczby użytkowników systemu. Eksperci Sii Polska wdrożyli elastyczne i intuicyjne rozwiązanie automatyzujące proces zamawiania, weryfikacji i tworzenia komponentów Office 365 takich jak: SharePoint, Teams, Planner, Office 365 Groups.

Nowoczesne miejsce pracy

Celem firmy było stworzenie nowoczesnego, cyfrowego miejsca pracy, które pomoże zoptymalizować codzienną pracę i sprawi, że komunikacja między pracownikami będzie łatwiejsza i bardziej efektywna. Aby to osiągnąć, firma wdrożyła Microsoft Office 365 i wszystkie produkty z jego portfolio z założeniem, że z rozwiązań korzystać będą wszystkie działy i jednostki firmy. Jednak przy szybko rosnącej liczbie użytkowników, zarządzanie wszystkimi dostępnymi obszarami roboczymi Microsoft stało się wyzwaniem. Rozwiązanie tego problemu zaproponowało Sii Polska.

– W Sii Polska mamy duże doświadczenie w realizacji podobnych projektów. Stale wspieramy naszych Klientów z różnych sektorów biznesowych, dostarczając usługi oparte na Office 365, w tym MS Power Automate i PowerApps, dlatego mogliśmy zaproponować skuteczne rozwiązanie: wdrożenie w pełni zautomatyzowanego procesu zarządzania zasobami aplikacji Office 365. Takie podejście usprawnia codzienne działanie firmy i komunikację między pracownikami – mówi Szymon Bochniak, Delivery Manager w Sii Polska.

Własne obszary robocze

Eksperci Sii Polska ściśle współpracowali z firmą w celu zaprojektowania i wdrożenia obszarów roboczych dla użytkowników z różnych działów i obszarów geograficznych. Celem było też stworzenie ujednoliconego rozwiązania do zarządzania nowo wdrażanymi aplikacjami.

– Stworzyliśmy aplikację, która wykorzystuje wszystkie najbardziej rozpoznawalne elementy Office 365, takie jak SharePoint Online, Teams, Planner, Power Automate oraz Power Apps. Nasze rozwiązanie pozwala każdemu użytkownikowi zawnioskować o nowy obszar pracy grupowej, gdy jest on potrzebny do efektywniej współpracy z innymi pracownikami lub, po prostu, w celu łatwiejszej wymiany informacji – wyjaśnia Tomasz Rabiński, Delivery Manager w Sii Polska.

Pełna automatyzacja oparta o Power Platform

Dzięki rozwiązaniu wdrożonemu przez Sii, wysłanie prośby o nowy obszar roboczy odbywa się poprzez wypełnienie prostego formularza w Office 365. Wykorzystanie narzędzi automatyzujących pracę Power Platform sprawiło, że po zatwierdzeniu żądania, narzędzie automatycznie tworzy nowy obszar roboczy, składający się ze strony w SharePoint Online, tablicy Planner, grupy Office 365 i zespołu w Microsoft Teams.

Zarządzanie strukturą za pomocą dedykowanego rozwiązania ma wiele zalet w porównaniu z umożliwieniem użytkownikom samodzielnego tworzenia witryn. Pomaga utrzymać odpowiednią konwencję nazewnictwa, zmniejsza liczbę zbędnych stron i znacznie ułatwia wyszukiwanie już istniejących obszarów roboczych. Tworzenie komponentów Office 365 może być skutecznie monitorowane. Przykładowo, żądania złożone przez pracowników mogą zostać odrzucone, jeśli obszar roboczy nie jest potrzebny.

– Automatyzacja procesu stanowi kluczową wartość projektu. Rozwiązanie automatycznie tworzy odpowiednie struktury, rolą administratora jest jedynie monitorowanie procesu – dodaje Szymon Bochniak.

Dzięki wdrożeniu rozwiązania liczba aktywnych użytkowników SharePoint Online wzrosła o 23%, co zdecydowanie pomogło w dalszym procesie adopcji Office 365. Sii pomogło także w ustaleniu reguł administrowania systemem, aby upewnić się, że nowe środowisko Office 365 jest zarządzane zgodnie z najlepszymi wytycznymi firmy Microsoft.

Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach Sii Polska opartych na Office 365, odwiedź stronę Centrum Kompetencyjnego Office 365.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?