Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Polska świętuje 15. urodziny eko muralami – 5 ścian pochłania tyle smogu, co ponad 1 000 drzew

Ten rok jest wyjątkowy dla Sii Polska – największy dostawca usług IT, inżynieryjnych, BPO oraz doradztwa w Polsce obchodzi swoje 15-lecie oraz świętuje przekroczenie liczby 6 000 specjalistów w 14 lokalizacjach w całej Polsce i 1 mld zł przychodu. Z tej okazji firma tworzy 5 ekologicznych murali antysmogowych, które w sumie redukować będą tyle zanieczyszczeń, co ponad 1 000 drzew. Dwa z nich można już zobaczyć w Warszawie i Katowicach. Ściany malowane są specjalną farbą antysmogową w ramach nowej kampanii firmy pod hasłem: „Nie do zatrzymania od 15 lat”. Łączna powierzchnia eko murali to 1 069 m2 – jest to największy tego typu projekt w Polsce.

Sii Polska jest nie do zatrzymania od 15 lat

„Nie do zatrzymania od 15 lat” to kampania Sii Polska, która podkreśla, jak ważni są pracownicy i jest to też jeden ze sposobów, by im podziękować. Jednocześnie firma świętuje w ten sposób przekroczenie liczby 6 000 specjalistów i 1 mld zł przychodu. Pomimo pandemii Sii dalej dynamicznie się rozwija, co potwierdza najnowszy raport Computerworld TOP200 – Sii po raz kolejny zdobyła 1. miejsca w kluczowych kategoriach świadczących o wzroście: została uznana za największego dostawcę usług IT w Polsce oraz firmę o największym wzroście zatrudnienia. Co więcej, w tym roku po raz pierwszy zajęła 1. miejsce w rankingu Great Place to Work Polska w kategorii dużych przedsiębiorstw powyżej 500 osób oraz 2. miejsce w europejskiej edycji konkursu.

– Osiągnięcie tych sukcesów nie byłoby możliwe bez pracy i zaangażowania wszystkich naszych pracowników. Dlatego to właśnie oni są bohaterami we wszystkich naszych kanałach i w przypadku najnowszej kampanii nie mogło być inaczej. Aby podziękować pracownikom, pokazać, że jesteśmy z nich dumni i podzielić się ze światem naszymi osiągnięciami postawiliśmy na bardzo nowoczesne medium, jakim są murale. Te nośniki doskonale wpisują się też w naszą strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, ponieważ aspekt proekologiczny jest tu równie ważny jak estetyczny. Każda ze ścian pomalowana zostanie specjalną farbą, która usuwa z powietrza szkodliwe tlenki azotu. W sumie przefiltrujemy ponad 768 mln m3 powietrza – mówi Anna Bednarz-Jaskot, Head of Marketing and CSR w Sii Polska.

– Warto brać przykład z Sii Polska. Jak już świętować swoje 15-lecie, to niech to będzie radosne, ale również ekologiczne celebrowanie – podsumowuje Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org.

Pracownicy są ambasadorami Sii Polska

Bohaterami wszystkich murali są Katarzyna, Kamil oraz Remek, którzy na co dzień pracują w oddziałach firmy w Warszawie, Katowicach oraz Lublinie. W Sii rozwijają nie tylko swoją karierę, ale również pasje, na co firma co roku przeznacza 500 tys. zł. Stąd pomysł, aby na muralu pokazać jednego z pracowników na rowerze, ponieważ reprezentuje firmę w zawodach kolarskich w całej Polsce.

Sii Polska jest firmą zorientowaną na ludzi od samego początku – jej misja to „Power People”, czyli identyfikowanie i promowanie najlepszych pracowników, co widać również w sposobie komunikacji marki. We wszystkich swoich kanałach wykorzystuje wyłącznie wizerunki osób pracujących w firmie, którzy są najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o atmosferze pracy i możliwościach rozwoju.

Antysmogowe murale Sii Polska

1 069 m² – łącznie taką powierzchnię zajmować będą antysmogowe murale Sii Polska. Dzięki wykorzystaniu specjalnej farby dziennie przefiltrują ponad 3 mln m3 powietrza. W ramach największej kampanii murali antysmogowych w Polsce powstanie aż 5 wielkoformatowych ścian w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Krakowie i Rzeszowie.

Jak działa antysmogowa farba na eko muralach Sii Polska?

Farba KNOxOUT, którą wykonano mural przy Rondzie ONZ i którą zostaną namalowane pozostałe kreacje, to pierwsza ekologiczna farba antysmogowa na świecie.

– Fatalnej jakości powietrze, to realny problem w miastach. Z farbą KNOxOUT możemy niwelować ślad tlenków azotu, który powstaje, np. gdy jeździmy samochodem. Każdy z nas może w dowolnym momencie sprawdzić ile takich szkodliwych zanieczyszczeń wytwarza jego auto. 1 mkw. pomalowany tą farbą redukuje do 0,44 g tlenków azotu, czyli dokładnie tyle samo co 1 drzewo – mówi Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org.

Pierwszy ekologiczny mural antysmogowy na świecie został namalowany 12 lat temu, i do dziś przy najbardziej ruchliwej ulicy na Filipinach redukuje szkodliwe tlenki azotu. Farba jest trwała i odporna na warunki atmosferyczne. Jednocześnie, nie osadzają się na niej pleśń i grzyby, ma też właściwości antybakteryjne. Dodatkowo, jest nazywana farbą “ujemną LZO”, ponieważ niweluje więcej lotnych związków organicznych, niż zostało wykorzystanych do jej stworzenia.

Dołącz do nas!
Razem jesteśmy nie do zatrzymania! #UnstoppableSii

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?