Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Polska z szóstym tytułem Great Place to Work z rzędu i statusem Legendy!

Już po raz 6. analiza anonimowych ankiet wypełnianych przez pracowników oraz audyt kulturowy przeprowadzony w Sii Polska zadecydowały o przyznaniu firmie prestiżowego tytułu Najlepsze Miejsce Pracy w Polsce! Sii zajęła drugie miejsce w kategorii przedsiębiorstw powyżej 500 osób. Dodatkowo w tym roku organizację uhonorowano także tytułem Legendy, wyróżnieniem dla firm, które pięć razy z rzędu znalazły się w gronie laureatów. Nagroda w najbardziej prestiżowym rankingu HR to dowód, że zatrudniająca ponad 4 500 pracowników firma tworzy stabilne i przyjazne miejsce pracy.

Po raz pierwszy tytuł Great Place to Work trafił do Sii Polska w 2015 roku, gdy w firmie pracowało 2 000 osób. W tym roku firma zdobyła go 6. raz z rzędu, zyskując uznanie zespołu, którego liczebność na przestrzeni ostatnich lat stale rośnie – w 2020 roku liczba ekspertów Sii przekroczyła 4 500. Drugie miejsce w kategorii przedsiębiorstw powyżej 500 osób to nie jedyne wyróżnienie w tegorocznym konkursie. Sii Polska uhonorowana została także tytułem Legendy, przyznawanym firmom, które w poprzednich edycjach pięć razy z rzędu znalazły się w gronie laureatów. To wyjątkowe wyróżnienie trafiło do jedynie 3 firm w kraju. Ponadto po raz trzeci znalazła się na liście Najlepszych Miejsc Pracy dla Milenialsów, zajmując szóste miejsce w tej kategorii.

– Tytuł Great Place to Work jest dla nas jedną z najważniejszych nagród, ponieważ pokazuje w sposób transparentny, co nasi pracownicy myślą o Sii Polska jako pracodawcy. Wszyscy możemy czuć się bardzo dumni, ponieważ przy tak szybkim tempie wzrostu atmosfera i duch zespołu pozostają świetne. Nawet teraz, kiedy pracujemy w domach, dzięki technologii możemy nadal być razem i wspierać się nawzajem w osiąganiu naszych ambitnych celów w tym trudnym czasie. Te nowe warunki są również sprawdzianem naszej elastyczności i solidarności i jak do tej pory zdajemy go celująco – mówi Gregoire Nitot, założyciel i prezes Sii Polska.

Tegoroczni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach ogłoszeni zostali podczas wirtualnej gali, która odbyła się 16 kwietnia. – Zdobyty 6-ty raz z rzędu tytuł jest powodem do dumy dla wszystkich naszych Power People! To my wszyscy tworzymy wspólnie naszą firmę, realizujemy misję, osiągamy cele i działamy na co dzień według kluczowych 14 wartości. Ta nagroda jest potwierdzeniem tego, że tak właśnie jest! Z drugiej strony jest też odpowiedzialnością i zobowiązaniem do dalszych starań i usprawniania konkretnych obszarów. Ale dzisiaj przede wszystkim świętujemy, chociaż online i na odległość, to jednak z radością i dumą w sercach – mówi Joanna Kucharska, CHRO w Sii Polska.

Kluczowym elementem badania Great Place to Work są opinie pracowników, które stanowią 2/3 całkowitej oceny. Uwzględnia ona 5 wymiarów: wiarygodność, szacunek, uczciwość, dumę i koleżeństwo. Tegoroczne wysokie wyniki pozwoliły firmie powtórzyć sukces z poprzednich lat. „Biorąc wszystko pod uwagę, moja firma jest świetnym miejscem pracy” – zadeklarowało aż 89% pracowników Sii Polska, poprawiając wynik z ubiegłego roku o 2%. Od pierwszego audytu w 2014 roku, ocena firmy w tym wymiarze stopniowo rośnie. Pozostałą 1/3 oceny stanowi audyt kulturowy przedsiębiorstwa, czyli analiza wewnętrznych procedur, procesów i zwyczajów firmy.

– W badaniu Great Place to Work po raz pierwszy wzięliśmy udział w 2014 roku. Wtedy odbył się audyt kulturowy, a w 2015 roku po raz pierwszy cieszyliśmy się z przyznanego wyróżnienia. Inicjatywa udziału w badaniu wyszła od naszego CEO i jednocześnie założyciela, Gregoire Nitot’a – mówi Joanna Kucharska. – Chcieliśmy sprawdzić za pomocą niezależnego badania i wiarygodnej metodologii, jak kształtuje się poziom satysfakcji naszych pracowników. Czy to, co słyszymy od nich w rozmowach okresowych czy przy kawie, to faktycznie zdanie większości. Okazało się, że właśnie tak jest, a weryfikując wyniki badania, które jasno wskazują, które obszary zostały ocenione najwyżej, a które stosunkowo nisko, przekonaliśmy się, że jest to również świetne narzędzie do mierzenia poziomu określonych działań i obszarów w organizacji. Jednym z naszych flagowych projektów, który pojawił się po tym, gdy przy działaniach CSR ocena świeciła się na czerwono, jest program Sii Power Volunteers i mnóstwo działań wolontariackich z nim związanych. Inny projekt, wspierający pasje pracowników, pokazujący, że zależy nam nie tylko na realizacji celów zawodowych, to Program Sponsoringu Pasji. Wdrożyliśmy również narzędzie i cały proces do zmiany projektu czy działu po tym, jak pracownicy wskazali, że brakuje im elastycznej ścieżki szybkiego rozwoju – dodaje Kucharska.

Tegoroczne wyniki badania Great Place to Work pokazują, że podjęte przez Sii Polska w poprzednich latach działania, takie jak uruchomienie Programu Sponsoringu Pasji, skupiającego się na działalności charytatywnej Sii Power Volunteers, czy umożliwiającej zmianę ścieżki kariery aplikacji Job Changer, obecnie wskazywane są przez pracowników jako najlepsze inicjatywy minionego roku. Dokładna analiza i komunikacja wyników ankiet wraz z listą kolejnych działań usprawniających to kluczowe procesy, dzięki którym pracownicy Sii Polska mogą być pewni, że ich opinie mają realny wpływ na poziom satysfakcji z pracy.

W gronie Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce obok Sii Polska znalazły się takie firmy jak: Cisco, Dell, Bosch, Objectivity, 3M czy EY Polska. Podobnie jak w ubiegłym roku laureaci konkursu zostali wyłonieni z grona firm, które wcześniej otrzymały wyróżnienie Great Place to Work® Certified. Certyfikat potwierdza, że przedsiębiorstwo należy do grona najlepszych w Polsce, które potrafią z sukcesem budować i rozwijać wyjątkowe relacje z pracownikami.

Obejrzyj film, który pracownicy Sii Polska przygotowali na wirtualną galę ogłoszenia wyników konkursu Great Place to Work.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?