Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Szkolenia online w Sii Polska – wygodny i skuteczny sposób na rozwój kompetencji

Sii Polska rozszerzyło swoją ofertę o kilkanaście nowych terminów szkoleń online w języku polskim i angielskim. Aktualnie w tym trybie prowadzone są zajęcia m.in z obszarów PRINCE2®, ITIL®, Scrum Master, Scrum Product Owner, AgilePM®, czy ISTQB. Wszystkie kursy zdalne są równie efektywne jak te prowadzone w tradycyjnej formule, dzięki zestawowi dobrych praktyk, opracowanych przez ekspertów Sii.

Prowadzone przez doświadczonych trenerów szkolenia online są wygodną i w pełni wartościową formą nauki, a narzędzia, z których korzysta firma, pozwalają uczestnikowi zdobywać wiedzę jak na zajęciach stacjonarnych. Najlepszym dowodem na to, że zmiana formuły warsztatów nie wpływa na jego atrakcyjność ani efektywność, są wysokie oceny przeprowadzonych w ostatnich tygodniach przez Praktykę Szkoleniową Sii kursów online.

Dobre praktyki w prowadzeniu szkoleń online

Dzięki zastosowaniu rozwiązań technologicznych, takich jak Microsoft Teams, uczestnicy nie tylko widzą i słyszą trenera, ale również mogą prowadzić rozmowy na czacie, udostępniać dokumenty, współpracować w podgrupach w wydzielonych przestrzeniach wirtualnych czy obserwować wirtualną tablicę, która zastępuje klasyczny flipchart.

Każdy z uczestników ma możliwość zadawania pytań, zarówno głosowo, jak i z wykorzystaniem czatu. W trakcie zajęć trener wydziela sesje Q&A (pytania i odpowiedzi), by dodatkowo omówić pojawiające się wątpliwości.

Szkolenia realizowane są dla grup nie większych niż 10 osób, dzięki czemu możliwa jest pełna interakcja między uczestnikami oraz indywidualny kontakt z każdym z nich. Uczestnicy mają do dyspozycji dedykowany pokój wirtualny, tzw. „coffee room”, który służy swobodnym rozmowom podczas przerw i wymianie luźnych informacji.

Wśród dobrych praktyk, które stosuje Sii, jest między innymi podział klasycznych 2 lub 3-dniowych szkoleń na sesje 3-4 godzinne, realizowane w odstępach czasu, co pozwala utrzymać uczestnika w procesie szkoleniowym przy równoczesnej realizacji innych obowiązków.

Praca w środowisku wirtualnym wymaga zastosowania innego podejścia. Sesje tematyczne są krótsze (około 50 minut) i po każdej następuje przerwa. Uczestnicy uczą się w krótszych interwałach czasowych i mają dużo różnorodnych ćwiczeń (pytania, case study, gry, testy, analizy przypadków), co nie tylko pomaga utrzymać koncentrację, ale również sprawia, że zajęcia są ciekawsze.

Doświadczenie w pracy w środowiskach wirtualnych i sprawdzone narzędzia

Sii Polska oraz współpracujący z nią trenerzy od lat działają w trybie zdalnym. Trenerzy są praktykami wywodzącymi się z biznesu i na co dzień pracują jako konsultanci i wdrożeniowcy. Mają duże doświadczenie w pracy w środowiskach wirtualnych i rozproszonych, a używane podczas szkoleń narzędzia są naturalnym elementem ich pracy.

Aplikacja Microsoft Teams, powszechnie wykorzystywana do prowadzenia szkoleń online, od wielu miesięcy używana jest w Sii do codziennej komunikacji między pracownikami. To nowoczesna usługa oparta na chmurze, która  pozwala na organizację wideokonferencji, wymianę wiadomości błyskawicznych i plików. MS Teams jest narzędziem bardzo intuicyjnym i prostym w obsłudze, dodatkowo każdy trener przed rozpoczęciem szkolenia objaśnia możliwości i funkcjonalności używanych narzędzi, a w trakcie całego szkolenia pomaga rozwiązywać ewentualne problemy.

Nowe ścieżki szkoleniowe

Obok zmiany formuły dotychczasowych warsztatów, odpowiadając na potrzeby klientów, eksperci Sii Polska opracowali nowe, dedykowane ścieżki szkoleniowe dla zespołów, firm i pojedynczych pracowników. Skupiają się one na szczególnie istotnych aktualnie kwestiach:

  • Jak pracować w zespole rozproszonym?
  • Jakie narzędzia i techniki pomagają realizować zadania zdalnie?
  • Jak być efektywnym na home office?

Aby dowiedzieć się więcej o nowych szkoleniach Sii Polska, sprawdź ofertę Praktyki Szkoleniowej Sii.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?