Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Transmisje wideo bez zakłóceń – inżynierowie Sii pracują nad rozwiązaniami, z których skorzystają operatorzy na całym świecie

Sii umacnia swoją pozycję dostawcy rozwiązań w obszarze telekomunikacji i transmisji wideo. W ramach nowego projektu firma nawiązała owocną współpracę ze światowej klasy producentem wyposażenia sprzętu, który wykorzystują najwięksi dostawcy usług wideo na całym świecie. Polityka wzrostu skandynawskiego klienta kładzie wyraźny nacisk na rozwój oprogramowania, w czym Sii wspiera go wraz z zespołem inżynierów z jednostki specjalizującej się w systemach wbudowanych.

Sii zatrudnia obecnie ponad 4 000 specjalistów IT i inżynierów w Polsce. Wśród wielu realizowanych projektów są również takie, w ramach których eksperci współtworzą nowoczesne rozwiązania wspierające transmisję video. Sii rozpoczęło niedawno współpracę ze skandynawskim klientem – wiodącym dostawcą nowatorskich produktów dla profesjonalnych dostawców usług transmisji video. Jego rozwiązania trafiają do operatorów w ponad 100 krajach na wszystkich kontynentach. Jak duża jest obecnie skala konsumpcji video może chociażby świadczyć fakt, że serwis Netlifx posiada już około 150 mln subskrybentów na całym świecie, a YouTube każdego dnia zasilany jest nowymi filmami o łącznej długości 720 tysięcy godzin. Kultura obrazkowa wkroczyła na wyższy poziom i nie zapowiada się, by tendencja ta miała się odmienić.

Realizowany przez Sii projekt przyniesie odbiorcom wymierne korzyści. Jego celem jest to, aby treści wideo, które oglądają, takie jak filmy i materiały udostępniane poprzez live streaming, transmitowane były w najlepszej jakości zgodnie z najnowszymi trendami, takimi jak VR, AR, 3D, 4K i bez zakłóceń wyświetlane na dowolnym urządzeniu, z którego korzysta użytkownik, takim jak telefon, tablet, laptop czy telewizor. Ponadto, by odbiór przebiegał w sposób niezakłócony, nawet gdy na jakimkolwiek etapie transmisji nastąpi awaria.

Optymalizacja wydajności oprogramowania

W miarę dynamicznego rozwoju potrzeb klientów końcowych firmy, z którą współpracę nawiązało Sii, postanowiła ona skoncentrować swój rozwój technologiczny na rozwoju oprogramowania. Dotyczy to rozwiązań w zakresie dostarczania treści OTT, kodeków audio, kodowania i transkodowania HEVC, a także tworzenia GUI w formie interfejsu webowego. Niemniej jednak wachlarz wykorzystywanych technologii obejmuje także rozwój sprzętu, który często ma bezpośredni związek z pracą nad oprogramowaniem. Celem prowadzonych prac jest zapewnienie optymalnej wydajności rozwijanych produktów.

– Nawiązanie współpracy z takim klientem jest prawdziwym powodem do dumy. Mówimy o innowacyjnych rozwiązaniach w skali globalnej i potrzebie bezkompromisowej jakości. Sii po raz kolejny udowadnia, że dzięki najlepszym inżynierom w Polsce jest właściwym partnerem do takich wyzwań. Pozytywna ocena zadowolonego klienta jest zawsze moim najważniejszym celem, a w tym przypadku udaje nam się to osiągnąć. Jesteśmy zmotywowani do długoterminowej i ciekawej współpracy – mówi Bartosz Borowy, Business Manager w Sii.

Zaawansowane rozwiązanie dla dostawców usług kablowych, szerokopasmowych i mobilnych

Zespół inżynierów Sii wraz z kolegami ze Skandynawii opracowują Warto podkreślić, że pod względem sposobu, w jaki jest to rozumiane przez klienta, redundancja zastosowana w jego produktach nie polega na prostym zastąpieniu bloków systemowych w przypadku awarii. Jest to kwestia znacznie bardziej złożona. Funkcjonalności wdrożone przez ekspertów z Sii nie tylko zapewniają ciągłość pracy poszczególnych elementów systemu, ale także pozwalają na dynamiczne zarządzanie przesyłanym strumieniem danych.

– Jednym z największych wyzwań, przed którymi stanął zespół, była kontrola dużej liczby funkcjonalności, które współdziałały z mechanizmami redundancji. Ponadto, w związku z rozwojem produktów, wiele z nich nieustannie podlega zmianom. Pomimo wyzwania, doświadczenie i wiedza specjalistów z obu stron pomogły uprościć i zharmonizować podejście, by zapewnić ciągłą pracę systemu. Dzięki temu byliśmy w stanie ulepszyć mechanizmy konfiguracji dostarczanych funkcjonalności – mówi Maciej Jagielski, Service Delivery Manager z Centrum Kompetencyjnego Systemy Wbudowane w Sii.

– Na początkowym etapie prac stworzyliśmy elastyczny framework, aby uzyskać wspólną podstawę dla obecnych i przyszłych mechanizmów redundancji. Kolejnym krokiem było zaprojektowanie i wdrożenie

Aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby klienta, Sii stworzyło zespół ekspertów o zróżnicowanych kompetencjach. W ramach projektu korzystają oni z najnowszych technologii i narzędzi, w tym C ++ 17, Python 3, SQLite, TypeScript, Linux (Yocto), Bash, Google Test, Docker, cmake, git. Rozwiązanie dostarczone przez Sii, po szczegółowym przeglądzie i testach przeprowadzonych przez klienta, zostało wykorzystane przez jednego z największych dostawców usług kablowych, szerokopasmowych i mobilnych, działającego między innymi w Wielkiej Brytanii.

Prężny rozwój Sii w obszarze systemów wbudowanych

Sii Polska przez trzynaście lat funkcjonowania jako dostawca usług informatycznych i inżynieryjnych, zdążyło solidnie ugruntować swoją pozycję na rodzimym rynku. Współpraca Centrum Kompetencyjnego Systemy Wbudowane, jednej z najszybciej rozwijających się jednostek w Sii, z tak innowacyjnym klientem jest dowodem rosnącej pozycji Sii na rynkach międzynarodowych. Obecnie firma zwiększa swoje wpływy na rynkach europejskich, zaznaczając równocześnie swoją obecność na rynku amerykańskim i japońskim. Od lat z sukcesem współpracuje z markami takimi jak Bombardier, ThyssenKrupp, NXP, Allianz, Aviva, Danone i Berlingske Media.

W portfolio Sii znajdują się liczne projekty dla firm m.in. z branży motoryzacyjnej, transportowej, bankowej, medycznej, spożywczej i medialnej. Obecnie coraz więcej projektów jest związanych z obszarem Internetu Rzeczy.

Osoby zainteresowane tematem systemów wbudowanych oraz powiązanymi z IT i inżynierią, które ma w swojej ofercie Sii, więcej informacji znajdą na stronie internetowej.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?