Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Wspólne pomaganie ma wielką moc – podsumowanie działań na rzecz społeczeństwa

Właśnie rozpoczął się nabór do czwartej edycji programu Sii Power Volunteers. W początkowej fazie wolontariusze z Sii zgłaszają projekty, które chcieliby zrealizować wspólnie z przyjaciółmi i znajomymi przy wsparciu finansowym Sii. W ramach ostatniej edycji wdrożono wiele wartościowych inicjatyw skierowanych do różnych grup wiekowych – od bajek dla dzieci po warsztaty dla seniorów.

img1Cykliczny program Sii Power Volunteers ruszył oficjalnie w grudniu 2016 roku. Wszystkie projekty realizowane w jego ramach są inicjatywą pracowników z Sii, którzy zgłosili pomysły w poprzednich edycjach, zawalczyli o grant i zrealizowali działania mające na celu pomoc potrzebującym. Wdrożenie inicjatyw spoczywa na pomysłodawcach, którzy robią to w czasie wolnym. Do zadań firmy należy wsparcie finansowe projektów, a także ewentualna pomoc pod kątem organizacyjnym i promocyjnym. Dlatego to wolontariuszom należą się ogromne brawa i podziękowania: za poświęcony czas, energię i wkład pracy.

Spektrum wsparcia, które chcą oferować Sii Power People, jest bardzo szerokie. Warsztaty technologiczne skierowane do młodzieży, pisanie bajek dla dzieci w oparciu o wartości Sii, wsparcie merytoryczne seniorów, dzielenie się motywacją sportową i kompetencyjną czy pomoc rzeczowa dla zwierzaków to tylko niektóre pomysły zrealizowane w ubiegłym roku w ramach programu woluntarystycznego Sii. Udane realizacje mogą stanowić inspirację dla nowych inicjatyw, które można zgłosić w 4. edycji Sii Power Volunteers.

Projekty 3 edycji Sii Power Volunteers

img2Bezpieczeństwo w sieci 50+
W Poznaniu odbyły się dwie edycje warsztatów dla osób powyżej 50. roku życia aktywnie korzystających z Internetu. Ich inicjatorem i organizatorem był Jakub Marczyński, na co dzień Administrator Systemów w Sii Poznań. W październiku i listopadzie wspólnie z Arturem Krychowskim, Specjalistą ds. Wsparcia Aplikacji, przeszkolił grupę seniorów jak uniknąć kradzieży danych w Internecie, jak bezpiecznie robić zakupy w sieci i przelewy internetowe, czy też jak korzystać z poczty elektronicznej i portali społecznościowych. Kurs zebrał pozytywne opinie uczestników, którzy zwracali uwagę na wysoką jakość przekazanych treści i pokazanie im nowego, sposobu postrzegania zagadnień związanych z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.

Podziel Siię Koszulką

29 listopada miał miejsce finał akcji “Podziel Siię koszulką”, jednej z wielu inicjatyw realizowanych w ramach programu Sii Power Volunteers. Celem była zbiórka odzieży sportowej we wszystkich oddziałach Sii dla podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach.

zdjecie6W październikowej zbiórce wzięli udział pracownicy z całej Polski. Zebrane odzież i gadżety sportowe trafiły do dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach, który obejmuje wychowaniem i kształceniem dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym na wszystkich etapach kształcenia. 29 listopada delegacja z łódzkiego oddziału Sii, który był inicjatorem projektu, pojechała przekazać odzież wychowankom ośrodka. Młodzież miała również możliwość uczestniczyć w treningu biegowym z Arturem Kozłowskim, mistrzem Polski w maratonie, olimpijczykiem z igrzysk w Rio de Janeiro, na co dzień pracującym w Sii, zjeść wspólnie obiad i dowiedzieć się więcej o ciekawostkach z życia sportowca.

Robotyka i programowanie dla najmłodszych

zdjecie8Nauka robotyki i programowania dla młodzieży to jeden z projektów Mateusza Małka, Specjalisty ds. wsparcia IT w Sii Poznań. Mateusz przetestował siłę działania edukacji informatycznej już w poprzedniej edycji Sii Power Volunteers, prowadząc projekt Lofi Robots. Obecnie zespół pod wodzą Mateusza organizuje cykliczne zajęcia dodatkowe z zakresu robotyki i programowania w Pracowni Kuniec Dymbiec w Poznaniu: warsztaty z micro:bit (kolejne już wkrótce) i cykl warsztatów z programowania w scratchu.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?