Previous Page

Aktualności

IT@Bank – Sii wśród najlepszych firm działających na rzecz sektora bankowego
Strona główna Aktualności Wydarzenia IT@Bank – Sii wśród najlepszych firm działających na rzecz sektora bankowego

IT@Bank – Sii wśród najlepszych firm działających na rzecz sektora bankowego

Przewiń w dół

23 listopada 2017

  • podziel się:

21 listopada 2017 odbyła się konferencja IT@Bank – największa konferencja poświęcona informatyce i technologii bankowej. Podczas wydarzenia przyznano nagrody zwycięzcom rankingu najlepszych firm IT, działających na rzecz banków. Sii znalazło się w czołówce w kilku kategoriach.

Konferencja co roku gromadzi decydentów zajmujących się IT w bankach, firmach ubezpieczeniowych, SKOK-ach oraz firmach technologicznych. Organizatorem wydarzenia jest redakcja Miesięcznika Finansowego BANK – skierowanego do bankowej kadry menedżerskiej, wraz z Radą Bankowości Elektronicznej oraz Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich.

W trakcie wydarzenia prezentowane są najnowsze technologie wykorzystywane w bankowym IT. Konferencja jest uznawana za jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i co roku gromadzi kilkuset ekspertów IT, sektora finansowego (przede wszystkim członków najwyższej kadry kierowniczej) oraz przedstawicieli świata nauki.

 

Sii w czołówce rankingu najlepszych firm IT działających na rzecz Banków

Ważną częścią konferencji IT@Bank jest gala wręczenia nagród zwycięzcom rankingu prowadzonego przez Miesięcznik Finansowy BANK. Ranking jest zestawieniem najlepszych firm informatycznych działających na rzecz banków komercyjnych i spółdzielczych. W tegorocznej edycji Sii Polska znalazło się w jego czołówce.

W rankingu ogólnym firma zajęła 4 miejsce. Na podium znalazła się w podrankingach – w kategoriach: potencjał rozwojowy oraz efektywność. W pierwszej z kategorii oceniane były następujące wskaźniki: nakłady na badania i rozwój w stosunku do przychodów oraz dynamika przychodów i ich wzrost. W zestawieniu dotyczącym efektywności pod uwagę brane były trzy czynniki: rentowność netto, przychody na jednego klienta oraz bezwzględny poziom zysku netto. Sii zajęło trzecie miejsce, jednak różnica punktowa pomiędzy firmą a liderem zestawienia była minimalna.

Więcej o rankingu oraz partnerach konferencji można przeczytać w najnowszym wydaniu miesięcznika Bank. Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie wydarzenia.

 

 

To również może Cię zainteresować

podziel się ze znajomymi

[contact-form-7 id="8498" title="Share form PL"]