Previous Page

Aktualności

Nasz ekspert opowie o wpływie sztucznej inteligencji na rozwój polskiej gospodarki
Strona główna Aktualności Wydarzenia Nasz ekspert opowie o wpływie sztucznej inteligencji na rozwój polskiej gospodarki

Nasz ekspert opowie o wpływie sztucznej inteligencji na rozwój polskiej gospodarki

Przewiń w dół

12 grudnia 2018

  • podziel się:

Podczas Forum Zarządzania Internetem 2018, które odbędzie się 13 grudnia w Warszawie, spotkają się specjaliści z sektora nowoczesnych technologii. Jednym z zaproszonych ekspertów jest Jacek Biały, Head of Business Intelligence w Sii Polska. Tematem przewodnim dyskusji z udziałem naszego eksperta będzie wpływ sztucznej inteligencji na rozwój polskiej gospodarki.

Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza do świata biznesu i codziennego życia. Wykorzystanie jej potencjału jest jednym z tematów, które w ostatnim czasie bardzo zyskały na znaczeniu w kontekście technologicznej transformacji biznesu w Polsce. Podczas spotkania, które odbędzie się 13 grudnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, o wpływie sztucznej inteligencji na sytuację ekonomiczną w kraju opowie Jacek Biały, Head of Business Intelligence.

– Firmy w Polsce i na świecie przetwarzają coraz większe ilości danych – mówi Jacek Biały, Head of Business Intelligence w Sii Polska. – Jeszcze w 2002 roku przyrost danych na sekundę szacowano na około 100 GB. Obecnie mówi się o 50 000 GB. Jak widać dynamika wzrostu jest olbrzymia. By w jakiś sposób zapanować nad tymi danymi i móc wykorzystać ich potencjał potrzebujemy nowych rozwiązań. Tu z pomocą przychodzi uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja. Sii realizuje obecnie coraz więcej projektów związanych z przewidywaniem zmian w obszarze danych w przyszłości, a także budową inteligentnych chatbotów. Dlatego udział w tego typu wydarzeniu jest dla mnie szczególnie istotny i cieszę się, że będę mógł podzielić się swoim doświadczeniem z tego obszaru – dodaje ekspert.

Organizatorem FZI 2018 jest IGF Polska. Podczas debaty głos zabiorą liderzy administracji, biznesu, organizacji pozarządowych i technicznych oraz środowiska naukowego. W sesjach panelowych pojawią się również eksperci z wiodących firm branży IT, m.in. Microsoft Poland, IBM, Ericsson, a także Allegro.

To również może Cię zainteresować

podziel się ze znajomymi

[contact-form-7 id="8498" title="Share form PL"]