top-image
WSTECZ

Kompetencje inżynierów Sii przewagą nad konkurencją dla ThyssenKrupp

Przez ostatnie sześć lat współpracy z ThyssenKrupp Sii zbudowało ponad 50-osobowy zespół inżynierów realizujących projekty dla tego klienta. – Poziom efektywności dostarczanych przez nas usług stanowi kluczowy element przewagi ThyssenKrupp nad konkurencją – podkreśla Julian Kur, Business Manager. Wkrótce planowane jest otwarcie własnej hali montażowej Sii, w której budowane będą całe maszyny i kompletne linie produkcyjne.

ThyssenKrupp System Engineering to jeden z największych dostawców rozwiązań i komponentów niezbędnych w procesie automatyzacji wytwarzania karoserii samochodowych i układów napędowych. Współpraca między ThyssenKrupp i Sii rozpoczęła się w 2012 roku.

– Naszym pierwszym wspólnym przedsięwzięciem było oprogramowanie sterowników PLC dla 3 maszyn wykorzystywanych do produkcji ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów, montowanej między innymi w samochodach marki Corvetta i niektórych modelach Cadillaca. W tej chwili odpowiadamy za projekty elektryczne, programowanie sterowników PLC i robotów przemysłowych oraz uruchamianie linii produkcyjnych dla największych firm z przemysłu samochodowego, takich jak General Motors, Volkswagen, Ford czy BMW – mówi Przemysław Grzanka, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Engineering w Sii.

Partnerskie relacje i wysokie tempo wzrostu

Sii doskonale zrozumiało potrzeby klienta. – ThyssenKrupp poszukiwał partnera, który będzie realizował projekty szybciej, ale bez straty na jakości czy precyzji wykonania. Brzmi jak marzenie? Właśnie tak można by określić naszą współpracę z tym klientem. To przykład dojrzałego partnerstwa biznesowego, polegającego na wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Pomimo że rynek automotive jest bardzo wymagający i przechodzi obecnie rewolucyjne zmiany, udaje nam się utrzymać wysokie tempo wzrostu. W ostatnim roku było to ponad 50 procent – mówi Julian Kur, Business Manager odpowiedzialny za współpracę z ThyssenKrupp.

Obecnie ponad 50 inżynierów z Centrum Kompetencyjnego Engineering realizuje projekty dla ThyssenKrupp w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. – Nasi eksperci mierzą się z wieloma wyzwaniami, między innymi z ogromną zmiennością technologiczną sektora automotive, co wiąże się z koniecznością nieustannego podnoszenia kwalifikacji. Mimo to klient docenia wysokie kompetencje i zaangażowanie inżynierów Sii, stale podkreślając, że poziom efektywności dostarczanych przez nas usług stanowi kluczowy element przewagi ThyssenKrupp nad konkurencją – podkreśla Julian Kur.

Dążenie do dostarczania pełnego zakresu usług

Rozwój usług z zakresu inżynierii przemysłowej w branży automotive to jeden z priorytetów gdańskiego oddziału Sii, który odpowiada za współpracę z klientem. – Obecnie ThyssenKrupp to jeden z najszybciej rozwijających się klientów Sii Gdańsk i jednocześnie jeden z największych klientów Sii Polska pod względem przychodów, jeśli chodzi o projekty fixed price. Choć nasza współpraca obecnie jest bardzo szeroka, potencjał na rozwój nadal jest ogromny – mówi Michael Desmurs, Dyrektor Sii Gdańsk i Business Unitu Banking and Industry.

Perspektywa dalszego rozwoju zakłada wdrożenie kolejnych, jeszcze bardziej złożonych rozwiązań. – Stale rozszerzamy naszą współpracę z ThyssenKrupp. Ostatnie rozmowy dotyczą między innymi projektowania mechaniki i pneumatyki, włącznie z montażem i instalacją. Dlatego, aby móc dostarczać pełen zakres usług, planujemy otwarcie własnej hali montażowej Sii, dzięki czemu klient będzie mógł u nas zamówić całą maszynę lub kompletną linię produkcyjną – podsumowuje Business Manager.

Artykuł przygotowała: Zuzanna Siondalska

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?