top-image
WSTECZ

Biznes e-commerce skuteczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej? To możliwe dzięki wiedzy ekspertów Sii

Nowe technologie wykorzystywane w branży e-commerce mają bezpośredni wpływ na kształtowanie się mechanizmów sprzedaży i nawyków zakupowych konsumentów. Trend ten skłania do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób firmy mogą spełnić oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów i zwiększyć swoje zyski wykorzystując potencjał dostępnych narzędzi? Mając na koncie liczne projekty i owocną współpracę z dużymi firmami i rozpoznawalnymi markami w obszarze e-commerce, Sii postanowiło utworzyć nowe Centrum Kompetencyjne oferujące usługi w zakresie e-commerce i obsługi klienta, aby pomóc swoim klientom w wykorzystaniu potencjału rynku.

E-commerce’owa gorączka

Liczba sklepów internetowych otwartych tylko w ostatnim półroczu jest równa liczbie odnotowanej w całym ubiegłym roku (2018), podczas gdy największa amerykańska firma e-commerce, Amazon.com, osiągnęła w marcu tego roku zawrotną liczbę 103 milionów subskrypcji Amazon Prime.

Cenimy zakupy online za wygodę i elastyczność. Dostępność 24/7, możliwość dokonania transakcji z dowolnego miejsca na świecie, brak presji czasu podczas podejmowaniu decyzji i porównywaniu cen – to niektóre z głównych powodów, dla których każdego roku coraz więcej osób jest przekonanych do dokonywania transakcji przez Internet. Według najnowszego badania Gemiusa, w samej tylko Polsce odsetek internautów kupujących online gwałtownie rośnie i osiągnął już 62%.

Co więcej, najbardziej rozpoznawalne marki, takie jak Adidas, Zara i H&M, zamykają część swoich sklepów stacjonarnych, aby zwiększyć nakłady na sprzedaż online. Co to oznacza? Firmy powinny skoncentrować się na tym kanale, aby dostosować się do zmieniających się zachowań konsumentów i wyprzedzić licznych konkurentów walczących o uwagę klienta.

Niedawno w Sii powołana została nowa, specjalistyczna jednostka, w której pracują doświadczeni inżynierowie i projektanci wychodzący naprzeciw oczekiwaniom rynku. Bartłomiej Kiermasz, Lider Offeringu E-commerce, tak objaśnia strategię Sii w tym obszarze:

– Nasze Centrum Kompetencyjne pomaga klientom budować nowe i ulepszać istniejące rozwiązania e-commerce. E-commerce traktujemy jako całościowy i wielowymiarowy obszar, który powinien być nieodłączną częścią doświadczenia klienta w styczności z określoną marką, produktem lub usługą. Dla przykładu posłużę się dobrze zaprojektowanym UX (User Experience). Możesz wdrożyć najwyższej klasy aplikację e-commerce o wyrafinowanych funkcjonalnościach i skorzystać z najnowszych innowacji w tej dziedzinie, ale jeśli zapomnisz o jednym aspekcie, tj. właściwym UX, dopasowanym do preferencji i oczekiwań klienta, cała implementacja nie przyniesie oczekiwanej przez biznes wartości. Dzięki naszym usługom e-commerce z powodzeniem dostarczamy wartość biznesową wszystkim klientom Sii.

Dobra obsługa klienta napędza sprzedaż

Hiper-personalizacja, chatboty, sprzedaż wielokanałowa, zaawansowane narzędzia marketingowe, wirtualni asystenci – wszystkie te trendy zorientowane na klienta napędzają sprzedaż. Aby nadążyć za zmianami, firmy inwestują w AR / VR, Big Data i Business Intelligence. W sektorze e-commerce nie chodzi już tylko o efektywne tworzenie stron internetowych.

– Centrum Kompetencyjne E-Commerce nie postrzega e-commerce jako obszaru opartego wyłącznie na IT. To raczej połączenie aplikacji IT, odpowiedniego User Experience (UX) i  spersonalizowanej oferty, na miarę potrzeb odbiorcy, której towarzyszy odpowiednie połączenie działań online i reklamowych – mówi Bartłomiej Kiermasz.

Mając tak wiele różnych opcji, firmy często zastanawiają się, na czym się skoncentrować. Jak podjąć właściwą decyzję? Jaki jest najwyższy priorytet? Co zaowocuje zwiększeniem zysków?

– Wspieramy również klientów, którzy mają już swoje własne kanały e-commerce. Oprócz realizacji kompleksowych projektów, oferujemy usługi e-commerce i UX / CX pomagające klientowi w identyfikowaniu, selekcjonowaniu i analizie w określonych obszarach, procesach i elementach wymagających naprawy lub optymalizacji. Jesteśmy zdania, że czasami w obszarze e-commerce małe, dobrze ukierunkowane i właściwie wskazane usprawnienia mogą powodować znaczące korzyści –podnieść współczynniki konwersji, zwiększyć przychody, wypromować produkty i usługi we właściwym czasie i miejscu, zbudować świadomość marki oraz, w efekcie tych działań, przywiązać do siebie klienta – dodaje Kiermasz.

Taki „efekt motyla” Sii obserwuje w codziennej pracy z klientami, którzy stale wdrażają nowe rozwiązania i usprawnienia, które często przynoszą im zwrot z inwestycji w bardzo krótkim czasie.

Wiarygodny partner w dziedzinie transformacji cyfrowej

Sii zdobyło duże doświadczenie nie tylko w czystej implementacji po stronie systemów, ale także w obszarach powiązanych, które mają przełożenie na sukces biznesowy klienta, tj. podejście wielokanałowe, doradztwo w zakresie doświadczenia klienta, badania użytkowników i ścieżek klienta oraz projektowanie i przebudowa UX. Sii jest w stanie wspierać cyfrową transformację biznesu na praktycznie każdym poziomie jego funkcjonowania.

Centrum Kompetencyjne E-Commerce realizuje projekty dla klientów z różnych branż, w tym bankowości, handlu detalicznego, transportu, mediów i komunikacji, hi-tech i ubezpieczeń. Współpracuje z wieloma rozpoznawalnymi markami, m.in. firmami, których roczne zarobki przekraczają 230 milionów dolarów i mogą pochwalić się miesięczną liczbą zarejestrowanych transakcji na poziomie liczb 7 cyfrowych.

Usługi Sii to jednak nie tylko e-commerce, który skupia się usługach nastawionych na klientów indywidualnych.

– Projekt dla jednego z naszych głównych klientów, szwedzkiej firmy detalicznej, stanowi doskonały przykład. Sii dostarczyło aplikację e-commerce (B2B), zintegrowaną z istniejącymi już systemami PIM oraz ERP (Microsoft Navision). Nasz zespół był odpowiedzialny za analizę biznesową, projektowanie UX oraz stworzenie rozwiązania dopasowanego do potrzeb klienta. W efekcie naszej pracy platforma pozwala dystrybutorom łatwo i szybko przejść przez cały proces zakupowy produktów – objaśnia Kiermasz.

Oprócz doświadczenia w handlu elektronicznym B2C i B2B, Sii rozwija także rynki zbytu. Jedno z takich rozwiązań opartych na aplikacji e-commerce Magento zostało stworzone dla Berlingske Media – największej grupy medialnej w Danii. Klient zaprosił lokalne sklepy i przedsiębiorców do sprzedaży i promocji swoich produktów za pośrednictwem wspólnej platformy internetowej, która miała zostać dostarczona i uruchomiona w ciągu… zaledwie 2 miesięcy. Eksperci Sii sprostali temu zadaniu.

– Klient szukał nowoczesnego rozwiązania z intuicyjnym interfejsem administratora, konfiguracją przyjazną dla urządzeń mobilnych, wbudowanymi dodatkami do up-sellingu i cross-sellingu oraz łatwą integracją z rozwiązaniami innych dostawców i zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa. Dostarczyliśmy takie rozwiązanie, zapewniając wiedzę frontendową w zakresie domen i zespół o całym przekroju kompetencji. W rezultacie Berlingske Media i jego partnerzy otrzymali dobrze zaprojektowaną i spersonalizowaną platformę dla duńskich klientów. Pierwszy sklep internetowy został uruchomiony tuż przed szczytem sprzedaży online. Po pierwszym sukcesie klient postanowił uruchomić dodatkową, drugą stronę, w co również zaangażowany został nasz zespół specjalistów – dodaje Kiermasz.

Sii Polska przeprowadziło już wiele udanych projektów w obszarze e-commerce i wciąż angażuje się w nowe, by pomóc klientom zwiększyć ich przychody i poprawić użyteczność aplikacji opracowanych z myślą o ich grupie docelowej. Jeśli chcesz dołączyć do zespołu e-commerce Sii lub zmaksymalizować swoją sprzedaż online dzięki doświadczeniu i usługom Sii, odwiedź naszą stronę internetową: https://e-commerce.sii.pl

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?