The first quarter of 2020 brought new challenges related to the global pandemic. We all had to face them. In a short time, many companies have gone through digital transformation to make it possible for as many employees as possible to work remotely. Not everyone has been prepared for that, both in terms of technology and organization. (więcej…)
Pierwszy kwartał 2020 roku przyniósł nowe wyzwania związane z globalną pandemią. Wszyscy musieliśmy się z nimi zmierzyć. W krótkim czasie wiele firm przeszło prawdziwą transformację cyfrową, aby umożliwić jak największej liczbie pracowników świadczenie pracy na odległość. Nie wszyscy byliśmy do tego przygotowani, zarówno pod względem technologicznym jak i organizacyjnym. (więcej…)
Nawet nie wiecie, jak często analitycy słyszą pytanie „czym właściwie zajmuje się analityk?”. Większość ludzi wyobraża sobie, że rola analityka sprowadza się do spisywania wymagań podanych przez klienta. Niektórzy mówią, że analityk to tłumacz – tłumaczy język biznesowy na bardziej techniczny, zrozumiały dla dewelopera. Właściwie to taki skryba, który odciąża dewelopera od niewdzięcznej pracy spisywania dokumentacji wymagań. (więcej…)
Proces transferu wiedzy do dostawcy (z ang. transition) usług outsourcingowych to jeden z kluczowych i najbardziej wrażliwych aspektów na początku współpracy z partnerem biznesowym. (więcej…)
Let’s make it clear – RPA (Robotic Process Automation) is probably the dumbest automation technology today. But at the same time, it’s the most efficient, transparent and the fastest one. If you haven’t tried it yet, you’re just lagging behind. (więcej…)
Przebranżowiłem się. Po ponad dziesięciu latach pracy jako Analityk Biznesowy zostałem… Analitykiem Biznesowym. Jak taki ruch ocenić z punktu widzenia kariery zawodowej? Krok do przodu? Do tyłu? Jeśli przejść od producenta FMCG* do Software House’u to pomimo częściowych podobieństw, będzie to jednak zupełnie inna rola. Co ciekawe, zauważyłem, że duża część osób w mojej nowej firmie nie dostrzega różnicy pomiędzy tymi stanowiskami. Analityk to analityk, prawda? U Klienta, czyli w sumie po stronie biznesu, tak? No więc nie. A właściwie – to zależy.
Trwające Mistrzostwa świata w piłce nożnej wzbudzają wiele emocji. Warto sprawdzić co do powiedzenia o grze piłkarzy mają znawcy futbolu i kibice. Jednak scrollowanie twitterowego feedu i przeglądanie wpisu po wpisie okazuje się bardzo czasochłonnym i monotonnym zajęciem. Aby dowiedzieć się, o którym z piłkarzy internauci mówili najczęściej, bez konieczności inwestowania w narzędzia komercyjne, można posłużyć się językiem programowania Python. (więcej…)
Mijają właśnie dwa lata odkąd postanowiłem rozpocząć pracę z platformą Xamarin. Pomyślałem, że jest to dobra okazja, żeby sprawdzić jak wygląda, tak chwalony przez twórców tego ekosystemu, wysoki poziom współdzielenia kodu między systemami. (więcej…)
Gamifikacja jest pojęciem stosunkowo nowym, lecz tak naprawdę metodologia, którą wykorzystuje znana jest od wieków. Pojęcie gamification (ang.) zostało po raz pierwszy użyte przez brytyjskiego programistę gier Nicka Pellinga w 2002 roku, ale popularność zyskało dopiero wraz z rozwojem technologii i dostępu do Internetu, czyli po roku 2010. Jest zjawiskiem z pogranicza psychologii, informatyki i ekonomii.
Prototypowanie jest jedną z bardziej skutecznych, wizualnych technik analitycznych używanych do pozyskiwania (więcej…)
Strona sii.pl/blog/ korzysta z plików Cookies (w celu realizacji usług). Dowiedz się więcej lub zamknij ten komunikat.