Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo

Internetowe zagrożenia czyhające na pracowników firm

Systemy informatyczne stanowią fundament, na którym oparty jest współczesny biznes. W świecie, gdy prawie każda informacja jest na wyciągnięcie ręki oraz dostępna z każdego miejsca na ziemi, jesteśmy narażeni na ataki oraz kradzież danych jak nigdy wcześniej. (więcej…)

Bez kategorii / Cyberbezpieczeństwo

ABC regulacji usług informatycznych w obszarze bankowości

Branża IT działa w uporządkowanym świecie regulacji i zasad. Oprócz własnych reguł wewnętrznych, firmy świadczące usługi IT muszą również przestrzegać ustalonych standardów dotyczących branży, w której działają. (więcej…)

Cyberbezpieczeństwo

CHARLIE-CRP – co to właściwie jest?

Ostatnie wydarzenia skłoniły wiele firm do większej refleksji nad bezpieczeństwem – nie tylko fizycznym, ale również tym w świecie wirtualnym. Od 21 lutego 2022 r. od godz. 21.00 na terenie Polski został wprowadzony 3 stopień alarmowy CHARLIE-CRP. (więcej…)

Cyberbezpieczeństwo

Weryfikacja podstawą bezpieczeństwa organizacji

„Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono” Wisława Szymborska

Powyższy cytat bardzo trafnie opisuje potrzebę weryfikacji. Lepiej natomiast, kiedy sprawdzimy się sami, niż gdyby na środowisku produkcyjnym miałoby nas sprawdzić rzeczywiste włamanie. (więcej…)

Cyberbezpieczeństwo

Open-source Intelligence czyli Biały wywiad

Biały wywiad (ang. open-source intelligence; OSINT) to rozpoznanie polegające na zbieraniu informacji z ogólnodostępnych źródeł. (więcej…)

Cyberbezpieczeństwo

Kilka kroków, aby zabezpieczyć swoją skrzynkę mailową (i nie tylko) przed hackerami

W ostatnim czasie temat bezpieczeństwa poczty elektronicznej stał się bardzo popularny, jednak wiele użytkowników tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z ewentualnych konsekwencji utraty dostępu do swojego konta mailowego. (więcej…)

Cyberbezpieczeństwo

Czym jest Phishing?

W przeciągu ostatniej dekady, ilość ataków na nasze konta osobiste wzrosła drastycznie. Automatyzacja oraz nowe technologie pomagają hackerom w łatwym dotarciu do wielu użytkowników. Jednocześnie portale i banki coraz bardziej chronią użytkowników wielowarstwowymi systemami obronnymi. Pytanie tylko – po co tracić godziny i dni aby włamać się na konto, skoro przy drobinie perswazji użytkownik sam poda nam swoje hasło? (więcej…)