top-image
WSTECZ

Co łączy zawody Strongman, Hackerspace i Mistrzostwa Świata we Freedivingu? To pasje pracowników Sii

Dlaczego Sii, lider usług IT i inżynieryjnych, decyduje się na sponsorowanie Strongman Cup w małej miejscowości koło Trójmiasta? Dlaczego firma technologiczna postanawia wesprzeć uczestnika Mistrzostw Świata we Freedivingu?

Odpowiedź jest oczywista dla ponad 3600 pracowników Sii, ponieważ Program Sponsoringu Pasji jest jedną z najbardziej popularnych inicjatyw CSR w firmie. W każdej edycji, w tym także w trzeciej trwającej obecnie, startowało ponad 100 pracowników, ubiegając się o grant wspierający rozwój swojej indywidualnej pasji. Łączna kwota, jaką Sii przeznaczy w tym roku na ten cel, wynosi ponad 300 tys. zł.

Choć lato to czas urlopów, dla Programu Sponsoringu Pasji to najgorętszy okres – w najbliższych miesiącach odbędzie się najwięcej wydarzeń dofinansowanych przez Sii, które planowane były jeszcze zimą podczas poprzedniego naboru do Programu. Jednym z nich jest Strongman Cup w Kielnie koło Trójmiasta organizowany 21 lipca przez Adama, Service Delivery Managera z Sii Gdańsk. Na co dzień odpowiedzialny za dostarczanie usług dla klienta Centrum Kompetencyjnego Engineering, prywatnie jest trenerem personalnym i pasjonatem sportów siłowych, promującym aktywny styl życia.

Podczas zawodów zmagać się będą czołowi polscy strongmani w znanych i widowiskowych konkurencjach, takich jak przeciąganie wozu strażackiego czy podnoszenie samochodów. Jako tata dwóch córek, Adam podszedł do wydarzenia kompleksowo zapewniając atrakcje dla wszystkich, stąd zawodom towarzyszy piknik rodzinny z atrakcjami zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych starszych. Dodatkowo wydarzenie zakończy się koncertem. – Jesteśmy dumni, że możemy być sponsorem tego wydarzenia w ramach Programu Sponsoringu Pasji. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że firma IT ma niewiele wspólnego z przeciąganiem ciężarówek, to łączy je coś bardzo ważnego, czyli pasja naszych ekspertów. To oni wskazują ważne dla nich wydarzenia, które wspieramy – mówi Katarzyna Domańska, CSR Manager, odpowiedzialna za Program.

Strongman Cup to tylko jedno spośród wielu wydarzeń i pasji dofinansowanych przez Sii. Zainteresowania pracowników są bardzo różne i dotyczą nie tylko sportu. – Różnorodność tych projektów bardzo nas cieszy, bo pokazuje, jak różni jesteśmy. Jednym z eventów z naszego napiętego kalendarza jest Bass River, który odbędzie się w ostatni weekend lipca w Płocku. Jest to impreza towarzysząca festiwalowi AudioRiver, którą już po raz czwarty organizuje Grzegorz, Release Manager z Sii Warszawa, a po godzinach DJ – podkreśla Katarzyna Domańska.
Pasjonaci z Sii to nie tylko amatorzy. Podczas niedawnych Indywidualnych Basenowych Mistrzostw Świata we Freedivingu Polskę i Sii reprezentował Michał, Solution Architect z Sii Kraków. Michał plasuje się niezmiennie w czołówce najlepszych freediverów na świecie, a w Belgradzie w konkurencji DYN (Dynamic apnea with fins) osiągnął 6. wynik na świecie – przepłynął pod wodą 234 metry.

Wśród wniosków znalazły się także projekty bezterminowe, które toczą się przez cały rok. Przykładem jest Hackerspace we Wrocławiu, którego współzałożycielem jest Bartek, Software Engineer z Sii Wrocław. W starej zajezdni tramwajowej założył warsztat w pełni wyposażony dzięki wsparciu Sii. Można tam rozwijać pasje nowoczesnego majsterkowania, w tym budowania drukarek 3D, modeli zdalnie sterowanych czy układów elektronicznych.

Więcej o Programie Sponsoringu Pasji w Sii znajdziesz na www.sii.pl.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?