top-image
WSTECZ

Doskonałe wyniki finansowe, 4 nowe oddziały i 4 000 Power People – tak wyglądał miniony rok w Sii Polska

Sii Polska konsekwentnie pnie się w górę. Firma utrzymała wysoką 30-procentową dynamikę wzrostu przychodu i zysku, zwiększyła zatrudnienie do 4 000 pracowników, otworzyła 4 nowe oddziały i rozwijała współpracę ze światowymi markami, jak Bombardier czy Qiagen. Sii Polska powtórzyła również sukces z poprzednich lat, otrzymując po raz 5. prestiżowy tytuł Great Place to Work. Zobacz film podsumowujący najważniejsze osiągnięcia ubiegłego roku.

Doskonałe wyniki finansowe w roku obrotowym 2018/2019 potwierdzają silną pozycję Sii Polska. Lider rynku usług IT i inżynieryjnych zrealizował ambitne cele, osiągając przychód na poziomie 677 mln zł, o ponad 165 mln zł więcej, niż w roku poprzednim. Tym samym firma zapewniła sobie 2. miejsce wśród największych dostawców usług IT w najnowszym rankingu Computerworld TOP200, najobszerniejszej analizie sektora IT w Polsce. Dodatkowo, wzrost na poziomie 30% w skali roku zaowocował zyskiem netto wysokości 71 mln zł. Wynik ten pozycjonuje Sii Polska na 5. miejscu wśród firm informatycznych o największym zysku netto w zestawieniu magazynu. Rozwój Sii Polska od lat utrzymuje wysoką dynamikę. W tegorocznym zestawieniu redakcji Computerworld firma awansowała z 31. pozycji na 22. miejsce w kategorii największych firm informatycznych działających w Polsce.

Od początku istnienia spółka rośnie w sposób organiczny, zatrudniając najwyższej klasy ekspertów z obszaru IT i inżynierii. Na przestrzeni ostatniego roku liczba pracowników zwiększyła się do 3 900, a obecnie wynosi już ponad 4 100. W rankingu przygotowanym przez wydawnictwo IDG Poland, Sii Polska zajęła wysoką 3. lokatę w kategorii firm IT o największym wzroście zatrudnienia. Znaczący rozwój w tym obszarze związany jest z otwarciem 4 nowych oddziałów zlokalizowanych w Rzeszowie, Częstochowie, Pile i Bydgoszczy, które przyciągnęły m.in. programistów Java, .NET, PHP, DevOps, testerów manualnych i automatycznych czy analityków biznesowych. Ubiegły rok to także otwarcie podległego spółce Sii Szwecja, który jest kolejnym krokiem strategii rozwoju współpracy z klientami ze Skandynawii.

To tylko niektóre z osiągnięć lidera rynku IT i inżynierii. Aby dowiedzieć się więcej o pozostałych sukcesach firmy, obejrzyj materiał video podsumowujący rok obrotowy 2018/2019.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?