top-image
WSTECZ

Doświadczony zespół inżynierów, projekty dla globalnych marek i nowoczesne biuro. Tak wygląda praca w Sii Bydgoszcz

Jesienią Sii Bydgoszcz będzie świętowało pierwszy rok swojej działalności. Przez ostatnie kilka miesięcy do bydgoskiego oddziału Sii Polska dołączyło 40 doświadczonych inżynierów, głównie deweloperów Java, .NET i C/C++, a także eksperci w obszarze testowania, narzędzi BI, ServiceNow czy rozwiązań chmurowych. Tutejsi specjaliści realizują projekty dla kluczowych klientów firmy. Dodatkowo, od początku czerwca zajmują jedną z najnowocześniejszych powierzchni biurowych w regionie, w budynku Immobile K3.

– Jesteśmy partnerem dla innych oddziałów Sii w Polsce. Wspólnie budujemy zespoły specjalistów, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów – mówi Anna Boruszkowska-Becmer, Branch Manager w Bydgoszczy. – Do końca roku w Bydgoszczy powstanie Offshore Development Center (ODC), dla jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych gigantów IT, z którym współpracujemy. Cieszymy się, że lider wśród producentów układów półprzewodnikowych zdecydował się zlokalizować swoje centrum rozwojowe właśnie tu. W ramach projektu, inżynierowie Sii rozwijają oprogramowanie niskopoziomowe a także uczestniczą w rozwoju automatycznych środowisk testowych. ODC to kolejne miejsca pracy, głównie dla programistów C/C++, C#, Python, a także dla osób z doświadczeniem w testowaniu. W oddziale budujemy także zespół back office, czyli działy HR, rekrutacji i administracji, dzięki którym będziemy mogli jeszcze dynamiczniej się rozwijać – dodaje Branch Manager Sii Bydgoszcz.

Potencjał rynkowy Bydgoszczy jest bardzo duży. Liczba zatrudnionych w tutejszych centrach usług BPO, SSC, IT i R&D to ponad 10 000 osób. Najważniejszą kategorią usług świadczonych w bydgoskich centrach niezmiennie jest IT.

– Spośród największych ośrodków usług biznesowych w Polsce, to właśnie Bydgoszcz zajmuje pierwsze miejsce, jeśli chodzi o udział usług IT w strukturze zatrudnienia. To konsekwencja realizowanej strategii i utrwalanie wizerunku Bydgoszczy, jako silnego ośrodka centrum nowoczesnych technologii i usług, z naszą lokalną specjalizacją IT. Oferując inwestorom stabilne środowisko biznesowe, mocne zaplecze techniczne oraz cenione uczelnie i wykwalifikowaną kadrę, z sukcesem budujemy wizerunek miasta otwartego na outsourcing – mówi Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszczy.

– Cieszy nas fakt, że kolejne międzynarodowe firmy znajdują dobry klimat do inwestowania w naszym mieście. Dostęp do wiedzy technicznej, kompetentnych zasobów ludzkich i doskonałej infrastruktury to niewątpliwie atuty naszego miasta – mówi Edyta Wiwatowska, Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. – Zaangażowanie inwestorów, działania samorządu, dobra współpraca z lokalnymi szkołami średnimi czy uczelniami, a także aktywne wsparcie BARR sprawia, że inwestorzy tworzą nowe atrakcyjne miejsca pracy, w których otwarci i kompetentni pracownicy mają szansę na realizację projektów o globalnym zasięgu – dodaje.

Ważne projekty dla dużych graczy

O sile i doświadczeniu specjalistów z tej części Polski świadczą również role, które pełnią w bydgoskim oddziale Sii Polska.

– Obecnie pracuję dla klienta z branży farmaceutycznej. Zespół jest międzynarodowy, dlatego na co dzień współpracuję z kolegami z Anglii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii czy Japonii. W Sii kieruję największym zespołem dla tego klienta – tłumaczy Oktawian Grochowski, Test Leader w Sii Bydgoszcz.

W bydgoskim biurze pracuje również Paweł Imiela, Service Delivery Manager, który odpowiada za zarządzanie dostarczaniem usług w obszarze ServiceNow – nowoczesnej platformy usługowej stworzonej przez strategicznego partnera Sii Polska. Rolą Service Delivery Managera jest budowanie serwisów, wdrożenia oraz utrzymanie istniejących kontraktów. Jednym z projektów, realizowanym dla globalnej firmy consultingowej, jest m.in. system automatyzacji miejsc parkingowych we wszystkich biurach klienta. A to tylko jedno z licznych usprawnień, które są wdrażane. Specjaliści Sii Bydgoszcz realizują projekty dla wielu różnorodnych branż, takich jak: motoryzacja, fin-tech, usługi finansowe, bankowość, robotyka i automatyka, sektor publiczny, użyteczności publicznej czy medyczny.

– Aktualnie tworzę oprogramowanie dla niemieckich szpitali wspomagające je w wypełnianiu obowiązku dokumentowania, analizy i raportowania zrealizowanych zabiegów pod kątem jakości wykonania. Klient jest otwarty na moje sugestie i propozycje rozwiązań, dzięki czemu czuję, że mam realny wpływ na finalny kształt produktu – dodaje Arkadiusz Szechlicki, Fullstack Developer w Sii Bydgoszcz.

Nowe biuro dopełnieniem pierwszych sukcesów

Od czerwca zespół Sii Bydgoszcz przeniósł się do nowego biura zlokalizowanego w najnowocześniejszym budynku w regionie. Największym atutem obiektu, jest położenie w samym centrum Bydgoszczy, zaledwie 200 metrów od Starego Rynku.

– Cieszymy się, że tak rozpoznawalna firma jak Sii, dostrzegła atuty naszego budynku Immobile K3 i dołączyła do licznego grona naszych najemców. Zależało nam na stworzeniu miejsca, które stanie się rozpoznawalnym adresem na rynku biurowym i tchnie życie w najbliższą okolicę oraz przyciągnie marki dotąd nieobecne w Bydgoszczy. Poza nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i architektonicznymi, niewątpliwie najważniejszym atutem budynku jest położenie w samym sercu miasta, co zapewnia doskonałą dostępność komunikacyjną, ale również umożliwia skorzystanie z oferty pobliskich restauracji, kafejek i atrakcji kulturalnych – tłumaczy Maciej Wawrzyniak, Dyrektor ds. Sprzedaży i Zarządzania Nieruchomościami, CDI Konsultanci Budowlani.

Motywem przewodnim wnętrza są czasy PRL-u – można tutaj znaleźć m.in. salkę konferencyjną o nazwie „Rada zakładowa” czy pokoje do pracy w ciszy „Brdyujście” oraz „Rozmowy kontrolowane”. Do dyspozycji inżynierów są także powieszone na ścianie deskorolki, longboardy czy hulajnogi.

– Doceniam, że od początku miałem wpływ na wygląd oraz sposób zagospodarowania nowej przestrzeni biurowej. Dzięki temu jest to miejsce, w którym chce się pracować i w którym naprawdę dobrze się czuję – mówi Fabian Ehrlich, .NET Developer w Sii.

O zadowoleniu i satysfakcji pracowników Sii świadczy również otrzymany po raz piąty tytuł Great Place to Work Polska i druga nagroda w skali ogólnoeuropejskiej. W najbliższym czasie w nowej przestrzeni biurowej w Bydgoszczy odbędą się dni otwarte oraz warsztaty technologiczne. We wrześniu bydgoski zespół będzie także obecny na corocznej konferencji bITconf. Informacje o wszystkich spotkaniach organizowanych przez Sii można znaleźć w dedykowanej grupie na Facebooku.

Informacje o aktualnych ofertach pracy w Sii Bydgoszcz można znaleźć na stronie firmy w zakładce kariera.

Sii Bydgoszcz biuro 5

Sii Bydgoszcz biuro 4

Sii Bydgoszcz biuro 7

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?