top-image
WSTECZ

Eksperci Sii opowiedzą o systemach wbudowanych podczas meetupu w Częstochowie

Sii rozpoczyna działalność w nowo powstałej lokalizacji w Częstochowie mocnym akcentem.  23 października 2018 organizuje meetup dedykowany specjalistom z obszaru systemów wbudowanych. Wydarzenie odbędzie się w otwartym we wrześniu biurze Sii przy ulicy Jasnogórskiej. O tematyce spotkania opowiadają eksperci Centrum Kompetencyjnego Systemy Wbudowane: Paweł Czapiewski oraz Łukasz Grądzik.

W 2018 roku Sii kontynuuje dynamiczny rozwój nie tylko pod względem poszerzania oferty o nowe kompetencje, ale również poprzez ekspansję terytorialną. Do istniejących ośmiu oddziałów Sii dołączyły kolejne cztery: w Rzeszowie, Bydgoszczy, Pile i Częstochowie. To ostatnie miasto jest szczególnie ważne dla nowego Centrum Kompetencyjnego Systemy Wbudowane. Właśnie w Częstochowie jest obecnie budowany nowy zespół inżynierów, który będzie realizować projekty dla światowych marek z branży motoryzacyjnej.

Nowe biuro zostało otwarte 1 września i już w październiku organizuje pierwsze wydarzenie technologiczne – meetup poświęcony systemom wbudowanym, w którym udział jest bezpłatny. Podczas spotkania będzie można posłuchać prezentacji dwóch ekspertów od lat realizujących projekty w tym obszarze. Paweł Czapiewski, Team Leader w zespole Centrum Kompetencyjnego Systemy Wbudowane, jest związany z Sii od pięciu lat. Zajmuje się tworzeniem i zapewnieniem jakości oprogramowania. Ma też kilkuletnie komercyjne doświadczenie z programowaniem w językach: C, C++, C#, Python. Łukasz Grądzik jest natomiast Service Delivery Managerem w Centrum Kompetencyjnym Systemy Wbudowane. To doświadczony inżynier systemów wbudowanych, od dziesięciu lat związany ze specjalizacją sektora motoryzacyjnego. Prowadzi projekty oparte o technologie embedded C, C++, Linux (generacje Yocto).

Barbara Kun, Marketing Account Manager: Dlaczego warto wziąć udział w meet-upie organizowanym przez Centrum Kompetencyjne Systemy Wbudowane?

Paweł Czapiewski, Team Leader: Mamy nadzieję, że taki meet-up będzie okazją do poznania i wymiany doświadczeń wśród zdolnych inżynierów specjalizujących się w obszarze embedded. A tych w Częstochowie nie brakuje…

Łukasz Grądzik, Service Delivery Manager: W Częstochowie jest wielu specjalistów z tego obszaru, osób zainteresowanych inżynierią na styku elektroniki oraz oprogramowania. Chcemy wspierać i integrować lokalną społeczność IT, dzielić się wiedzą oraz naszym doświadczeniem. W tej branży trzeba trzymać rękę na pulsie, cały czas się rozwijać. Chcemy pokazać w stronę jakich rozwiązań zmierza świat i na co warto postawić, aby nie wypaść z obiegu.

B.K.: Pawle, Twoja prezentacja nosi tytuł Meandry Nowoczesnego C++ 11/14/17 – omówienie m.in.: lambda, smart pointer, thread. Nad czym skupisz się podczas swojego wystąpienia?

P.C.: Język programowania C++ jest wiecznie żywy. Choć ma już ponad 30 lat, cały czas się zmienia, rozwija i dopasowuje do aktualnych trendów i potrzeb. Są projekty, również w sektorze urządzeń wbudowanych, w których właśnie ten język programowania sprawdza się najlepiej. Stąd pomysł na temat prezentacji. Jej celem jest wysunięcie na pierwszy plan najważniejszych nowinek, o których warto wiedzieć. To one najbardziej ułatwiają życie programistom pracującym w tym języku.

B.K.: Łukaszu, a na co Ty chciałbyś zwrócić uwagę uczestników podczas swojej prezentacji zatytułowanej Elastyczny system budowania własnej dystrybucji Linux – wprowadzenie do Yocto?

Ł.G.: Przede wszystkim chcemy pokazać, że Yocto to proste i przystępne, a jednocześnie elastyczne i potężne narzędzie, dzięki któremu można szybko zbudować rozwiązanie oparte o system Linux. Będzie ono dopasowane do naszych potrzeb oraz łatwe do przenoszenia na różne platformy sprzętowe.

B.K.: Powstanie nowego biura Sii w Częstochowie jest bezpośrednio związane z dynamicznym rozwojem Centrum. To właśnie na tym rynku poszukiwani są eksperci z doświadczeniem w systemach wbudowanych i architekturze AUTOSAR. Dlaczego waszym zdaniem warto dołączyć do zespołu i realizować projekty w Sii?

P.C.: W każdym naszym oddziale panuje fantastyczna atmosfera pracy. Taką również chcielibyśmy stworzyć w nowo otwartym biurze w Częstochowie. Jesteśmy firmą dynamicznie rozwijającą się, która współpracuje z największymi producentami szeroko pojmowanych urządzeń wbudowanych, dlatego potrzeba nam ambitnych i zdolnych inżynierów, którzy poszukują ciekawych wyzwań.

Ł.G.: Ogromną zaletą Centrum Kompetencyjnego Systemy Wbudowane w Sii jest możliwość pracy w różnorodnych projektach dla klientów z wielu branż, m.in. motoryzacyjnej, medycznej, multimedialnej, a także w kolejnictwie czy automatyce domowej. Umożliwia to pracę w różnych technologiach, od systemów hard real-time bare-metal i RTOS, po duże systemy na wielordzeniowych uC, pozostając jednocześnie u tego samego pracodawcy.

Zapisy na meetup nadal trwają. Program wydarzenia i bezpłatne bilety są dostępne na stronie wydarzenia. Zapraszamy do udziału w spotkaniu oraz do zapoznania się z ofertą Centrum Kompetencyjnego Systemy Wbudowane.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?