Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Eksperci Sii Polska skrócili czas testowania aplikacji z 12 dni do 6 godzin w jednej z największych światowych firm kurierskich

Inżynierowie Sii Polska wdrożyli Tricentis Tosca, najnowocześniejszą platformę do automatyzacji testów, u jednego ze swoich kluczowych klientów. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego narzędzia i skutecznej pracy zespołu wdrożeniowego Sii czas potrzebny na przeprowadzenie testów w projekcie globalnego systemu do scentralizowanego zarządzania treścią witryn internetowych skrócił się z 12 roboczodni do 6 godzin pracy komputera.

Bardziej efektywne testy regresji dzięki Tricentis Tosca

Wyzwaniem, przed którym stanęli eksperci z Sii Polska było przyspieszenie i zwiększenie efektywności testów regresji, których celem jest wykrywanie błędów mogących pojawić się po aktualizacji oprogramowania lub dodaniu w nim nowych funkcjonalności.

– Przeprowadzenie szczegółowej analizy potencjału i potrzeb firmy pomogły nam wybrać odpowiednie narzędzie. Dotychczasowe rozwiązania oparte głównie na Selenium, nie spełniały oczekiwań firmy. Tosca natomiast wydała się rozwiązaniem uszytym na miarę. Wykorzystaliśmy ją w automatyzacji testów w 7 różnych systemach. Łącznie powstało i jest utrzymywanych ponad 700 scenariuszy testowych, pokrywających zarówno testy UI jak i API. W skład wytworzonych testów wchodzą również pokrywające całe procesy biznesowe scenariusze testowe E2E – mówi Leszek Ćwil, Kierownik ds. Zarządzania Dostarczaniem Usługi w Sii Polska.

Podejście low-code/no-code i pełne wsparcie Continuous Testing

Jedną z największych zalet rozwiązania Tricentis oferowanego przez Sii jest możliwość korzystania z niego przez osoby nie posiadające umiejętności programowania. Przyszły automatyk jest gotowy do rozpoczęcia pracy po odbyciu dwóch szkoleń online, potwierdzonych certyfikatem i trwających łącznie około tygodnia.

Ale to nie jedyna zaleta tego narzędzia. Wdrażana przez ekspertów Sii Polska Tosca jest wiodącą na rynku platformą wspierającą pełen proces Continuous Testing, od tworzenia testów na podstawie ryzyk biznesowych, przez automatyzację, testy wydajnościowe, zarządzanie danymi testowymi, aż po wirtualizację serwisów. Jest to jedno z nielicznych narzędzi, które jest w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez zyskujące na popularności zwinne metodyki wytwarzania oprogramowania – Agile i DevOps. Tosca jest jednocześnie rozwiązaniem niezwykle przystępnym – dzięki zminimalizowaniu ilości kodu (low-code/no-code), tester manualny czy biznesowy może zautomatyzować złożone scenariusze dla ponad 160 technologii. Na rynku wykorzystuje się ją już do automatyzacji testów aplikacji webowych, desktopowych, mobilnych, API, a także oprogramowania biznesowego największych globalnych dostawców, takich jak Salesforce, ServiceNow czy SAP, dla których przygotowane zostały dodatkowe usprawnienia.

Ponadto jest narzędziem niezwykle uniwersalnym. Oferując zróżnicowane metody analizy  (HTML, UIA, OCR), zapewnia niemal nieograniczony zakres integracji z innymi systemami.

– U naszego klienta zintegrowaliśmy Tosca z narzędziem CI/CD – Jenkins, co pozwoliło na cyklicznie i automatyczne uruchamianie wszystkich wytworzonych testów. Dzięki temu została zaadoptowana idea continuous testing, a proces wytwórczy znacząco przyśpieszył. Włączenie automatyzacji testów w ciągły proces dostarczania oprogramowania to kolejny krok w zwiększaniu dojrzałości procesu testowego – mówi Leszek Ćwil.

Praca zdalna dzięki Tosca

Jednym z najnowszych usprawnień było zastosowanie Tricentis Tosca Distributed Execution (DEX), który zapewnia możliwość zdalnego zarządzania i wykonywania zautomatyzowanych przypadków testowych, zarówno w środowisku lokalnym, jak i w chmurze. Dzięki temu testerzy mogą tworzyć, uruchamiać i monitorować testy, niezależnie od tego, gdzie pracują. Zwiększyło to wydajność i szybkość testowania, a także odciążyło infrastrukturę.

Koszt testu niższy o ponad 60%

Tosca jest również bezkonkurencyjna pod względem utrzymania testów automatycznych. Korekta testów po zmianach w aplikacji zajmuje – według ekspertów Sii Polska – od 30 do 80% mniej czasu niż porównywalne narzędzia. Narzędzie daje więc użytkownikom możliwość sukcesywnego rozszerzania zakresu automatyzacji bez obawy przed niekończącym się procesem konserwacji.

– Szczegółowa analiza wykonana po wdrożeniu wykazała, że finalny koszt wytworzenia pojedynczego testu automatycznego w Tosce jest o ponad 60% niższy, niż przy zastosowaniu Selenium – podsumowuje Leszek Ćwil. – Ten wynik przerósł nasze najśmielsze oczekiwania i jednoznacznie przesądził o kontynuacji wdrażania tego narzędzia w kolejnych projektach klienta. Cieszymy się, że udało nam się pokazać, że odpowiednio dobrane narzędzia, wdrożone przez doświadczony zespół, który wie jak w pełni wykorzystać ich możliwości to oszczędność czasu i pieniędzy, a także szansa na uwolnienie potencjału testerów, którzy mogą pracować bardziej efektywnie – dodaje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zoptymalizować procesy testowania w swojej firmie, odwiedź naszą stronę poświęconą produktom Tricentis.

Zobacz porównanie narzędzi do automatyzacji testów

Porównaj Tricentis Tosca z Ranorex, Katalon, UFT, Selenium i Worksoft

Pobierz Pobierz

Dziękujemy!

Przepraszamy, coś poszło nie tak.

Odśwież stronę i spróbuj ponownie.

Błąd przesyłania pliku

Żaden plik nie został przesłany

Nieprawidłowy rozmiar pliku (maks. 5 MB)

Nieprawidłowy format pliku

Pusty plik

Przetwarzanie…

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?